Film

"Supilinna Salaseltsi" autor Mika Keränen: palusin, et tehke korralik actionfilm (2)

Liina Metsküla, Mari Luud, 29. juuli 2014, 15:21
Mika KeränenFoto: MARI LUUD
"Supilinna Salaseltsi" raamatute autor Mika Keränen rääkis, et kuigi talt on filmi tegemisel nõu küsitud, ei kipu ta enda arvamust peale suruma. Muide, intervjuu Õhtulehele andis Keränen just selle koha taustal, mis on ühe tema Supilinnast pajatava raamatu kaanel.

"Oluline pole see, milline on kirjaniku nägemus, vaid milline tunne on tekkinud filmitegijal ehk Margusel [Paju – L.M], kui ta on mu raamatuid lugenud. Mis teda seal inspireerib," ütles Keränen. "Mina andsin vabad käed kohe alguses: mõelge ikka James Bondile, Indiana Jonesile ja tehke üks korralik actionfilm."

Keränen liigub ka ise aeg-ajalt võtteplatsil ringi: näiteks esimesel päeval müüs ta oma tütarde Evamaria ja Emmaga jäätist. "Ma arvan, et see oli selline kihvt viis nii-öelda kohtuda oma lugejatega. Sest kui ma istuks niisama kuskil laua taga, siis ega naljalt keegi ei julgeks sinna tulla midagi küsima. See oli tore üllatus, et Mika müüb jäätist koos enda tütardega," muigas kirjanik ise.

Kui üks jäätisemüümise päev välja arvata, naudib Keränen enda sõnul filmivõtteid just nagu teisedki Tartu elanikud.

Kuula ja vaata täpsemalt videost!

Samal teemal

30. juuli 2014, 07:00
Filmi "Supilinna salaselts" võtted põrgupalavuses: "Meik sulab mu näolt maha, andke mulle vett!"
29. juuli 2014, 14:37
Meik sulab mu näolt maha, andke mulle vett! Ehk kuidas Õhtulehe reporter ja fotograaf esimest korda elus filmivõtetel osalesid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee