Adik Levin.Foto: Mati Hiis
Toimetas Marge Sillaots 5. detsember 2014 16:36
Rahvusraamatukogus toimub tuleval nädalal tänavune viimane Alkeemia Akadeemia, kus rahvani jõuavad iidse oriendi ja moodsa õhtumaa meditsiini tervisetarkused arstidelt Rene Bürkland ja Adik Levin.

Kaks armastatud ja hinnatud arsti jagavad elu jooksul õpitud ja pikalt praktiseeritud tervisetarkusi ning leiavad ida ja lääne meditsiini kokkupuutepunkte. Sündmusel toimub Raadio 2 saate "Hallo, Kosmos!" avalik salvestus ja nagu kombeks saab esinejatelt oma küsimusi küsida ka publik.

Hiina meditsiini arst Rene Bürkland on neli aastat õppinud Nanjingija Beijingi Hiina meditsiini ülikoolis hiinakeelt, akupunktuuri, taimeravi, qigong'i ja tuinamassaaži. Eestis on ta lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna üldarstina ning Tallinna Ülikooli psühholoogina. Hiinas pikalt elanud ja töötanud tohter jõudis Eestisse tagasi 2009. aastal ning asus ravimise ja loengute pidamise kõrval rajama Hiina meditsiini keskust. Täna võtab ta seal vastu patsiente ja õpetab Hiina meditsiini ja qigong'i. Hiljuti ilmus talt raamat "Tervise alkeemia".

Seeniorarst doktor Adik Levini meditsiiniresümees on pediaatriaõpingud Leningradis, seitsme aastane praktika ja teadustöö Kasahstanis, 80ndate algul tegi ta Tallinna Lastehaigla vastsündinute osakonna juhina revolutsiooni lubades esimese haiglana maailmas emadel jääda haiglaravi vajavate vastsündinute juurde. Enam kui poole sajandi pikkuse arstikogemusega, oma julgete väljaütlemiste poolest hinnatud ja pikalt toitumisspetsialistina tegutsenud Dr. Levin kutsub inimesi üles sügavamalt järele mõtlema, mis on tervis, milline on tervislik toit ja kuidas tervislikult elada. Sel sügisel ilmus talt raamat "Dr. Levini tervisenõuanded. Tervisest ja toitumisest kogu perele".

Üritus toimub teisipäeval, 9. detsembril kell 19 Rahvusraamatukogu suures saalis. Uksed avatud kel 18.30, algus kell 19.