Andra Teede on ETV teleseriaali "Õnne 13" uus stsenarist.Foto: Erakogu
Toimetas Kristin Aasma 14. oktoober 2014 11:28
ETV pikaaegne menusari "Õnne 13" järjekorranumbriga 602 jõuab järgmisel nädalal, 25. oktoobril, eetrisse uue stsenaristi sulest. Urmas Lennuk on oma viimaste aastate töö üle andnud dramaturgile ja luuletajale Andra Teedele.

""Õnne 13" kirjutama hakkamine on nagu uude linna kolimine, sellisesse, kus on hästi värvikad naabrid, või nagu suurde suguvõsasse abiellumine, kus on lugematu arv tädisid ja onusid," ütles Andra Teede, lubades, et kõik varasemast tuttavad tegelased jäävad alles.

"Kedagi kindlasti ära ei aeta, olen näinud hoopis päris kõvasti vaeva, et inimesi ja nendevahelisi suhteid tundma õppida. Juurde toon loodetavasti natuke särtsu ja absurdihuumorit, aga ka dokumentaalsust ja sotsiaalseid teemasid," kirjeldas uus stsenarist.

Andra Teede leiab, et "Õnne 13" pikk iga ja kõrge vaadatavus tuleb sellest, et sari on nagu elu ise, vahendas Eesti Rahvusringhäälingu meediasuhete juht Anneli Tõevere-Kaur.

"Päris elus aga ei olegi iga päev ladina-ameerikalikke kiretorme ega püssidega tagaajamisi, ja neid ei kavatse ma ka Mornasse tekitama hakata. Mornas juhtuvad teistsugused asjad ja need on ka põnevad. Minul on küll kirjutada põnev, kogu aeg kritseldan märkmeid, et mis kolme osa pärast juhtuda võiks."

Andra Teede sõnul on "Õnne 13" talle tuttav pea kogu senise elu, sest ta ise on sarjast vaid mõni aasta vanem. "Esimest osa vaatasime terve perega, vanaisa juures mängis hiljem telekas alati just Õnne ajal ja oli kuidagi loogiline, et Petersonidel hoitakse silma peal. Eks ta nii ongi jäänud."

"Õnne 13" produtsendi Raivo Suviste kinnitusel on töine lahkuminek viimastel aastatel sarja kirjutanud Urmas Lennukiga rahumeelne. "Urmasel tekkis kohustusi juurde ja eks ühel hetkel tuli otsus teha - kõike korraga ei jõua," selgitas Suviste.

Suviste sõnul on koostöö Andra Teedega kulgenud sisukalt, tähtajatäpselt ja hästi. Kogu meeskonnaga loetud Andra Teede proovitööde põhjal langes otsus tema kasuks.

Andra Teede on õppinud Tartu Ülikoolis ja Lavakunstikoolis, mille lõpetas dramaturgina. Kirjutanud kümme aastat luulekogusid ja kriitikat, viimastel aastatel aina rohkem tegelenud ajakirjandusega. Vanemuises lavastatakse praegu Teede dokumentaalnäidendit "Estoplast", mis esietendub novembris.

Samal teemal

Kommentaarid  (31)

Popol Vuh 15. oktoober 2014 17:14
on vist üks väga eluvõõras inimene,kes püüab väga tark olla rumal olles.Edu talle muidugi,aga praegust Õnne edu näitavad vaatajanumbrid ja sinu nüri arvamus seda ei muuda. Meid elust irdunud vanamutte,kes piirduvad poe,või postkontoriga on väga palju ja meile see seriaal ongi.Meie oleme selle seriaali edu üleval hoidnud,sest meid on nii palju ja oleme selle üle väga uhked,et ei kuulu särtsu ihkajate klubisse.
Popol Vuh 15. oktoober 2014 12:27
Ei maksaks nii must- valgelt mõelda. Selleks, et antud telespektaakli vaatajanumbreid tõsta või seriaali huvitavamaks, põnevamaks muuta ei pea ilmtingimata olema tegemist kärtsu, mürtsu, tagaajamisega. Reaalsus on siiski see, et tänasel päeval puudub seriaalil kandev idee. Seda lihtsalt ei ole. Ehk teisisõnu, andekad kodumaised näitlejad on pandud suht seosetut, mittemidagi ütlevat mula ajama, et eetriaeg ära täita. Ja kui mõni kaaskodanik tahab väita, et taoline kätumismuster, tegevustik (õieti selle puudumine) ongi tänane nö. keskmik kodumaine reaalsus, siis sellise väitja puhul on ilmselt tegemist eaka, elust irdunud persooniga, kelle suhtlus välismaailmaga piirdub leivapoe, perearsti ning postkontoriga. Tänane elu on kiire, ebaõiglane ning julm ja seda järjest võimsamas tempos. Seriaalis, läbi eluvõõraste, kergelt kohtlaste, uimaste karakterite- rollide, seda ei kajastata.
Keskne koht, läbiv teemaaretus peaks olema ka ühiskonnakriitika. Olete te keegi tavaelus näinud nii poliitkorrektset, lapsikult naiivset seltskonda? Või on ETVs tabuteema?
Ühesõnaga, võtke midagi ette või pange pood kinni.
seda ei kajastata või läbi uimaste, eluvõõrate karakterite.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS