Inimesed

West Endi muusikal "Billy Elliot" jõuab otseülekandes Eesti kinoekraanile 

Toimetas Marge Sillaots, 16. september 2014 10:05
Foto: AP / Scanpix
Septembri lõpus kantakse Eesti kinolinal esmakordselt otse üle Londoni West Endi Victoria Palace Theatre'i etendust "Billy Elliot", mis etendub tuleval aastal ka Eestis.

""Billy Elliotil" on minu südames alati olnud eriline koht," ütleb teose muusika autor Elton John, kelle sõnul on etenduse otseülekanne kinodes kõigi jaoks uus kogemus.

Samal teemal

Muusikali otseülekannet saab näha ka Eesti kinodes – Tallinna Coca-Cola Plazas, Tartu kinos Ekraan ja Narva kinos Astri 28. septembril kell 16.

Elton Johni ja Lee Halli muusikal "Billy Elliot" põhineb samanimelisel filmil, mis esilinastus 2000. aastal ja kandideeris kolmele Oscarile. Muusikal esietendus 2005. aastal Londonis. See on liigutav lugu 11aastasest Billyst, kelle elu muutub täielikult pärast päeva mil ta poksitrenni asemel juhuslikult balletitundi satub. Tantsust saab nooruki elu, kirg ja siht. Kõike seda pärast pikki siseheitlusi ja eneseületusi traditsioonilistest meheideaalidest pakatavas kaevurilinnas.

"Muusikali lavastusega tahaksime suunata lapsevanemaid märkama oma laste andeid ning julgustada lapsi ja noori oma unistuste ja huvide eest seisma," mõtiskleb produtsent Meelis Pai.

Eestis on muusikali lavastajaks Teet Kask, muusikaline juht on Kaire Vilgats, kunstnik Maria Ducasse (Norra). Projekt sünnib NoorTeater MTÜ ja Oslo teatri Scenekvelder (Norra) koostöös.

Muusikali "Billy Elliot" esietendus on 28. märtsil 2015 Nordea kontserdimajas, etendust mängitakse märtsis, aprillis ja mais.

Samal teemal

30.03.2015
GALERII: maailmakuulus muusikal "Billy Elliot" esietendus Nordeas
27.10.2014
Jaagup Kreem: "Ma ei tea, kas ma tahan, et minu lastest saaksid näitlejad."
27.09.2014
Muusikali "Billy Elliot"kolm osatäitjat leitud, teisi veel otsitakse
26.09.2014
GALERII: muusikali "Billy Elliot" kolm osatäitjat leitud, teisi veel otsitakse