Inimesed

Laima Vaikule: Mul on kahju, et Jaak Joalat nimetati Kremli ööbikuks (10)

Nataly Koppel, 26. september 2014 21:38
Laima VaikuleFoto: Mati Hiis
„Jaak Joala on ülimalt andekas laulja. Mulle tundub, et perestroika aeg võis teda murda ja mul on kahju, et teda nimetati Kremli ööbikuks," ei mõista Läti laulja Laima Vaikule (pildil), miks Jaak Joalale jäi külge selline hüüdnimi.

„Ta ei esinenud ju pidevalt Kremlis, milleks pookida lauljale selliseid poliitilisi asju külge," arutleb Vaikule.

„Ma nägin teda ilmselt viimati perestroika ajal, see oli karm aeg, kui paljud inimesed muutusid agressiivseks. Ma ei välista, et see võiski Jaaku murda ja ta ei soovinud enam avalikkuse ette tulla, vaid kolida maale, elada metsas," räägib laulja.

„Mind näiteks nimetati kümme aastat järjest oma kodumaal Vene lauljaks. Ma ei hoolinud sellest, mida inimesed räägivad ja jätkasin laulmisega. Mul on kange jäära iseloom!" naerab Vaikule.

Samal teemal

„Kurba uudist Jaagu lahkumisest kuulsin täna raadiost," meenutab Vaikule, kes on praegu Moskvas, kuidas ta sai Joala surmast teada.

„Mul tuli meelde, kuidas me koos, mina, Raimonds Pauls ja Jaak Joala, käisime Soome televisioonis orkestri saatel Paulsi laule esitamas," räägib ta ühistest esinemistest, mis jäid veel Nõukogude aega.

„Jaak oli nii andeks, et suutis võluda publikut kohe, kui ta lavale tuli. Tal on eriline jumala poolt antud karisma," kiidab Vaikule Joalat. „Ma ei mäleta täpselt, kuidas me tutvusime, minu meelest oli see mingi suur spordikompleks, kus me esinesime. Kahjuks ma ei fikseerinud ära ka selle, kuna ma teda täpselt viimati nägin ja millest rääkisime," selgitab laulja.

„Mulle väga meeldib tema lugu „Я тебя рисую", seoses „Lavandaga", mida ta laulis Rotaruga, pole mul mingeid assotsiatsioone.  Mulle väga meeldis, kui ta esitas Paulsi loomingut, nii, nagu tegi seda Jaak, pole keegi veel suutnud laulda," meenutab Vaikule Joalat kui väga erilist lauljat.

Samal teemal

23.08.2018
Mida kardab Laima Vaikule?
26.09.2014
Hittloo "Lavanda" autor: Jaak oli erakordselt elav ja hea huumorimeelega inimene
26.09.2014
Meelis Punder: Jaak oli perfektsionist
26.09.2014
Karl Madis: Jaak oli inimene suure tähega