Tele

BALTI KETT 25: ERR teeb Viljandis toimuvast kontserdist otseülekande (8)

Toimetas Kaspar Käänik, 2. august 2014 23:53
Foto: Erakogu
Meenutamaks veerandsajandi möödumist kolme Balti riigi vabaduspüüdu sümboliseerinud Balti keti moodustamisest, korraldatakse Viljandis kontsert, millest kõigil eestimaalastel on võimalik teleri vahendusel osa saada.

23. augustil Viljandi lauluväljakul toimuva kontserdi lavastab Ain Mäeots, muusikajuht on Siim Aimla ning produtsent Jaanus Kukk. Kohal on Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves ning möödunut aitab meenutada omaaegse Eestimaa Rahvarinde üks eestvedajaid Rein Veidemann.

Samal teemal

Sündmuse kaasprodutsendi Natalie Metsa sõnul pakub kontsert suurepärase elamuse nii Viljandis koha peal jälgides kui kodus televiisori vahendusel. "Kontsert on nimekate artistide arvu poolest küll suurejooneline, kuid Ain Mäeotsa lavastaud päriselul tuginevad videoklipid muudavad selle samaaegselt isiklikuks," selgitab Mets.

Tema sõnul on kontserdile esinema kutsutud nii 1989. aasta sündmuste ajal olulist rolli mänginud artiste kui ka neid, kelle muusikutee on alanud hiljem. "Kontserdi programm koosneb tolle aja märgilistest paladest ning lugudest, mis sisuliselt haakuvad Balti keti teemaatikaga. Siim Aimla poolt arranžeeritud lugusid esitavad üllatavad kooslused, kes igapäevaselt lava ei jaga. Välja võiks tuua Ultima Thule, Henry Laksi, Mahavoki, Liis Lemsalu, Karl-Erik Taukari ja Maarja Nuudi."

Lisaks 25 aasta tagustele lugudele kõlab Natalie Metsa sõnul kontserdil ka uut muusikat. Näiteks Ultima Thule esmaesitleb Viljandis oma lugu "Patrioot".

23. augustil 1989 kogunes ligi kaks miljonit inimest Eestist, Lätist ja Leedust inimketti, mis läbis kolme balti riigi pealinnu, et demonstreerida oma vabadustahet ja juhtida tähelepanu 50 aasta möödumisele Molotovi-Ribbentropi pakti sõlmimisest, mis viis Balti riikide okupeerimiseni Nõukogude Liidu poolt.

Balti kett 25 kontserdi korraldamisel teevad koostööd Riigikantselei, Eesti Rahvusringhääling ja Viljandi linn. Kontsert ja Eesti Rahvusringhäälingu teleülekanne algavad Viljandi lauluväljakul 23. augusti õhtul kell 20.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee