Madis Kalmet.
Kais Allkivi 7. november 2014 07:00
"Kui olin alustamas Enquisti "Ilvese tundi" ja mõtlesin näitlejavariantide peale, siis korraga sõitsime Üllega juhuslikult Nõmme turu juures autoga teineteisest mööda, nägin teda vilksamisi ja kohe olin kindel: tema on "Ilvese tunni" peategelane, mõistev ja tark naispastor! Selge ja kindel sisemine nägemus," jutustab lavastaja Madis Kalmet, kes tõi Ülle 1991. aastal Linnateatris esimest korda draamalavale.

"Me ei olnud siis tuttavadki. Sain temaga kokku ja veensin ära. Kergelt ta ei otsustanud, mõtles tõsiselt, sest tulla ikkagi lavale draamanäitlejana väga mahukas ja tõsises rollis oli karm väljakutse," nendib Madis.

"Ülle sai hakkama, tegi fantastilise osatäitmise ja tõestas, et on suurepärane näitleja! Küllap oli see paljudele üllatus."

Üllet iseloomustab Madis kui silmatorkavalt jõulist ja eredat, tugeva loomu ja hella hingega isiksust.

"Kerge pole tema elu olnud, aga virisemas pole teda iial kuulnud. Vapper naine! "Virginia Woolfi" Marthana ei oleks kedagi teist ette kujutanud. Ilus, intelligentne, kirglik naisnatuur, varjatud sügava hingetraagikaga – selline on Martha ja seda on ka Ülle," põhjendab lavastaja, miks Ülle ühte oma keerulisimasse draamarolli hästi sobis.

„On heameel, et elu meid kokku viis. Ta on mind palju õpetanud. Õnne, tervist ja rõõmu Üllele!"