Saund

Faun Racketil on au olla GusGusi erikülaline 

Toimetas Kaspar Käänik, 22. oktoober 2014, 14:53
Foto: Promo
14. novembril esineb Tallinnas Rock Cafés Islandi elektroonilise muusika legend GusGus. Erikülalisena astub üles bassine "elektrokenrolli" duo Faun Racket.

Kogenud muusikute-produtsentide Andres Lõo ja Talis Paide ühise tandemi Faun Racketi jõujooned põimuvad melodramaatilise vokaali, hoogsa bassi ja müütilise linnafauna hääle ümber. Andres Lõo on kohalikule muusikaskenele tuttav ka sooloartistina ning laulja või trummarina erinevates avantroki ja elektropopi kooslustes (Luarvik Luarvik, Opium Flirt, Holy Motors). Talis Paide muusikaline CV sisaldab muuhulgas osalust jazzicombos State of Zoe ja disko-funk koosluses Kosmosepealinn.

Samal teemal

Faun Racket on kui mesise avangardi ja elektrobassi lõppjaam. Biit, mis on hea su südamele, ülevoolav melodraama ja popi elementide üleküllusest süttinud tulikerad, mis valgustavad teed eksirännakul Bowie kloonidele. "Nagu vaataks psycho-noir-klassikat pühapäevahommikusel hunditunnil," on Faun Racket ise oma muusikat kirjeldanud.

Faun Racketi mullu CD-formaadis ja tänavu ka vinüülis ilmunud esikalbum "Enter Projector" (Vitamiin Loft Records) nomineeriti Eesti Muusikaauhindade galal aasta kolme parima elektroonika-albumi hulka. Kriitikute ja muusikasõprade poolehoiu võitnud plaadi autorid peavad aga enda olulisimaks väljendusvahendiks just kontserdi formaati, pannes rõhku ka visuaalidele ning toonitades, et kogu kontseptuaalse imagoloogia ja loosunglikkuse kõrval on tähtis, et nad on olemas just siin ja praegu – laivis.

Faun Racketi hiljutist ülesastumist Tamperes Lost In Music festivalil iseloomustas Briti muusikaajakirjanik Andrew P Childs kui "katkematu gruuviga äraspidist reivi". Bändi Tallinn Music Weekil näinud briti muusikablogi Drowned In Sound kriitik Jazz Monroe võrdles neid plejaadi legendaarsete sündisõdalastega, leides nende muusika olevat ühtaegu "hirmutavalt tumeda, ometigi lausa plastiliselt sillerdava." Ilmakuulus Islandi avantpopi kuninganna Björk on aga nende lugu "Melody Lane" kuulnult tõdenud: "See meeldib mulle väga... Tallinn näib olevat viljakas paik!"

14. novembril kostab Faun Racketi Tallinna viljakas pinnases kosunud linnafauna hääl Björki kaasmaalaste GusGusi soojendajana Rock Cafés. Kuuldavale tuleb nii esikalbumi "Enter Projector" lugusid kui mitmeid uusi radu.

"Aitame meeleldi lõhestada seda taevast bändile, kes kunagi laulis "I am the paper above the skyscraper" (GusGus "Polyesterday"). Koos teeme Rock Cafés inimfauna häält. Esitame mustkollase kava meie esialbumi "Enter Projector" lugudest ja mitmest täiesti uuest träkist. Elusast," lubab Faun Racket.

1990ndate aastate keskel alustanud ja globaalse ründevõimega techno-souli löökrühmaks kujunenud GusGus esitab siinsel kontserdil oma tänavuse albumi "Mexico" materjali, lisaks ka vanemaid lugusid nagu "Need In Me", "Hold You" ning aastatuhande alul üleilma edetabeleid lammutanud number-üks hitt "David".

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee