Inimesed

Evelin Ilves Eesti meestest: maailma parimad, kuid madala enesehinnanguga (59)

Õhtuleht.ee, 25. august 2014, 16:50
Foto: TEET MALSROOS
Presidendiproua augustiöine kuum suudlus võõramaise välimusega mehega on visanud õhku kümneid küsimusi esileedi rollist ja käitumisest. Mida on aga varasematel aegadel arvanud presidendipaar ise pereväärtustest?

Eesti Päevalehes ilmus 2008. aasta viimasel päeval presidendiprouaga pikem usutlus, kus Evelin Ilves ütles muu hulgas, et Eesti mehed on maailma parimad, aga neil on madal enesehinnang.

"Naised peavad mehi rohkem tunnustama, kuid mehed peavad ise tähelepanelikumad olema. Ei taha ju keegi süüa teha, kui mees aitähki ei ütle, heal juhul mõmiseb miskit," lajatas presidendiproua kivi Eesti meeste kapsaaeda.

Proua Ilves lisas samas usutluses ka, et tema jaoks tähendab kohustus olla esileedi eelkõige missiooni.

2011. aastal ütles Evelin Ilves aga isadepäeva kõnes: "Tõeline mees on see, kes oskab armastada, kes on eeskujuks mitte ainult lastele, vaid ka tulevastele isadele ja teistele isadele."

Samal teemal

Ta lisas samas kõnes: "Märgakem enda ümber tublisid isasid ja mehi. Tunnustame nende armastust ja hoolt ja sageli ka pingutust, sest ühiskondlik ootus ja väärtushinnangud sunnivad neid takka täitma erinevaid rolle ja seisma paljudel piltidel."

Bravuuritar Anu Saagim ei välistanud skandaalset suudlust kommenteerides, et presidendiproua võis noort meesterahvast avalikus kohas suudelda tahtlikult.

"Mina näen seda pigem kui ühe naise statementi või appikarjet. Ma arvan, et ta tahtiski nii teha. Tahtiski, et kõik näeks. Kui sa tahad aga oma mehele kohta kätte näidata, siis ma ei tea, kas see on parim viis... aga noh, armastuses ja sõjas on kõik lubatud," arutles ta Õhtulehele antud usutluses.

Aga äkki siin peitubki kogu skandaali võti?

Ütles ju president Toomas Hendrik Ilves oma 2009. aasta emadepäevale pühendatud kõnes, et naised jäävad Eestis liiga sageli üksi kandma oma muresid, oma pere muresid ja oma lähedaste muresid.

2012. aastal toonistas Toomas Hendrik Ilves veel ka meeste rolli suhte hoidmisel, öeldes: "Ma kutsun üles kõiki isasid ja mehi ja poegi: pühendage kasvõi pool tundi nädalas rohkem kodutöödele, et tasandada ebavõrdsust selles valdkonnas. Kahekesi ja koos tehtud töö hoiab kulumast nii kaasat kui suhet."

59 KOMMENTAARI

n
noh,õnneks mister Ilwes ei ole eesti mees,tema 27. august 2014, 19:47
on juut ja kasvanud oma USA-s. Tema enesehinnang madal ei ole.
m
mida 26. august 2014, 23:03
evelinil on ainult oma arvates kõrge enesehinnang,eks ta üks tavaline kullakaevaja ole
Loe kõiki (59)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee