Inimesed

Uno Loop: "Peetri viimased sõnad minule – elada kannatab küll." (7)

Jaanus Kulli, 3. juuli 2014, 07:00
Uno Loop (vasakul).Foto: TEET MALSROOS
"Uhh, see on küll hull uudis! Uskumatu! Ma alles mõned päevad tagasi helistasin Helile, soovides talle sünnipäeva puhul õnne ning ühtlasi tervitasin ka Peetrit," ütleb laulja, helilooja ja muusik Uno Loop, kes kuuleb hea sõbra Peeter Sauli lahkumisest esimesena Õhtulehe käest.

"Peetri endaga rääkisin ma telefonitsi viimast korda umbes aasta tagasi ning kui ma siis ta tervise kohta pärisin, ütles just nii: elada kannatab. Seda mäletan ma täpselt," meenutab Loop nende viimast kõnelust.

Samal teemal

"Hull lugu, hull lugu," ohkab Loop. "Kui palju häid sõpru on viimasel ajal läinud: Hans Hindpere, Feliks Mandre läks hiljuti ja nüüd veel Oleg Sapožnin... Mis teha. Surm tahab oma osa kätte saada. Mul ju ka endal vanust juba päris palju ning sellised minekud panevad paratamatult sügavalt mõtlema, et kui palju sulle endalegi veel antud on," küsib Loop, kes ka ise enam väga palju väljas ei liigu, retooriliselt.

"Olime ju kunagi suured sõbrad," läheb ta korraks mõtetes minevikku.

"Kuigi tuleb tunnistada, et viimastel aastatel me enam nii tihedalt ei suhelnud, sest Peeter oli päris haige ja elas rohkem koduseinte vahel. See oli vist kaks aastat tagasi, kui ma viimati Helil ja Peetril külas käisin, tõenäoliselt Peetri 80. sünnipäeva puhul," meenutab Uno Loop viimast kohtumist Sauliga, kellega teda ühendav sõprus ulatus enam kui 60 aasta taha.

"Esmased tutvused jäävad kuskile aastatesse 1947 või 1948, kui me olime ühes poksivõistkonnas. Hiljem tuli mõistagi muusika. Nii et me oleme olnud koos nii poksiringis kui estraadilaval," ütleb Uno Loop.

Ja lisab pärast pausi väga mõtlikult: "Jah, need Peetri sõnad on kuidagi väga hästi mällu sööbinud: "Elada kannatab"."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee