Inimesed

Draamafestivali kuraatoriks sai Peeter Raudsepp 

Piia Õunpuu, 8. september 2014 07:00
Foto: MARI LUUD
Teatrifestivali "Draama 2014" laupäevaõhtusel lõputseremoonial kuulutati välja järgmise aasta festivali kuraator, kelleks on lavakunstikooli juht Peeter Raudsepp .

"See oli väga üllatav telefonikõne, mille ma Margus Kasterpalult sain. Lausa viis minutit pidin mõtlema. Alles täna sain aru, kui suur vastutus see on," rääkis Raudsepp vahetult pärast seda, kui tema kuraatorikssaamine oli teatavaks tehtud.

Järgmise aasta festivali panevad Raudsepa sõnul kokku hoopis lavakunstikooli tudengid. "Mina hoian silma peal, et asi toimiks. Üliõpilased peaksid olema põhilised, kes käiksid etendusi vaatamas," rääkis Raudsepp. "Eriline lootus on dramaturgia üliõpilaste peal, nad on meie intellektuaalne jõud."

Festivali kuraatori valib korraldusmeeskond, kes arutab, mis suunas võiks järgmisel aastal liikuda. Seejärel teeb peakorraldaja Margus Kasterpalu kuraatorikandidaadile ettepaneku ja kui too nõustub, siis saab tema ülesandeks järgmise aasta jooksul nii palju, kui võimalik Eesti teatris käia ning siis põhiprogrammi kaheksa etendust välja valida.

Samal teemal

08.09.2015
ESMAKORDSELT EESTIS: 101 tudengit toovad teatrifestivalil lavale näitlejaelu argipäeva
07.09.2015
Teatrifestivali Draama avamisel kritiseeriti koostööd kultuurivaldkonnas
04.08.2015
Teatrifestivalil Draama valitakse esmakordselt ka publiku lemmik
01.07.2015
Draama festivali piletid lähevad kui soojad saiad