Inimesed

Priit Pajusaar: kuidas me kohvikusse lobisema jäime 

Aigi Viira, 15. oktoober 2014 07:00
Foto: Marianne Loorents
Kuigi just Tarmo Leinatamm dirigeeris 1996. aastal Oslos Eurovisioni lõppvõistlusel Priit Pajusaare laulu "Kaelakee hääl" ja saateorkester tunnistas ta võistluse parimaks dirigendiks, tunnistab legendaarne helilooja Pajusaar, et tihedamalt sattus ta kolleegiga suhtlema hoopis hiljem – Vanemuises "Detektiiv Lotte" lavaletuleku aegu.

"Meie klapp oli praktiliselt silmapilkne ja uskumatult kiiresti teadsime teineteisest asju, mida sõpradele usaldatakse harilikult siis, kui ollakse koos juba puuda soola ära söönud," tunnistab Pajusaar.

Kui "Detektiiv Lotte" väljatulekuni oli jäänud veel loetud proovid ja järjekordne eriti närvesööv tööpäev sai mööda, läksid Pajusaar ja Leinatamm traditsiooniliselt teatri küljes asuvasse Shakespeare’i einestama.

"Sõime. Võtsime mõne klaasikesegi. Ja siis läks jutustamiseks," muigab Pajusaar. "Maailma asju oli ju nii palju, mida korda seada. Kui siis üks meist kogemata korraks pilgu tõstis, kohtus see täiesti tühja kohvikusaaliga. Ainult nurgabaari pukkidel istusid kolm ettekandjat. Selgus, et Shakespeare oli juba reipalt poolteist tundi kinni. Meie Leinatammega olime aga sattunud lobisemishoogu."

Samal teemal

12.01.2015
"Tarmo rääkis alati, et kunsti ei tehta kunagi üksnes murtud südamega."
21.10.2014
"Taevase inglikoori proovides saab nüüd kindlasti rohkem nalja, sest Tarmo on ju nende juures."
15.10.2014
Evelin Võigemast: Aitäh, Tarmo, et sa suhtusid muusikasse, töösse ja elusse ilusa kirglikkusega!
15.10.2014
Peeter Oja: mu 50. sünnipäeval sõitis Tarmo mulle Itaaliasse külla

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee