Inimesed

Lastefond avab sügisel Tartus heategevusliku poe 

Õhtuleht.ee, 17. august 2014, 21:49
Pilt on illustreeriv.Foto: SXC
Sihtasutus Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond kavatseb sel sügisel avada Tartus poe, mille tulu läheb heategevuseks.

Selle nädala alguses, 12. augustil võitis SA TÜK Lastefond enampakkumise ruumide rentimiseks Tartus aadressil Raekoja plats 11, kus kavatsetakse eeloleval sügisel avada heategevuslik pood. Kaupluse lõplik kontseptsioon on veel väljatöötamisel, kuid kindlasti hakatakse seal müüma kasutatud lastetarbeid, rasedate rõivaid ning lastega seotud kirjandust.

Lastefondi jaoks tuli enampakkumine, mis kuulutati välja Tartu linnavalitsuse poolt augusti alguses, väga õigel ajal, kuivõrd sobivaid ruume heategevusliku kaupluse jaoks on südalinnas otsitud juba aasta algusest. "Kahjuks ei olnud senised läbirääkimised ruumide osas vilja kandnud, mistõttu on meil eriti suur rõõm, et oleme nüüd oma pikaajalise idee teostamisele jälle sammu lähemale astunud," sõnas fondi tegevjuht Sandra Liiv.

Lastefondi juht usub, et Raekoja platsis alates septembri algusest renditavad ruumid annavad fondile suurepärase võimaluse luua armas ja soe pood, kus annetatud asjade müügiga koguda raha haigete laste toetuseks.

Ruumide rendikulu plaanitakse katta sponsorlustuludest, mille tarbeks käivad hetkel läbirääkimised erinevate võimalike koostööpartneritega. "Kõik koostöö- ja sponsorlusettepanekud erinevatelt eraisikutelt ja ettevõtetelt on teretulnud," ütles Liiv.

Kogu müüdav kaup kogutakse inimestelt annetustena ning läbib ka valikusõela - müüki mitteminevad esemed suunatakse edasisse ringlusse. Kogu müügist saadav tulu läheb heategevuseks. Lisaks on plaanis renditavatele ruumidele leida teisigi heategevuslikke funktsioone, millest saab täpsemalt rääkida juba mõne aja pärast.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee