Inimesed

Laulja Laima Vaikule skandaalist Jurmalas: ärme muutu haukuvateks koerteks, jääme sõpradeks! (20)

Nataly Koppel, 25. juuli 2014, 07:00
SÕPRUSE POOLT: Läti laulja Laima Vaikule poseerimas «Uue laine» kulisside taga Vene laulja Leonid Agutiniga. Foto: MATI HIIS
"Inimesed ei tohiks omavahel tülitseda ja segada poliitikat muusikasse. Ärme muutu haukuvateks koerteks, vaid jääme sõpradeks," kommenteeris Läti laulja Laima Vaikule (60), Jurmalas peetava laulukonkursi "Uus laine" pikaajaline žüriiliige, Läti välisministeeriumi kehtestatud sissesõidukeeldu kolmele Vene artistile.

Vaikule ütles telefoni teel, et ei soovi seda poliitilist otsust kommenteerida: "Ei taha üldse poliitikast rääkida. Igal inimesel on oma arvamus, minu meelest ei ole see pädev, kui muusik hakkab kommenteerima poliitikat," selgitas laulja. "Ma ei taha kellegagi tülitseda, ei taha selles osaleda," ütles Vaikule. "Minule ei ole tähtis, mis riigist inimene pärit on, mis rahvusest ta on ja missugused on tema poliitilised vaated. Minule on tähtis see, et ta oleks hea muusik." Vaikule meelest võiksid inimesed jääda oma liistude juurde. "Kas see sündmus mõjutab "Uue laine" edaspidist käekäiku ja kas konkurss toimub järgmisel aastal Jūrmalas, ei tea me keegi, kuid ma loodan, et see ebameeldiv sündmus vaibub ning kõik jäävad omavahel sõpradeks."

Laimal on erakordselt kahju, et Raimonds Pauls, kes oli varem koos temaga žüriis, ei soovinud enam konkursist osa võtta: "Öeldakse küll, et asendamatuid inimesi pole olemas. Ma lükkaks selle väite ümber. Pauls on erakordne artist."

Samal teemal

23. august 2018, 07:55
Mida kardab Laima Vaikule?
25. juuli 2014, 07:00
Vene bändi Diskoteka Avarija solist: Eestis ei tee venelastele keegi liiga!
24. juuli 2014, 07:00
"Uue laine" peakorraldaja: leppisime Paulsiga kokku, et sellest ei saa poliitilist üritust
24. juuli 2014, 07:00
Alla Pugatšova kolme Vene laulja sissesõidukeelust Lätisse: kahju, kuid pidu peab jätkuma!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee