NAINE KUI UNELM: 22aastane Rolene Strauss napsas Miss Maailma tiitli 120 konkurendi eest. Foto: Reuters
Triin Tael 16. detsember 2014 07:00
22aastane Rolene Strauss viis pühapäeva õhtul ellu oma kolmanda lapsepõlveunistuse – kanda Miss Maailma krooni. Varasemad kaks unistust on juba täitunud: Rolene võitis kevadel Miss Lõuna-Aafrika valimised ja õpib arstiks. "Olen katseklaasilaps. Kirg tervishoiu vastu on mulle kaasa antud."

"Lõuna-Aafrika, see on sulle! Olen sinu üle nii uhke ja esindan sind uhkusega!" Nõnda kuulutas Rolene pärast seda, kui oli Londonis 121 iluduse seas kauneimaks kuulutatud. Lõuna-aafriklanna pähe asetas Miss Maailma krooni mullune esiiludus, Filipiinidelt pärit Megan Young. Esimeseks printsessiks kuulutati CNN.comi teatel ungarlanna Edina Kulcsar, kolmandaks jäi Miss USA Elizabeth Safrit.

Märtsis Lõuna-Aafrika iluduskuningannaks kroonitud Rolene Strauss õpib University of the Free State’is neljandal kursusel meditsiini. Pärast koduste missivalimiste võitu lükkas tumedapäine kaunitar küll õpingud tagaplaanile, ent kavatseb need kindlasti lõpule viia. Arstist isa ja meditsiiniõest ema tütrena on ta haiglaseinte vahel üles sirgunud. "Mu kodulinnas kutsusid mind kõik väikeseks doktor Straussiks," vahendab E!Online Rolene’i missiintervjuud. "Ma olin alati see väike lokkispäine plika, kes haiglas oma isal sabas jooksis."

Rolene ei tee saladust, et ta sündis tänu kunstlikule viljastamisele. Oma kodulehel kirjutab ta, kuidas ta emal-isal kulus pere loomiseks viis aastat ja suurem osa sääste. Aasta pärast Rolene’i sündi jäi ema uuesti lapseootele. "Mu vend oli, nagu ema ütleb, taeva kingitus," kinnitab Rolene.

Kolm murtud südant

Nii inglise kui ka afrikaani keelt rääkiv Rolene on aastaid modellina töötanud. Mõistagi on ta oma iluga hullutanud arvukaid mehepoegi ning purustanud südameid. Kui kaunitarilt pärast koduse missivalimise võitu teleintervjuus päriti, mitu kavaleri ta on elu jooksul maha jätnud, vastas Rolene: "Ütleksin, et kolm." Seda, kas ta süda on praegu vaba või hõivatud, keeldub iluduskuninganna paljastamast.

"Päris kindlasti ei ole mul avalikku suhet. Miss Lõuna-Aafrika poole vaadatakse alt üles ja temas nähakse iseseisvat, tugevat naist. Tahan inimestele just sellist pilti näidata. Tiheda graafiku tõttu on raske suhet üleval hoida."

Potentsiaalsel kavaleril ei maksa Rolene’i taimetoidurestorani viia. Tema armastatuim kodune roog on ema vaaritatud härjasaba stampmielies’i ehk maisiroaga. "Meil on vana söepliit, mida me talvel kasutame, ja ükski härjasaba ei maitse paremini kui see, mida mu ema selle pliidi peal teeb."