Inimesed

GALERII: Roxette pani eestlased kaasa laulma ja näppu viskama (19)

Piret Parik, 23. november 2014 22:56
ENDISES HIILGUSES: Kolmandat korda Eestis esinenud Rootsi menubändi Roxette šõu oli hiilgav – 90. aastate populaarseim ansambel pani publiku kaasa laulma ja näppu viskama. Foto: Arno Saar
"Tere õhtust, Tallinn! On fantastiline siin jälle olla. Nii tore on näha, et teid siin nii palju on," hõiskas eile õhtul maailmaturnee "30th Anniversary Tour" käigus Saku Suurhallis esinenud Rootsi bändi Roxette laulja ja kitarrist Per Gessle pärast kolmandat laulu eestlastele tervituseks.

Selle hüüde peale vilistasid ja tõstsid näppu ka seni vakka olnud fännid. Kuigi õhtu peaesineja kontsert pidi algama kell 20.30, tulid ansambli liikmed lavale vaid viis minutit hiljem. Soojendusbänd, Soome rokkansambel Costello Hautamäki oli selleks ajaks aga rahva kuumaks kütnud. Üle poole tunni lasti niisama muusikat, aga kui lõpuks tuled kustusid, vilistas terve suurhalli täis rahvast Roxette’ile tervituseks. Bänd alustas šõud kustumatu hittloo "Sleeping In My Car" saatel.

Samal teemal

Ränga ravi läbinud ja vähi seljatanud lauljatar Marie Fredriksson tegi küll 2011. aastal comeback’i, kuid päris endine ta enam pole. Tema liikumine on raskendatud ja ta ei jaksa enam laval ringi karata. Seda oli näha ka eilsel kontserdil, kui Marie seisis terve aja ühel kohal ja hoidis mikrofonist kinni. Selle eest hüppasid ja kargasid täiesti jõust teised bändi liikmed. Peaaegu kogu jutuajamise publikuga tegi ära Per, Marie küll tänas aeg-ajalt rahvast, kuid tema hääl oli suhteliselt nõrk ja värisev.

"Kuidas sa ennast tunned, Marie?" hüüdis Per pärast 13. lugu. "Fantastiliselt! Vaata, milline publik siin on," vastas lauljanna. Sellele järgnes lugu "It Must Have Been Love" – bänd laulis mõned read ette ja seejärel palus publikul laulda. Rahvas rõõmustas neid – kõik laulsid kooris kaasa. "Oi, ma armastan teid kõiki," tänas Marie fänne laulu lõppedes.

Mõned lood enne kontserdi lõppu, kui Per rahvale bändi tutvustas, tõi basskitarrist kuuldavale ka katke laulust "Kungla rahvas" – see meeldis eestlastele väga. Kahekümneloolisele kavale pani Roxette punkti aga tuntud hittidega "Joyride", "Watercolours In The Rain", "Listen To Your Heart" ja "She´s Got The Look".

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee