Inimesed

Vene režissöör Govoruhhin: Eesti näitlejannad on vapustavad! Ma armusin Elina Pähklimäesse kohe (22)

Nataly Koppel, 28. juuni 2014 14:00
VIIMASED VÕTTED: Stanislav Govoruhhin (pildil) filmib täna viimast päeva «Kauni epohhi lõppu», mis põhineb Tallinnas aastatel 1972–75 elanud ja töötanud ajakirjaniku Sergei Dovlatovi jutukogumikul «Kompromiss». Dovlatov töötas alguses katlamajas, siis mitmes venekeelses väljaandes reporterina. Tema esimene raamat «Viis nurka» hävitati KGB käsul. 1978. aastal emigreerus Dovlatov New Yorki. Ta suri 1990. aastal. Foto: MATI HIIS

"Elina Pähklimägi ja Kärt Tammjärv, kes mängivad minu filmis, on uskumatult toredad näitlejad: emotsionaalsed, energilised, andekad. Jutt aeglastest ja külmadest eestlastest ei vasta absoluutselt tõele. Selliseid vahvaid tüdrukuid nagu nemad – selliseid pole lihtsalt olemas!" kiidab eestlannasid Vene režissöör Stanislav Govoruhhin, kes filmib Tallinnas oma uut filmi "Kauni epohhi lõpp".

Stanislav Govoruhhinit (78) teavad Venemaal kõik. Ta on näitleja, stsenarist, režissöör, duumasaadik, endine presidendikandidaat, Ühtse Venemaa liige ja praeguse presidendi Vladimir Putini valimiskampaania juht aastal 2011. Tema käe all valmisid sellised linateosed nagu "Tom Sawyeri seiklused", "Kümme väikest neegrit", "Kapten Granti otsinguil", "Vorošilovi polgu laskur", "9. rood", "Kohtumispaika muuta ei saa".

Govoruhhin on viimase kuu veetnud Tallinnas filmides "Kauni epohhi lõppu", mis põhineb siin elanud ja töötanud kirjaniku ning ajakirjaniku Sergei Dovlatovi jutukogumikul "Kompromiss".

"Astuge sisse. Mis lehest te olete?" küsis ta Õhtulehte oma vanalinna hotellitoas vastu võttes ja vana tuttavat Lembit Ulfsakit saates ära.

"Nüüd hakatakse sinu käest pruutide kohta küsima," patsutas Ulfsak naerdes Govoruhhinile õlale ja lipsas hüvasti jättes uksest välja.

"Mis teil siis Tallinnas ilmaga toimub?" esitab intervjueeritav ajakirjanikule ise hakatuseks küsimuse.

Täna on juba soojem kui mõni päev tagasi.

Ei tea, ei tea. Alati, kui ma Eestis olen, on siin koerailm. (Govoruhhin hõõrub käsi, tema voodil lebavad villased sokid ja vannitoas on põrandaküte sisse lülitatud). Mul on isegi hotellitoas külm. Kas te suitsetate? Siin võib!

Viipab ta oma diivanilauale, kus on kaheksa erinevat piipu, tubakas ja raamatud.

Ei, tänan, ei suitseta üldse. Kas te olete alati piipu tõmmanud?

Ei, nõukogude ajal ei olnud tubaka tõmbamise atribuutikat kuskilt eriti saada, aga hiljem läksin küll piibu peale üle. Muide, teil siin Tallinnas on Raekoja platsil üks väga hea koht, olen selle reisi ajal siit ostnud ligi kümme uut piipu. Täna tahaks ka sealt viimast korda läbi astuda.

Paneb piibu tossama.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

14.06.2018
Suri Vene režissöör Stanislav Govoruhhin
14.10.2015
Režissöör Stanislav Govoruhhin: sirgumas on kirjaoskamatu ja teadmisi mittehindav põlvkond
01.07.2014
Ukrainas hukkus viies ajakirjanik

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee