Eesti Filmiajakirjanike Ühingu esimees Tristan Priimägi.Foto: LAURA OKS
Toimetas Kristin Aasma 6. jaanuar 2015 09:49
Kinos Sõprus kuulutab Eesti Filmiajakirjanike Ühing (EFÜ) täna pidulikult välja Aasta Filmi, mida pärjatakse 2000 euro ning Neitsi Maali pronkskujuga.

Filmiajakirjanike Ühingu liikmed esitasid auhinna kandidaadiks kokku 12 kodumaist filmi erinevatest žanritest. Pingerea alusel kujunes välja viis nominenti - Neitsi Maalile kandideerivad tänavu Andres ja Katrin Maimiku "Kirsitubakas", Priit ja Olga Pärna "Lendurid koduteel", Jaan Toomiku "Maastik mitme kuuga", Ilmar Raagi "Ma ei tule tagasi" ning Martti Helde "Risttuules".

"Eesti tänavust filmisaaki võiks iseloomustada ühtlaselt kvaliteetne tase. Filmid kokku katavad päris laia territooriumi ja täiendavad teineteist," kommenteerib Eesti Filmiajakirjanike Ühingu esimees Tristan Priimägi. "Sellise lühinimekirjaga võib sirge seljaga Neitsi Maali jagamisele vastu minna."

Aasta Filmi rahalise preemia väljaandja Olympic Casino Eesti tegevdirektori Aigar Haini sõnul Eesti kinokunst on olnud alati kõrgelt hinnatud nii kodumaal kui ka rahvusvahelisel areenil. "Toetame Aasta Filmi auhinna väljaandmist juba 15. aastat järjest ning oleme Eesti filminduse siirad ja truud austajad. Hoiame pöialt ka mulluse Neitsi Maali laureaadile "Mandariinid", mis lööb laineid maailma mainekamatel festivalidel ja konkurssidel," ütles Hain.

Tänasel auhinnatseremoonial annab EFÜ samuti välja preemia parimale filmiajakirjanikule ning tunnustab Eesti kinodesse jõudnud levifilme.

Tänavu antakse Aasta Filmi auhind välja 22. korda.