Inimesed

Helilooja Ülo Krigul sai Monacos muusikaauhinna 

ÕL, 3. oktoober 2014 07:00
Ülo Krigul (vasakul).Foto: ARNO SAAR
30. septembril anti helilooja Ülo Krigulile (35) Monte Carlo ooperimajas üle mainekas vürst Pierre’i fondi muusikaauhind "Noore muusiku valik" teose "Swan Bone City" eest.

Fond, mille Monaco eelmine vürst Rainier III 1996. aastal oma isa Pierre’i mälestuseks asutas, tunnustab kirjanikke, kunstnikke ja muusikuid. Muusikapreemiatest antakse välja kompositsioonipreemiat, mille 2006. aastal pälvis Helena Tulve, ja noore muusiku valiku preemiat, mille võitja valivad Monaco muusikaakadeemia üliõpilased.

Tunnustusega kaasneb uue teose tellimus ja 6000eurone auhinnaraha.

Kriguli "Swan Bone City" ("Luigeluulinn") kõlas esmakordselt 2012. aastal Eesti muusika päevadel ERSO ja Iiris Vesiku esituses Risto Joosti juhatusel. Mullu pälvis teos samal festivalil heliloojapreemia.

""Swan Bone City" on kirjutatud Kristiina Ehini samanimelise lühijutu põhjal ning võlgneb suure osa oma ülesehitusest ja nüanssidest just sellele maagilisele Eesti mütoloogiat ja universaalseid seaduspärasusi siduvale tekstile," kirjeldab Krigul auhinnatud muusikateost.

"Teiseks inspiratsiooniallikaks teose loomisel oli Iiris Vesiku kordumatu tämbriga hääl ja omapärane musikaalsus," lisab helilooja.

Samal teemal

18.12.2018
GALERII | Teisipäeval tutvustati Maailma muusikapäevade programmi
03.10.2016
Ülo Krigul: kustukumm on helilooja jaoks sama oluline tööriist kui pliiats