Toomas KolkFoto: Aldo Luud
Liina Metsküla 20. august 2014 13:19

"Koht oli ju kokkuvõttes nigel – naljatades võib öelda, et olen kui igavene lootustandev noor Eesti sportlane, kes läks kogemusi saama. Kuid reaalsuses sai enda peale pahane oldud küll, et võimalust ära ei kasutanud! Realiseerimisnälg aina süveneb!" räägib juulis Valgevenes võistlusel Slavjanski Bazar esinenud Toomas Kolk. Laulja sai 21 osalejast 15. koha.

Slaavi Eurovisioniks nimetatud Slavjanski Bazar (Slaavi turg) toimus Valgevene linnas Vitebskis tänavu juba 23. korda. Kui möödunud aastal esindas populaarsel slaavi võistlusel Eestit Artjom Savitski, siis seekord oli meie esindajaks "Eesti otsib superstaari" viiendal hooajal kolmandaks jäänud Toomas Kolk.

"Näitasin asjaga tegelevatele inimestele üles huvi ning ühel hetkel helistati, et olen osutunud valituks," võtab Toomas lühidalt kokku selle, kuidas võistlusele sattus.

Slavjanski Bazari peab Toomas heaks kogemuseks, sest õppis paljusid pisiasju, mida lihvida.

"Sümboolsemas võtmes võib mõelda, et õppisin edaspidiseid võimalusi ilmselt paremini ära kasutama - võistlusnärvid ja metamängud, mis sääraste festivalidega kaasnevad - edaspidi arvan end nendega paremini toime tulevat," mõtiskleb ta.

Kui uurida, mil moel superstaarisaates osalemine Valgevene võistlusel kasuks tuli, vastab ta: "Lihtne küsimus ja lihtne vastus - julgus sai korralikult väetatud."

Eestikeelseks esinemislooks valis "Pistoda laulu"

Tänavusel Slavjanski Bazari konkursil pääses 21 osalejast lõppvõistlusele 15. Eelvooru üle ei kantud, see toimus vaid žürii ees. "Eelmine aasta olevat telehuvi olnud leige, kuna kasahhide, aserite ja muude rahvaste sarnasemaigulised mägedelaulud tõmbasid festivali hoo alla. 15 edasipääsejat said festivali pealaval kaks laulu veel esitada," selgitab Toomas.

Eelvoorus tuli esitada emakeelne lugu, milleks Toomas valis "Viimsest reliikviast" tuntud "Pistoda laulu". "Pealaval pidi laulma maailmahitti ning slaavihitti. Tavapoppi ega süvaooperit, Hvorostovskyt, Ghiaurovit, ei pidanud õigeks laulda, seega koondus tähelepanu Magomajevi parimatele estraadipaladele. Cashi lauluvalik oli tiba kiirustatult langetatud – kuupäevadega tekkis segadus, helistati ja paluti ruttu mingisugune otsus vastu võtta," räägib Toomas oma lauluvalikutest. Reegel oli seegi, et lugu ei tohtinud olla pikem kui neli minutit.

Toomase sõnul oli enamik esinejatest ja võistlusel ringi liikunutest oma riigis tõsised tegijad ja paljud Eurovisionilgi käinud. "Sõbrunesime laheda seltskonnaga ja siiamaani käib Facebookis siunamisvõistlus "Oeh, igatseme kõiki, tahaks tagasi!" ning muljetamine," muigab Toomas. Rääkides toredast seltskonnast peab noor laulja oluliseks tänada ka Eesti delegatsiooni juhtinud Ivar Musta ja "Seitsmestele uudistele" võistlust kajastanud Mart Mardisalu. "Ise sooviksin teha kummarduse hoopis Mart Mardisalu ja Ivar Musta poole, kes on ääretult sümpaatsed, intelligentsed ja ka vürtsise huumorimeelega indiviidid ning kellega mul oli jäägitu au kohtuda ja sõbruneda," kiidab Toomas.

Toomas tunnistab, et võistlus tekitas soovi veel mõnel lauukonkursill osaleda. "Ambitsioonid on kui lapsed - kasvavad kuradima kähku," tõdeb ta.

"Uue loo tulek või mittetulek peaks sõltuma septembriks, kuid oma kaks kopikat ehk Eesti Laulule poetan!" lubab ta. Oktoobris toimub Soomes aga uue ooperi "Frida y Diego" maailma esiettekanne, millele Toomas põhjalikumalt pühendub.