Inimesed

Eestlane Laur Joamets esines David Lettermani saates (5)

Piia Õunpuu, 15. juuli 2014 09:37
Laur Joamets. Foto: KATRIN ELIAS
Eile esines USA telesaates "Late show with David Letterman" kantrimuusiku Sturgill Simpsoni taustabändi koosseisus eestlane Laur Joamets.

Sturgill Simpson teeb kantristiilis muusikat ning Joamets mängib temaga koos tuuritades kitarri. Saatejuht David Letterman ütles meeste esituse kohta, et see oli fantastiline.

Ta kiitis eraldi ka Joametsa kitarrimängu sõnadega "Hea töö!"

Esitatud lugu tõi Lettermani silme ette kujutluspildi sellest, kuidas keegi sõidab autoga, joob Mountain Dewd (eks lugeja peab ise otsustama, kas mõeldud on tsitrusemaitselist limonaadi või puskarit [slängis]) ning aeg-ajalt peatub selleks, et kellegagi tüli norida ja kaklust alustada.

Seejärel sõidab edasi, taustaks mängimas ikka samas saates esitatud Sturgill Simpsoni lugu.

Mihkel Raud kommenteeris oma Facebooki lehel Joametsa esitust nii: "Eesti kitarrist Laur Joamets esines eile legendaarse David Lettermani saates. Nii kaugele pole ükski meie muusik veel jõudnud. Oleme sinu üle väga uhked, Laur!"

Raud lisas hiljem: "Ei oskagi öelda, mis on uskumatum - kas see, et Laur Joamets eile esimese eestlasena(?) tõepoolest David Lettermani saates mängis või see, kuidas ta mängib. See mees on võlur, jumala pärast."

Joamets on kuulsust kogunud bändi Dramamama liikmena, lisaks on ta tegutsenud näiteks Ott Leplandi ja Luisa Värki saatebändis.

Sturgill Simpson on USA kantri-, souli- ja bluusimuusik. Joamets liitus tema kontsertansambliga sel aastal.