Film

GALERII JA VIDEO: filmiajakirjanikud valisid aasta filmiks "Risttuules" (7)

Toimetas Marge Sillaots, 6. jaanuar 2015 16:12
Foto: Mardo Männimägi
Eesti Filmiajakirjanike Ühing (EFÜ) nimetas Aasta Filmiks 2014 Martti Helde ajaloolise filmi "Risttuules", mida pärjati 2000 euro ning Neitsi Maali pronkskujuga.

Aasta levifilmiks nimetati "Adele'i Elu 1. ja 2. peatükk" (levitaja VSI Kinoteka) ning aasta filmiajakirjanikuks kuulutati Tristan Priimägi ajalehest Sirp.

Samal teemal

Filmikriitiku ja EFÜ liikme Jaan Ruusi sõnul pälvis "Adele'i Elu" aasta levifilmi auhinna ühe inimsuhte kulgemise eelarvamustevaba ja loomuliku kujutamise eest. "Aasta filmikriitikuks nimetatud Tristan Priimägi sai auhinna ajalehe Sirp filmikülgede elavdamise ja kõrgetasemelise kriitika eest ning peaauhind ehk Neitsi Maali läks linateosele "Risttuules" traagiliste ja rahva ajalugu mõjutanud sündmuste kujutamise eest uudses pildikeeles," kommenteeris Jaan Ruus.

"Risttuules" räägib Tartu ülikooli filosoofiatudengi Erna perekonna traagilisest saatusest. 27-aastase väikese tütre ema perekond küüditati koos tuhandete eestlastega Siberisse ühel 1941. aasta juuniööl ning tema mees saadeti vangilaagrisse. Ajaloolise mängufilmi aluseks on Erna päevikumärkmed, aga ka küüditamisest rääkivad kirjad, mälestused, arhiivimaterjalid, joonistused, fotod ja intervjuud.

Neitsi Maali auhinnale nomineeriti tänavu Andres ja Katrin Maimiku "Kirsitubakas", Priit ja Olga Pärna "Lendurid koduteel", Jaan Toomiku "Maastik mitme kuuga", Ilmar Raagi "Ma ei tule tagasi" ning Martti Helde "Risttuules".

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee