Saund

Privé avab sel reedel lisa tantsusaali

BERLIINI DJ THOMAS HESSLER EESTI NOORELE: ära sunni end midagi vägisi tegema! 

Toimetas Kaspar Käänik, 23. juuli 2014 16:12
Thomas HesslerFoto: Erakogu
25. juulil alustab Privés krõbedamale muusikale keskenduv üritus Boing Punk Tschak. Lisaks avatakse klubi teine tantsusaal, mille võtab selleks ööks enda valdusesse underground üritustesari Mürk.

“Alates sellest reedest tahame pakkuda külastajatele kahe erineva muusikastiiliga pidu – kaks erinevat saali, erinevad DJ’d, korralik helisüsteem!” teatab promootor Enar Essenson.

Uue peosarja peaesineja on sügisel ürituse Mürk sünnipäeval täismaja toonud Berliini DJ Thomas Hessler.

"Boing Punk Tschak on üritus, millega mujal maailmas ülipopulaarne techno-muusika rebitakse välja Eesti underground'ist ja pannakse hõbetaldrikule. See ei tähenda, et peame loobuma teatud intiimsusest ja korralikust techno'st, vaid pigem korraldame asja teisel skaalal, mis võimaldab teha kvaliteetsemat produktsiooni ja tuua kvaliteetsemaid artiste," kirjeldab uut üritust "Mürk" korraldaja Hugo Murutar. 

Thomas Hessler on selgelt teel techno-skene tippu – paar nädalat tagasi avaldas üks mõjukaimaid plaadifirmasid Index Marcel Fengler tema uue vinüüli. Lühikese karjääri jooksul on ta esinenud mitmetel Euroopa suurimatel festivalidel ning oma sünnilinna peamistes techno-mekades nagu Tresor ja Berghain. Tema DJ set'i iseloomustavad sügavad ja tumedad helimaastikud. Hessleri eesmärgiks on panna kuulajad eufooriliselt tantsima, kuid veelgi olulisemaks peab ta seda, et publik tunnetaks lugude tuuma ning toimuks justkui hingeline puhastumine.

Lisaks Thomas Hesslerile valivad muusikat kohalikud talendid DJ 1DERL&, Enar "Rakett" Essenson, Katja Adrikova, Artur Lääts ja Mihkel Maripuu. Visuaalsete installatsioonide eest vastutab VJ Faze. 

Intervjuu DJ Thomas Hessleriga

Räägi natuke endast, kuidas said lähedaseks muusikaga?

Töötasin kokana ja tegin siin-seal juhutöid. Kokkupuude muusikaga algas, kui olin kuueaastane. Minu isa oli helilooja ning meil on perekonnas pikk muusikaline taust ja traditsioon. Alguses olin väga sees hiphopist, kuid mingi hetk läks see skene liiga "gängstaks" ning tundsin, et see pole enam minu jaoks. Kerime natukene edasi... Sattusin Tresorisse Jeff Millsi vaatama - ma olin lummatud. Vibe oli väga hea ja inimesed olid sõbralikud. See oligi minu jaoks pöördepunkt.

Mis olid sinu esimesed sammud pärast seda?

2010 ja 2011 hakkasin Soundcloudi üles laadima igakuised podcast'e, kuni minuga võeti ühendust ja sain enda esimese professionaalse ülesastumise Kreuzbergis – ühes  Berliini underground keldris. Inimesi oli seal umbes sada ja hakkasin seal regulaarselt mängima. Viis kuud pärast seda pääsesin juba Tresorisse mängima.

Sa oled mänginud ka Berghainis? 

Jah, ja see oli arvatavasti üks minu parimaid kogemusi laval. Kõik klubitöötajad olid sõbralikud ja professionaalsed, mis tegi omakorda mu olemise enesekindlaks ja mugavaks. Tundsin juba pärast esimest kahte lugu, et rahva meeleolu on hea ja nad tulevad minuga kaasa. Pärast kahte tundi kiskus aga asi juba vägagi emotsionaalseks. Rahva energia on seal ulmeline.

Kui sa läheksid ajas tagasi, mis esinemisi sa tahaksid näha?

Kindlalt esimesena tahaks näha mõnda Mozarti kontserti ja kohe tagasi koju. Lisaks võtaksin nädalase puhkuse New Yorgis hiphopi varajastel päevadel. Kindlasti tahaks näha, kuidas techno Detroidis sündis – näha, kuidas meistrid sünnitavad uut kultuuri!

Üks klassikaline küsimus ka, on sul mingit nõuannet nooremale generatsioonile?