Inimesed

Briti kuningaperes on olnud sohilaps?

Triin Tael, 4. detsember 2014 07:00

15 KOMMENTAARI

m
MADIS/ 5. detsember 2014 10:58
Aga praegused Windsrid ei olegi ju tolle Richard III järeltulijad! Tema oli viimane Yorki kuningas. Pärast Yorke tuli vägivaldselt võimule sugulusastmelt äärmiselt kauge Walesi aadlimehe Tudori suguvõsa, seejärel Stuartid Šotimaalt, seejärel niinimetatud "Hannoveri rotid" Saksamaalt. Praegused Windsorid on oma nime inglisepäraseks vahetanud Saksamaa Saksi-Coburgi-Gotha dünastia. Ning kõik need dünastiad on üksteisega vaid üsna kaugelt emaliini pidi seotud.
J
???/ 4. detsember 2014 16:27
Ja mks on võetud verepuhtuse etaloniks just Richard III? Vahest olid kuningannad juba märksa varem abielu rikkunud? Meilgi jooksunud kultusfilmi "Kartmatu" pisut fantastilise versiooni jägi oli tol ajal veel kroonprintsi, hilisema kuninga Edward II noor prantslannast naine jäänud rasedaks hoopiski šoti mässajate peamehest Willam Wallacest. Sellisel juhul oleks Richard III ju mitte üks tõelistest Plantagenettidest, vaid mingi mägiröövli 5 põlve võsuke.
t
taela-triinu, Richard III suguvõsa ei olnud Itaaliast,/ 4. detsember 2014 16:00
nagu sinu versioonist suguvõsa nimekujust arvata lubaks:)
j
juhuu/ 4. detsember 2014 14:56
eks mõni kuninganna on tallipoisiga vedi lõbutsenud.
j
juhtub ju ka praegu/ 4. detsember 2014 15:20
briti nn kuningakojas on hetkel esindatud tallimeeste tütred (Fergie), kadunud Diana üks silmarõõmudest oli ka mingi tallimees ja mitte keegi ei üllatuks, kui selguks, et Harry pole Charlie poeg.
Neil saksa päritolu "Windsoritel" on kohe mingi tõmme sinna tallide poole...
k
kus nüüd avastasid Ameerika!/ 4. detsember 2014 10:39
Rooside sõda oli ju otseselt nordikute ja mustade vaheline kiskumine.
f
fr/ 4. detsember 2014 09:51
Olge nüüd ikka tähelepanelikud! See tundmatu kunstniku maal pärineb XIX. asjandi lõpust või XX sajandi algusest, stiil reedab selle täielikult, et see on peale XIX sajandi keskpaika tehtud, mite varem.
n
naisuke/ 4. detsember 2014 11:01
Mis vahet, millal maal on tehtud on? Mis see sigitamisele või üldse millelegi loeb...
t
teine naine/ 4. detsember 2014 17:51
pea pooltel lapsed tehtud juhu sex tulemusena vöörastega ja oma mees tea midagi,mõnikord nohiseb et nati teist nägu,kus kohe kiiresti ikka sarnase välimusega leiad,häda suur ...
h
hyrrem/ 4. detsember 2014 09:44
n
naisuke/ 4. detsember 2014 09:01
Kõik teevad ja tegid sarvi- laias laastus. Mis ime see on, et kuningad ei tee...
e
evka/ 4. detsember 2014 10:46

j
JUSS/ 4. detsember 2014 08:58
Aga es ütleb, et see Richard III-ski omaaegse William Vallutaja otsene järeltulija, see tähendab et õige Plantageneti soost on? Ka tema ema, vanaema või mingi vaaraema võis ju oma abikaasale vahepeal sarved teha? Ükskõik, kas siis mõne piltilusa noore relvakandja, õukondlase, pihiisa või isegi kammerteenriga? Kui palju neid puhtaid 500 või 1000 aastaseid vereliine meil üldse ongi? Õukondade daamid oli ju kergemeelsed olevused. Lõbujanused ning igavusest pahelised. Hakata nüüd iidvanu geenipuhtusi kontrollides kroone ümber mängima oleks viimane tobedus. Olgu nii või teisiti, igal juhul on Elizabeth juba üsna mitu põlvkonda kuningate otsene järetulija. Ja a need kuningad ning kuninganad on ju igal juhul Westminsteris jumala nimel võitud, salvitud ja kroonitud. Nii et juba piisavalt püha ning kuninglik ja jumala poolt ametisse seatud.
j
4. detsember 2014 08:53
Jah, see brittide ajalugu on nii põnev. Arvestades, kui palju isegi tollastel kuningatel sohilapsi oli, võib iga teine kaasaegne ennast sinivereliseks ja vaat et isegi troonipretendendiks pidada, ilma et teda riigireeturiks peetaks ja tapalavale saadetaks.
m
maamiis/ 4. detsember 2014 14:02
samas oli see AINUS kuningas kelle matmiskoht ei olnud teada .ja seda sajandite jooksul .EW kestis alla 30 aasta ja me ei tea enamuse oma riigijuhtide matmiskohti ! Ja siis küsitakse miks me venelasi ei armasta

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee