Inimesed

Staaride lapsepõlveõudused: veretööd, vägistamised ja pöörased valed (7)

Triin Tael, 6. november 2014 07:00
Lõuna-Aafrikast pärit filmikaunitar Charlize Theron (pildil vasakul) ja ta emast Gerdast (pildil paremal).Foto: Reuters / Scanpix
Tüüpiline Hollywoodi staar pole sugugi sündinud, hõbelusikas suus. Vastupidi – mõnigi neist on lapsepõlves üle elanud märulifilmide mõõtu košmaare.

Charlize’i ema lasi tema isa maha

Samal teemal

Lõuna-Aafrikast pärit filmikaunitar Charlize Theron pidi teismelisena taluma alkohoolikust isa Charlesi terrorit, ehkki too elas temast ja ta emast Gerdast juba ammu lahus. Kui Charlize oli 15, tuli isa taas purjuspäi tema emaga arveid õiendama. Charles tulistas välisukse luku puruks ning hakkas kloppima vastu tütre toa ust, mille taga too koos emaga kössitas. "Ta üritas ust maha lüüa. Järgmisel hetkel kõlas uus lask," vahendab Daily Mirror tüdruku tunnistust politseile.

"Kuul tungis läbi ukse ja lendas magamistoa aknast välja."

Charles ähvardas naise ja lapse maha lasta. Kui Gerda tormas seepeale koridori, kuulis tüdruk hulga laske. Järgnes vaikus. Charlize tuli kõhklemisi välja – ning nägi isa surnukeha. Lell Danie, kes oli Charlesiga kaasa tulnud, sai Gerdalt kuuli kätte. Naisele süüdistust ei esitatud, sest ta kaitses tütre ja enda elu.

Leightoni ema-isa ja tädi istusid vangis

Leighton Meester, kes kehastas telesarjas "Kõmutüdruk" poputatud rikast tüdrukut Blair Waldorfi, lapsepõlv oli kangelanna elust drastiliselt erinev. Leighton oli alles beebi, kui tema ema-isa ja tädi hiiglasliku marihuaanakoguse smugeldamise eest trellide taha pisteti. Tädil õnnestus tagatipuks vanglast põgeneda ja ta oli USA 15 tagaotsitavaima inimese seas.

Aastaid hiljem kaebas Leighton oma ema kohtusse, kuna kopsakad summad, millega näitlejatar enda teada oma haiget väikevenda toetas, läksid tegelikult mamma iluoperatsioonidele.

Jacki õde oli tegelikult tema ema

Kui 19aastane algaja näitleja June Nicholson tõi ilmale poeg Jacki, ei teadnud ta, kes on poisi isa. June’i vanemad nõustusid poissi üles kasvatama enda lapsena. Nii arvas Jack aastaid, et ema on tema õde. Saladus sai avalikuks alles 1974. aastal ajakirja Time artikliga.

"Ämblikmehe" tähe Tobey isa polnud suurem asi kurjategija: rahahädas mees läks päise päeva ajal vastasmajas asuvat panka röövima, ilma et oleks kandnud maski või seadnud põgenemiseks autot valmis. Mõistagi jäi papa Maguire vahele ning pisteti kaheks aastaks Rootsi kardinate taha.

Kelsey kaotas kõik oma lähedased

USA koomiku Kelsey Grammeri ("Frasier") vanemad lahutasid, kui poiss oli kahene. Isa Frank lasti maha omaenda koduaias vähimagi põhjuseta. Keegi hullunud taksojuht ilmus maja ette, süütas Franki auto, et teda välja meelitada, ning tulistas.

Kui Kelsey oli 20aastane, hukkus üsna sarnaselt tema noorem õde. Karen ootas parklas oma kavaleri, kui röövlijõuk tuli söögikohta tühjaks tegema. Karenit märgates otsustasid mehed, et ei saa tunnistajat ellu jätta, ning vägistasid ja mõrvasid ta. Vaid viis aastat hiljem hukkusid akvalangiõnnetuses Kelsey kaksikutest poolvennad. Ühe neist pistsid ilmselt haid nahka.

See polnud veel kõik. 11. septembri terrorirünnakus hukkus Grammeri lähedane sõber ja kauane produtsent David Angell. Ning tema elupõlisele sõbrale Ben Novackile tegi raha pärast otsa peale omaenda naine. Traagika on Kelseyt saatnud armueluski. Kui ta hakkas kahetsema tuisupäiselt sõlmitud abielu striptiisitariga ning kavatses naist maha jätta, üritas too endalt elu võtta. Naine jäi ellu, abielupaari sündimata laps mitte.

Woody isa oli palgamõrtsukas

Filmitäht Woody Harrelsoni isa hülgas pere 1968. aastal, kui poeg oli seitsmene. Parem oligi, sest papa Harrelson – nime poolest muuseas Charles nagu Charlize’i isagi – teenis elatist palgamõrvarina. Istunud aastaid kinni Texase ärimehe eest, lasi Charles 1979. aastal maha föderaalkohtuniku, saades selle eest väidetavalt veerand miljonit dollarit. Charles Harrelson suri 2007. aastal 69 aasta vanuses Colorado vanglas, kus ta kandis kaht eluaegset vabadusekaotust.

"Rannavalve" täht Pamela Anderson tunnistas, et kuuendast kümnenda eluaastani pidi ta taluma seksuaalset kuritarvitamist – naissoost lapsehoidja küüsis. 12aastaselt langes Pamela vägistamise ohvriks: jõletu teo pani toime sõbranna kallima 25aastane vend. Pole ime, et näitlejatar on nii kirglik looma­fänn. "Mul on raske inimesi usaldada."

Mafioosost kasuisa tappis Dylani ema

Näitleja Dylan McDermotti lapsepõlv oli otsekui "Ristiisa" filmist maha kirjutatud. Ema oli poega ilmale tuues alles teismeline. Seejärel sai tema elukaaslaseks gangster John Sponza. Kui Dylan oli viiene, tappis heroiinisõltlasest Sponza tema ema. Süüdi mõisteti ta selle eest alles pool sajandit hiljem. Selleks ajaks oli Sponza nelikümmend aastat surnud. Ta lasti maha auto pagasiruumis.

Pärast ema surma läks Dylan elama vanaema juurde, kuid kant oli nii kriminogeenne, et poisil varastati kummutisahtlist isegi aluspesu ära. Seejärel otsis ta üles oma isa, kes töötas ühes New Yorgi baaris. Dylani päästis trööstitust saatusest kasuema Eve Ensler (tuntud "Vagiina monoloogide" autorina). Pärast lahkuminekut Dylani isast adopteeris Eve endast vaid kaheksa aastat noorema kasupoja.

Samal teemal

30.08.2014
Pammy katkestas lahutusprotsessi
23.07.2014
Charlize ja Sean adopteerivad
15.07.2014
Pammy ei suutnud oma neljandat abielu päästa
09.07.2014
KAUA VÕIB!? Pamela Anderson lahutab Rick Salomonist juba teist korda