PARIM NOORTEBÄND: «Konkurss on meie jaoks justkui kontrollpunkt, hea test, et saada kinnitust, et oleme õigel rajal. Kuna «Noortebändi» võistluse žürii on muusikaasjades pädev, siis saime nüüd impulsi edasi minna,» ütleb kitarrist Johannes Laas. Peale esikoha sai Innersound kutse festivalidele Jazzkaar ja Juu Jääb ning boonusena veel Relax Studio eriauhinna koos fotosessiooniga. Pildil hoiab solist Elina Hokkanen käes võiduauhinda, tema taga seisavad (vasakult) Karl Tammaru, Johannes Laas ja Jan Kulbin. Foto: Mari Luud
Katharina Toomemets 1. detsember 2014 07:00
"Meie eesmärk oli tegelikult saada poolfinaali. Finaali tulime selle mõttega, et võiks vähemalt mingigi auhinna saada," räägivad "Noortebänd 2014" võitjad, Tartu ansambli Innersound liikmed. "See on küll täiesti uskumatu, et kogu võistluse kinni panime!"

Bändiliikmed tundusid pärast võitja väljakuulutamist segaduses olevat ja nende nägudelt ei peegeldunud küll suurt võidujoovastust. Tegelikult ei olnud võit neile lihtsalt veel kohale jõudnud.

"Uskumatu tunne on! Käisin eelmisel aastal kuulamas Tartu eelvooru ning ka poolfinaali Von Krahlis ja minu jaoks oli see täiesti kättesaamatu unistus," tunnistab kitarrist Johannes Laas.

"Seda ma uskusin küll, et eks me konkursile ikka pääseme, aga see on küll täiesti uskumatu, et praegu siin intervjuud anname ja kogu võistluse kinni panime."

Bändi solist Elina Hokkanen oli veel intervjuudki andes nagu ehmunud hirveke ja tunnistab, et ta on võidust lausa šokeeritud. "Oleme kõik õnnelikud, aga samas väsinud ka. Eks me koju jõudes saame aru, mis juhtus."

Bänd kohtus heade sõprade tänaval

Innersound sai kokku alles selle aasta alguses ja üsna juhuslikult – nimelt õpivad kõik liikmed Heino Elleri nimelises muusikakoolis. "Tegelikult kohtusime koolist väljas, tänaval. See kõlab küll juhuslikult, aga kokku saime Tartus Rüütli tänaval," ütleb Johannes ja küsimusele, kas tegemist on legendaarse peotänavaga, vastab ta hoopis: "See on heade sõprade tänav!"

Tegelikult hakkasid Elina ja Johannes esiti koos muusikat tegema ning avastasid, et klapp on väga hea. "Elina otsustas meile ka abilised leida ja nüüd on meist saanud perekond."

Nime mõeldi bändile kaua. "Tahtsime, et see kõlaks lihtsalt ja ilusti, aga tähendaks meie jaoks ka midagi. Kuna kõik lood on tulnud meie endi seest, siis ongi Innersound otsetõlkes meie sisemine heli," räägib Elina.

Muide, Elina on noortebändi võistlusel juba vana kala. Möödunud aastal jõudis ta finaali ansambli Wilhelm koosseisus, kes ühtlasi murdis endale tee ka "Eesti laulu" finaali. "Alustasin seal oma bänditeed, aga mingil hetkel kogunes mul nii palju omaloomingut, et pidin leidma inimesed, kellega seda laiemale publikule jagada."

Kõik bändiliikmed on muusikalise haridusega. Elina on laulmisega tegelnud lasteaiast saadik, lõpetanud Põltsamaa muusikakooli ning tuleval kevadel lõpetab Elleri kooli.

Kitarrist Johannes õppis Tartu muusikakoolis. Ta ütleb, et sel ajal muusika tegelikult teda veel ei kõnetanud. "Pärast lõpetamist sain aru, et muusika on kõige ägedam asi üldse! Otsustasin hakata sellega süvitsi tegelema ja nüüd olengi seda juba pool kümnendit teinud," tunnistab ta.

Bassimees Karl Tammaru ütleb, et tema ei hoolinud laste muusikakoolis õppides muusikast üldse, aga ema käskis ikka koolis käia. "Ema ütles, et ma tänan teda veel kunagi, aga ma ei uskunud. Lõpetasin muusikakooli ära, hakkasin paari aasta pärast basskitarri mängima ja nüüd olen Elleris, sest ei ole olemas asja, mida ma teeksin parema meelega kui muusikat."

Johannes sõnab kõrvalt, et nüüd on Karlil aeg oma ema tänada. "Aitäh, emme!" ütleb Karl.

Trummar Jan Kulbini sõnul on tal eluaeg olnud igasuguseid kinnisideid ning ühel hetkel said selleks trummid. "See kestis kaks aastat ja keegi ei uskunud, et ma trummide peale pidama jään, sest mu kinnisideed tavaliselt on tulnud ja läinud. Aga nüüdseks olen mänginud juba neli aastat!" räägib Jan, kes alustas samuti muusikuteed laste muusikakoolis.

Stiiliks segu popist, soul’ist ja džässist

"Noortebändi" võistlusele tuli bänd esiteks seetõttu, et see on hea võimalus endale reklaami teha. "Samas on see ka meie jaoks justkui kontrollpunkt, hea test, et saada kinnitust, et oleme õigel rajal. Kuna siinne žürii on muusikaasjades pädev, siis saime nüüd impulsi edasi minna," ütleb Johannes.

Kuidas bänd oma muusikat iseloomustab? "Meie kollektiivi muusikastiil mahub mitmesse harusse. Meie nimetame seda kombinatsiooniks dream-pop’ist, soul’ist ja psühhedeelsete mõjutustega džässist," võtab Elina bändi stiili lühidalt kokku.

Jaanuaris plaanivad nad välja anda debüütplaadi ning selleks, et see inimesteni jõuaks, kutsub Innersound kõiki üles nende tegemistel Facebookis silma peal hoidma.