Jaan Tätte ja Udupasun.Foto: Laur Meldorf
Toimetas Kaspar Käänik 19. juuli 2014 15:22
Pärimusmuusikafestivali Hiiu Folgi mõnusa meeleoluga ja päikeseküllase päeva Kassari kiigeplatsil lõpetasid südaööl Jaan Tätte ja Udupasun, kes teatasid kontserdi ajal, et see jääb nende viimaseks esinemiseks selles koosseisus.

Soojas suveöös antud kontserdil rääkis Jaan Tätte laulude vahele talle omasel mõtlikul moel sündidest ja lahkumistest ning teatas, et Hiiu Folgi kontsert on viimane, kus on võimalik kuulda teda ja Udupasunat sellises koosseisus koos esinemas. See oli liigutav lõpp ilusale päevale, mille kestel astusid üles lisaks Chalice, Jäääär, Kokkukukkumine ja Kaunimate Aastate Vennaskond.

Laupäeva kava üheks tähtsündmuseks on Islandi bändi Ylja esinemine Kassari kiigeplatsil kell 20. Ylja on Islandi muusikas üsna värske tulija, kes on juba jõudnud kuulajaid võluda nii oma muusikaga kui muinasjutuliste videodega. Hiiu Folgi tegijatele jäi ta silma lihtsa ja samas huvitava helikeele poolest. Nende muusikas võib leida nii folgihõngu kui alternatiivsemat lähenemist.

Kassaris astub üles ka Eesti muusika raudvara Justament, kellega üheskoos tuleb lavale Hiiumaa inimestele hästi teada tuntud laulja ja laulukirjutaja Inga Mear. Koos esitavad nad lugusid varalahkunud Silvi Vraidi mälestuseks. Kõpu tuletornis annab täna aga kell 21.30 kontserdi Anu Taul, kes pärast mõneaastast puhkust on taas tagasi lavadel ning kaasas on tal ka mitmeid päris uusi laule.

Homme ootab ees Hiiu Folgi viimane päev ning see on traditsiooniliselt kirikukontserdite päralt.