Inimesed

Indrek Neivelt: Eesti ühiskond on teel sinna, kuhu me jõuda ei taha

Rainer Kerge, 7. juuni 2014, 10:00

145 KOMMENTAARI

t
Taavi/ 13. juuni 2016, 12:36
Ei jõudnudki lõpuni kommentaare lugeda:). Keegi siin kusagil väitis, et puudulik haridus. Hetkel loeb seda välja absoluutselt igast kommentaarist kallid kaasmaalased. Soovitan soojalt, et tehke nii nagu heaks ja paremaks arvate kahjustamata teie kõrval olevat inimest. Ütles ju Neiveltki l, et hoidke riigist eemal. Teeme ise nii et meil kõigil hea. Toonitan veelkord, et ei teeks liiga kaas kodanikele olles siis ettevõtja või mitte. Seega on puudu haridusest. On olemas seadused mis kehtivad kõigile. Asuge enda kallal õppima ja mitte õppima seda millest enamus siin kirjutab. Vaadake peeglisse( vähemalt 10 min järjest ja leidke sealt ennast kõike teadjad)
m
Mati/ 10. juuni 2016, 09:16
Inimesed kes meid nii poliitiliselt kui majanduslikult juhivad ja otsuseid teevad, väljendavad sageli mõistlikke mõtteid ja oleks sellega nn. ,,rahva tahte,, esindajad. Reaalpoliitikas aga ei tunta kuigipalju rahva soovide vastu huvi ( a la mis see pööbel kobiseb - meie ütleme teile mida ja kuidas teha) ja majanduses ollakse labaste turumajanduse lõksude ja manipulatsioonide ohver ( laieneme, laieneme, laieneme - kuni silme eest must ja ressurss otsa lõppenud). Arvata et rahvas on tark ( L. Meri tsitaat) oleks palju tahta - samas aga pole ta ka loll ja näeb kuklatundega läbi kui juhid soovivad suurte ideede nimel neile hoopis ,,kuklalasku,, hakata tegema. Me oleme Eestis nagu odav lõbunaine nõus selle alla heitma kes maksab. Võib olla polegi väikerahval palju valikuid. Aga küsin - kui me ei taha ja ei pea sõbrustama, siis samavõrd ei pea ka kaklema. Kaklema riigisiseselt oma enda kaaskodanikega, tatti pritsima Venemaa suunas ja tekitades varanduslikku ebavõrdsust, ka looma eeldusi klassivaenu tekkeks. Võrdsus internetile juurdepääsu loomisega on ju hea, aga see ei muuda midagi muud kui ainult vanarooma ,,tsirkust ja leiba,, esimest poolt. Eesrindlikkus eritivabamajanduse harrastamises on tekitanud aga olukorra kus isegi Eestis toodetud pudeliavajat pole võimalik poest leida. Me ei saa seega isegi propageerida Eesti toodete ostmist - lõpptoodangut ,,Made in Estonia,, peaaegu polegi müügil.
v
väikeettevõtja maapiirkonnas/ 10. juuni 2016, 08:38
Ma soovitan hr. Neivetil katsetuseks teha üks väikeettevõte maapiirkonda ja kui see saab paari aastaga kasumisse, siis alles seejärel hakata kraaksuma, et ettevõtjad ajavad endal taskud raha täis ja ei taha palka maksta. Mina väikeetevõtjana ei teeni ise 1000.- kuus, mõni kuu jääb mu sissetulek alla miinimumpalga. 2 aastat tagasi alustades oli mu sissetulek üleüldse vaevu pool miinimumpalgast. Või ju küsida, et miks ma siis üldse ettevõtlusega tegelen, kui nii kehvasti läheb - meil ei ole siin töökohti, isegi mitte miinimumpalgaga töökohti ja mina ei taha linna minna tööle. Kui siia tekiks töökohti, kus makstakse 1000.- palka, siis suur osa väikeetevõtteid paneks uksed kinni - mitte ainult pankrotistumise pärast, vaid selle pärast, et ei ole mõtet sellist tööd ja vaeva näha (nagu väikeetevõtjad näevad) kui keegi maksab sulle 40 tunniste töönädalate eest 1000.- kätte ja sul pole koju minnes mingisuguseid muresid, peale selle, et homme hommikul tuleb jälle 8-ks tunniks tööle minna.
m
märt/ 2. detsember 2015, 16:44
berliini läheb otselend, air balticuga.
e
EstMan/ 2. detsember 2015, 14:49
Vaatan, et paljude kommentaaride sisu ei [ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ] :D Mõtetu vabasõna mahasurumise ühiskond ja riik!
e
EstMan/ 2. detsember 2015, 14:47
Väga häid seiku, välja ütlemisi on selles jutuajamises! Keegi võiks tõesti kuidagi mingi uue valitsuse ja normaalselt uue valitsuse teha, et ei ahnitseks ainult endale ja enda palgad ei oleks alates 5000st eurost vaid tõesti miinimum oleks 1000 euriot ja inimestel väärikas elu ja siis inimesed austaksid ka riiki ja selle valitsust! Ega seda muudmoodi saa, kui ikka mingi riigisisene riigipööre tuleks ära teha, aga eestlane on liiga vagur ja kannatab kõik ära. Seda saavad teha ainult need, kellel on ligipääs vahenditele seda kõike ära korraldada!
m
maitsu/ 2. detsember 2015, 07:45
Indrek Neivelt - hakka uut valitsust koostama....ükskord peab ju keegi need pätid sealt toompealt minema ajama......edu sulle
l
Lily/ 1. detsember 2015, 11:23
Siis peab maksukoormus riigile vähenema, sest kui iga ettevõte on tegelikult riigikaamel siis praegu räägime ikka sellest kui palju ettevõtteid üldse tegutsema suudab jääda.

v
volk/ 30. november 2015, 21:08
vb jh panna köikidele töötajatele 1000 eur palka neto..siis 2 kuu pärast on ettevötte pankrott ja töötuid jälle juures...ettevötjate peale ei ole seda maksukoormust enam kuskile lükata..80 % ettevötjatest töötab miinusega..küsimus on ikka riigi majandamises ja liig körgetes maksudes mis ei lase ei areneda ettevötetel ega palka tösta töötajatel..köik on väga lihtne ..ei maksa nii keeruliseks asja ajada
m
margor/ 30. november 2015, 21:40
e
ettevõtja/ 30. november 2015, 13:24
Väga rumal jutt, et ettevõtja ostab kohe soojal maal villa ja hakkab puhkama vaese töötaja kulul! Töötaja palga määrab teenuse tellija, ehk kui firma ütleb kliendile, et meie teenus maksab nii palju ,sest kõige lihtsama töö tegija saab 1000.- palka, siis võetakse pakkumine mujalt ja firma läheb hoopis pankrotti ja töötajad Töötukassasse!
v
Vot see../ 1. detsember 2015, 12:48
..on rumal jutt. Palun lugege artikkel veelkord läbi. Selle probleemi lahendabki üleüldine ühiskondlik kokkulepe, et samal alal tegutsevad ettevõtted kohustuvad teenust mitte pakkuma alla teatud hinna. Mitmete ametite eetikakoodeksis on muide selline asi juba ette nähtud - muidugi on iseasi, kas sel alal tegutseja järgib eetikakoodeksit või mitte - näiteks tõlkide ja tõlkijate eetikakoodeksis on kirjas, et tõlk/tõlkija peab hoiduma sihipärasest hindade langetamisest eesmärgiga tõrjuda turult konkurente, maakeeli väljendudes tuleb küsida tööle vastavat õiglast hinda ja turgu mitte solkida. Töötan ise tõlkijana ja olen pidanud tõlkebüroodele, kes on pakkunud märkimisväärselt alla keskmise turuhinna, ka ära ütlema, sest esiteks ei ole mul nii vähe tööd, et seda jumalamuidu teha, teiseks ei ole see kolleegide suhtes normaalne käitumine. Jah, ma jään nendest töödest küll ilma, aga pikemas perspektiivis võidavad kõik.
i
Indrek, kaua võib jahuda?/ 30. november 2015, 13:16
"Maksukoormust tuleb rohkem lükata ettevõtete ja ettevõtjate peale, ega mujale seda lükata pole." Ei ole vaja kelleltki veelenam ära võtta! See ei ole lihtsalt võimalik! Tulu lihtsalt ei teki pärast sellist lähenemist. Aga ainuke ja ülioluline meede - vähendada valitsemiskulusi/laristamist ei tule kuidagi pähe. Sotsi värk.
v
võõras/ 30. november 2015, 11:10
Nii eluvõõrast juttu võib ainult ise külluses mõnulev endine pankur ajada. Tal ei ole aimugi millist vaeva peab väikeettevõtja nägema, et ta kümnele töötajale palk maksta lootes, et ehk jääb midagi ka enda leiva peale. Ettevõtjaid halvustav toon on jälle selles artiklis. Noored ei hakka ilmaski ettevõtjaks, see on tulevik. Keegi ei taha peksukott olla, palju kergem leib tuleb pankurina või riigiametnikuna, nii saab kõrgelt alla vaadata ja ettevõtjalt viimast nahka koorida, et ise hästi ära elada...
i
Indrek/ 1. detsember 2015, 19:32
Neivelt ei ole kaugeltki eluvõõras inimene, tema "saavutused" on suure töö tulemus. Peale selle on ta jäänud iseendaks ja teda sa "eputamas" ei näe.
Sellised mehed peaksid tegelikkuses olema meie peaministrid ja poliitikud.
t
Töötaja/ 30. november 2015, 11:06
Meie ettevõttes saab juht (mitte omanik) kuus 16 korda kõrgemat palka, kui töötaja. Kui palka juurde küsid, siis raha pole ja pealegi,"Te olete isegi üle makstud" käib vastuse juurde.
e
Ettevõtja / 29. november 2015, 20:27
Tead sa neivelt keri kuu peale oma jutuga. Tee ettevõtte ja maksa kõigile 2k käe peale..
r
Raul/ 1. detsember 2015, 19:36
Hari ennast rohkem, siis oskad ka kirjutada.
a
ac/ 12. juuni 2016, 12:36
See ettevõtja kommentaar näitab meie nn.ettevõtjate haridustaset.
m
maaeuevõtja/ 3. november 2014, 22:02
maapiirkondade nn pereettevõttekestele tuleks mõelda muu lähenemine- need elustiili ev surevad siis arvukalt.Nende väärtus on kodude püsimine maal,laste tööharjumused, saadakse hakkama.Olete ikka väga kaugel päris elust. Kui mpalk oleks1000 eur, kas siis mittetootev ametnikkond ja vastutusega töökohtadel 6000+ ?
m
maaeuevõtja/ 3. november 2014, 22:02
maapiirkondade nn pereettevõttekestele tuleks mõelda muu lähenemine- need elustiili ev surevad siis arvukalt.Nende väärtus on kodude püsimine maal,laste tööharjumused, saadakse hakkama.Olete ikka väga kaugel päris elust. Kui mpalk oleks1000 eur, kas siis mittetootev ametnikkond ja vastutusega töökohtadel 6000+ ?

l
loogika.../ 3. november 2014, 20:01
"Selle taha ei saa enam pugeda, et vaesus toodab vaesust – seda ideed ei osta ma ära."
Vaesuse piirimail elav inimene ei saa panna last huviringidesse, saab tegeleda lastega vähem kuna eluprobleemid jäävad ette ning on depressiivne mis mõjutab ka lapsi. Mis siin rasket aru saada on?
.../ 1. november 2014, 19:39
k
Ken/ 31. oktoober 2014, 12:40
Nõustun, et rahvale võiks rohkem raha kätte jääda. Olen arvamusel, et enamus kodanikke oskaks oma rahaga paremini opereerida kui riik. Selleks tuleks ilmselgelt rahva maksukoormust vähendada ja raha tuleks võtta just nendelt välisinvestoritelt (nt Swedbank), kes siiani meilt laenude intressiraha maksuvabalt Rootsi tassib oma pensionäride heaoluks.
v
villu/ 31. oktoober 2014, 08:59
Ma pole küll tänaval veel ühtegi inimest näinud kes seal vaesuse tõttu ära sureks kuna pole elamiseks ja söögiks raha, mida ma olen näinud on aga joodikuid ja rasvast lõhkiminevaid inimesi
p
Peeter/ 30. oktoober 2014, 17:41
Armas Indrek, käsi riigiisadel tööjõumakse vähendada, mille all Eesti ettevõtjad sõna otseses mõttes ägavad, küll siis ka palgad tõusevad. Hetkel peab ettevõtja 1000 eurose netopalga puhul 1800 eurot välja käima. On see normaalne? Eesti on Euroopas tööjõumaksude arvestuses teisel kohal!
m
9. juuni 2016, 13:18
Minge metsa oma maksukoormuse all ägamisega! Mida siis FIE peaks tegema? Tegelikult 1000 euri netona, käib ettevõtja välja alla 1700 euro. Asi on täpselt nii nagu artiklis kirjas. Ettevõtja soovibki vaid oma kukrut täita, mis temal töölise heaolust. Kui ikka ei suudeta normaalset palka maksta (kurtes, et kasum väike, raha pole) pane krt oma ettevõte kinni.
v
viive/ 30. oktoober 2014, 17:29
No kuulge,sellise arusaamisega ja suhtumisega suretate kõigepealt välja meie põllumajandusega-kust tuleb selles valdkonnas nii suur raha ,et maksta konkurentsivõimelist palka,kui liha ja piima kokkuostuhinnad muudkui langevad,aga köigi sisendite hinnad...Jah,maainimene on harjunud piskuga toimetulema-vörrelge korrd põllumajanduses töötavate inimeste keskmist vanust näiteks pangandustöötajate omaga,saate aimu,mis ootab meie toidulauda kymne aasta pärast:piim ja vorst,mis säilivad köögis laua peal ytleme kuu aega...kõlblikuna.Kui loomalautade katused on sissekukkunud ja töökodadest saanud varestekabelid,siis on juba sotuks hilja!
h
Harri Kingo/ 30. oktoober 2014, 10:39
1.
Neivelti jutt majanduse poole pealt on nõrk ja sarnaneb rohkem utopisti unelemisega. Neivelt panustab palga tõstmisel puhtalt ettevõtjale, kel peaks tekkima huvi hakata maksma kõrget palka, sest kusagil Soomes või kusagil Euroopas ettevõtja maksab kõrgemat palka. Ja et ettevõtjal peaks tekkima entusiasm nagu sportlasel jne.
See on nagu idee nõukogude aja sotsialistlikust võistlusest, mis ilutses loosungitel ja parteikongressidel, aga mida reaalelus polnud olemas, sest kõigil oli absoluutselt ükskõik järjekordsest vimplist. Ning helge lootus, et kapitalist kasvab üleöö ümber, lepib ise piskuga, hakkab üllaks ja suuremeelseks inimeseks ja lihtsalt jagab oma raha laiali on ilus... aga on utoopia rajada paremat majandust sellisele äkilisele ümberkasvamisele.
Teine Neivelti motiiv on klientide ja kasumi vähenemine ja ettevõtet ähvardav pankrot - teisisõnu siis hirm. Kuid hakata täna äkki kõrgemat palka maksma, et 10 aasta pärast oleks kliente - see on teine utoopia, mida ükski ettevõtja reaalse majandamisena ei näe. Pigem nähakse sel juhul ette oma kiiret pankrotti ja kurba tõde, et nii kõrget palka makstes sinna 10 aasta kaugusele kunagi ei jõutagi. Ning elades pankrotihirmus püütakse esmaselt siiski iseennast, mitte oma töötajaid selle eest kaitsta. Seega jääb palkade tõus ettevõtjate hirmu motiivil samuti ära.
Oletame aga, et riik sellise seaduse vastu võtab - palgad kahekordseks! Mis juhtub? Kui palka 2 korda tõsta, siis on ettevõtja esimene küsimus mitte see, kuidas tootmiskulusid vähendada, vaid kuidas 50% töötajatest lahti lasta, asetades nende tehtava töö teiste õlgadele. Mis tähendab massilist töötust ja muid sotsiaalseid hädasid. Mis kokkuvõttes kogu ühiskonna sotsiaalset viletsust vaid kasvatab.
Maksustamise muutmine on ju kena, aga see on vaid raha kättesaamise teema, mitte rikkuse kasvatamise teema.
j
Juss/ 30. oktoober 2014, 11:30
Hea meelga ootaks Harri Kingo majanduslikult põhjendatud seisukohti (mitte utopisti oma :), kuidas Eestis rikkust kasvatada!
o
oik/ 1. november 2014, 20:22
On kindel põhjus, miks üks ameerika kombainiga farmer saab üksi sama palga mida sada sirbiga hiina talumeest kokku. Sotsialistidele meeldib loosungeid loopida: "Kas need sirpidega talumehed polegi siis väärt sama palka mida kombainiga farmergi? Kas õiglane on, et üks saab sama palju kui sada teist kokku?" jne. Soovitaks kommenteeriatele elementaarsed majandustõed selgeks teha, kuidas tekib rikkus, kuidas kujuneb hind, millest sõltub palk jne. Ja kui see tehtud, võiks vingumisele vahelduseks üks ettevõte luua, see on eestis imelihtne, ei pea isegi arvuti tagant tõusma- ostad seadmed, tööriistad, palkad töölised ja maksad nii endale kui oma töölistele euroopa mõistes eeskujulikku palka. Näidake neile kapitalistlikele kasuahnetele ettevõtjatele kuidas tuleks ja peaks!!!
h
Harri Kingo/ 2. november 2014, 09:04
Läheks siin pikale, Juss. Kuid see positiivne pool on olemas ja üjtib sellega, mida Neivelt kirjutab. Paraku, see positiivne pool ei mahtunud siia mingitel ÕL tehnilistel põhjstel ära. Ehk kunagi teine kord.
a
andke andeks/ 30. oktoober 2014, 09:10
Ajakirjanik, mu mees saab järgmne nädalavahetus 31 ja on viimased 9a vesihall olnud. Nii tema isa ja tema isaema jne jne jne. Miks? Ilmselt keskaegne suguvõsa sisene abielu. Issand, kuidas saab nii lolli küsimust esitada?

s
Shaun/ 15. juuni 2014, 21:11
Igal rahvusel on oma musti- ja villaseid lambaid.
Neivelt,rõõm näha,et ka mõtlevaid.
l
lugeja/ 11. juuni 2014, 15:18
Neivelti parteisse astuksin! Tark ja mitte ahne. Ahnus on see mis tekitab ühiskonnas ebavõrdsust.
n
Nüri/ 15. juuni 2014, 21:17
Mitte ahnus ei ole alus vaid hoolimatus.
Meil kasvatatakse lapsi agressiivseteks,et nemad elus hakkama saaksid.
Inimene peab veel pikalt mööda panama,saamaks aru,et mööda pani....
Selleks ajaks on kahjuks juba meie planet tuksis,kui aru saab.
Neivelt,respect
j
Jaan/ 11. juuni 2014, 12:23
s
Siiski/ 15. juuni 2014, 21:25
Aga mõtlemine?
Ise insener,lapsed suured aga poliitikasse ei ole aega olnud jõuda,seega vaene.
Tarandil kulus pool europalka,et et Brüsselis jälle viis aastat mitte jama teha.
Valisin teda,mitte Y.Toomi.
v
vaatleja/ 11. juuni 2014, 10:10
Loo algus tundus küll väga naiivse populismina, kuigi pankurina võib tast ju 100% aru saada - mida rohkem raha aktiivses ringluses, seda parem talle! Aga ta on ju jõukas mees, eks andku siis tuld (tegelgu millegi "eriliselt tasuvaga", maksku kõigile töötajatele suuri palku jne), jääme ootama ...
m
Marja/ 10. juuni 2014, 22:48
Jah, vaesus ei sünnita enam ilmtingimata vaesust, aga küsimus on selles, millist hinda peab vaesuses sündinud laps oma edu eest maksma. Mina olen lapsena elanud majas, millel puudusid pooled põrandad, tänaseks aga olen omandamas magistrikraadi just selles artiklis mainitud Euroopa ülikoolis ja karjäärgi hakkab ilmet võtma. Aga selle edu hind on olnud suur: mul polnud muretut noorust, olen kogu elu võimete piiril rabelenud. Veel kuu aega tagasi katkes stressi ja aastatepikkuse unepuuduse tõttu oodatud rasedus. Pärast kogu seda enesepõletamist on mu eesmärk käega katsutav, aga tundub üha enam oma väärtust kaotavat.
n
njuu golden horde/ 10. juuni 2014, 19:35
n
njuu golden horde/ 10. juuni 2014, 19:31
kõik väärtused ja kullavarud liikuvad hiina-india-israeli poole.
http://majandus24.postimees.ee/2822992/hiinas-sai-mullu-ligi-miljon-peret-dollarimiljonariks.
tänu suure nsvl ja varssavi sotsplokki paljaks röövimisele. selleks oligi vaja "laulevaid balti revolutsionääre" ja tartu ülikooli elknü-kompartei osakonna-ajaloolaste-semiootikute-füloloogide-meedikute-majandusteadlaste löökbolsevistlik seltskond. orjadele mõeldud baltikett.
...../ 10. juuni 2014, 19:23
http://www.youtube.com/watch?v=k-q2NPwNxYI .
Copy. ... see raudtee ei ole meile. tuuakse uus rahvas. see on neile.
Jah, hiina ja india armee saabuvad balti mere kaldale probleemideta, kasutades uus siiditee-raudtee - peking-mumbai-...rail baltika. niiet hiina müür käib vastu soome lahe. finita la comedi.

j
juba läinud/ 10. juuni 2014, 18:52
2018 miinimumpalk 100 eurot ... eem ok yhes6naga head aega siis ja viimane kustutab tule
r
race driver/ 10. juuni 2014, 01:54
indek neivelt = seltsimees sm.BUS-savipäts. mõlemad peast ära......muidugi võib äkki olla BUS-savipäts palganud ta omale propagndistiks.megairv:d
---------
!savipäts ei orgunninud baltiketti,laulvat revolutsiooni ja rahvarinnet.need orgunnis kgb et rahvast omale poole saada
a
A/ 9. juuni 2014, 21:41
Igal vorstil on 2 otsa. Ettevõtjana maksaks vähemalt 1000 euri igale mehele küll. Aga kuskohast tuleb see raha? Minu töö tellija või minu kauba ostja käest. Kas tema on rohkem nõus maksma... vaevalt. Kui tööd tellimused käivad läbi vähempakkumiste ja 2 kuuliste maksetähtaegade... Ei kisu väga alustama ettevõtlusega
2
2 otsa/ 9. juuni 2014, 22:08
kui oled ettevõtja,siis peaksid teadma,kust raha tuleb. kui ei tea,siis ära tegele ettevõtlusega
t
teine ots/ 30. oktoober 2014, 18:21
to 2 otsa juhul kui sul pole aimu ettevõtlusest ja raha tulemisest siis paluks suu kinni hoida.
t
teine ots/ 30. oktoober 2014, 09:06
Vat ettevõtjal ongi kohustus (kui tahab ellu jääda) leida (välja töötada) toode, millel on suurem lisandväärtus, seda mutrikesi treivad töölised teha ei saa. Nemad võivad või ööpäev läbi neid teha, aga kui ettevõtja neid võileivahinna eest (sest pole suutnud leida endale ostjat ja tellijat) maha müüd, siis on sinu saamatus, mitte et tööliste tööviljakus oleks madal.
e
ehhh/ 9. juuni 2016, 13:23
Miks teised rohkem maksma peaks, kas enda kasumist osa ära anda on nii raske? Seda just öelda tahetigi. Oma ahnusest ei jaksata palka maksta.
n
naine/ 9. juuni 2014, 20:13
See on õige, et peab palkasid tõstma, muidu eesti jookseb tõesti tühjaks!!!!!! Kui kodanik, kes käib korralikult tööl ja saab korralikku palka, ei pea ootama toetusi ja kodanik ei tunne end alaväärsena. Aga meie "riigijuhtidel" näikse mõistust nappivat, sest muidu TARK inimene ei jätaks oma kodanikke orjadeks!!!!!! Orjalaevad ei sõida mitte SOOME, vaid meie oleme orjad- oma riigis!!!!!!!
m
Mis jaoks ?/ 30. oktoober 2014, 20:37
Meie "riigijuhtidel on mõistust, kuid nad just kasutavadki ära mõistust, et me oleksime nende orjad.. Neil on meist ükskõik!!!
t
Tarmo Kaldma/ 9. juuni 2014, 16:04
Kodanikupalk võiks toimida kui ta oleks toimetulekutoetuse tasemel. Siis poleks lihtsalt enam seda preagu hiiglaslikku toetuste määramise aparaati vaja ja midagi muud sisuliselt ei muutuks. Vaesemad saavad seda toetusena, rikkamad maksavad sisuliselt ise endale oma maksudest, neile see on samaväärne väikese maksulangusega.
t
Tarmo Kaldma/ 9. juuni 2014, 15:58
Kui miinimumpalk on suurem sellest mille eest inimesed on nõus töötama siis jäävad paljud kes tööd teha tahaksid ja võiksid lihtsalt töötuks. Sest ettevõttel on vaid kindel rahahulk mida ta palkadeks maksta saab. Ettevõtte konkurentsivõime langeb, seega oodata on ka pankrotte ja veel rohkem töötuid. Aga ka hinnatõusu sest kuskilt peab ettevõtja ju raha saama lisaks. Kas seda tahetakse?
t
Tarmo Kaldma/ 9. juuni 2014, 15:51
Muidu päris head mõtted tal aga ikka see usk miinimumpalga imelisse mõjusse... Kui miinimumpalk on vaiksem kui inimesed on nõus tööle tulema siis pole tal mingit mõju. Töötajaid lihtsalt ei saa ja ettevõtjad on sunnitud palka tõstma niikuinii.
Mis tegelikult hädavajalik on on maksukoormuse tõstmine palgalt tootmisele. Et robotid maksaksid makse, mitte inimesed.
k
kaak/ 9. juuni 2014, 15:44
Mõne kohaga võiks ju isegi nõus olla, kuid mõne koha pealt tahaks kahe käega peast kinni hoida, mis juttu see mees räägib.
Esiteks kõrghariduse omandamine ei ole vaesel inimesel täna nii lihtne, kui see varem oli. Tasuta kohal pead õppima täiskoormusega. Kui täiskoormust ära ei tee, siis lendad ülikooli ukse taha. Kuna vaesuses virelevad vanemad kodust ei jaksa sind rahaliselt toetada, siis tuleb kasvõi osakoormusega tööle minna, et mitte nälga surra ja tänavale jääda. Kuid ükski ettevõtja ei võta sind osakoormusega tööle, kuna nad peavad maksud maksma miinimumpalga järgi isegi siis, kui väljamakstav summa jääb alla miinimumi. Mida siis teha? Esitan sulle härra Neivelt väljakutse 1000€ tugifondi avamiseks ja võidad kogu minu lugupidamise, kuid seni on see jutt vaid soe õhk.
Mingitest majandusraamatute lugemisest ei saa juttugi olla, kui sul puuduvad vahendid arvutile ja interneti ühendusele ning pead samal ajal tööl käima, et ellu jääda. Lisaks ei ole kõigil inimestel sellist huvigi ennast täiendada ja õppida. Nad on seal kus nad on ainult sellepärast, et see on nende mugavustsoon ja tahtmatus midagi paremini teha. Ma ei ütle seda kellegi halvustamiseks vaid just nimelt nii see ongi.
Hoopis inimestega tuleb tööd teha ja nemad peaksid tahtma ennast ise käsile võtta. Ei saa ju ometi eeldada, et tänane madalapalgaline kassapidaja võiks homme kõrgepalgaliseks java programmeerijaks hakata. See saab juhtuma ainult siis, kui ainult see inimene ise tahab seda teha, otsib võimalusi seda teha ja riigi funktsioon on talle tagada kõik võimalused ja tugi selleks, et ta saaks seda teha. Ehk siis ma väidan, et meil on probleem, aga inimesed ei taha ja riik ei oska ennast aidata. Mõnes mõttes on see Eesti sotsiaalsüsteemi kriis.
Teiseks see 1000€ miinimumpalga idee on küll tore, kuid täiesti jabur. Ainuüksi selle tõttu, et kui ettevõtjad oleksid võimelised maksma, siis nad ka maksaksid kõrgemat palka. Väita, et tööandjad on pahatahtlikud röövlid on rumal, sest miks siis üldse kellelegi kõrgemat palka makstakse.
Ma küsiks hoopis sedasi, et mis tulu teenib inimene, kui ta võitleb miinimumpalgal oma elu eest? Kas sellisel juhul on riigil ikkagi eetiline võtta miinimumpalgalt tulumaksu? Isegi sotsmaksu kohta võiks küsida, et miks ei võiks tugevamad nõrgemaid toetada ja nende haigekassa maksed tagada?
k
Kaupo/ 31. oktoober 2014, 09:14
Tsitaat: "Lisaks ei ole kõigil inimestel sellist huvigi ennast täiendada ja õppida."
Siia see Indreku ja sinu jutu vastuolu ongi maetud.
Indrek räägibki sellets, et kui ei suuda maksta siis tuleb midagi kardinaalselt muuta. tema jutust tuleb mõtet tabada, mitte arutada "koma kohtade pärast". Need ettevõtjad kes siin tonti näevad peaks oma tootmisahela läbi mõtlema ja korrektuurid tegema.

m
meeldib/ 9. juuni 2014, 15:30
Mulle meeldivad Indreku vaated. Selline visionäär peaks rohkem sõna võtma, et meile meenutada, mis on oluline. See läheb sageli meelest :-)
n
naine/ 9. juuni 2014, 15:14
üle pika aja inimene,kes mõtleb Eesti riigi saatuse üle. Ta ütles väga õigesti,kui tema maksukoormus suureneb,ei vähene tema tarbimine ja vaeseks ta ei jää. Võidab aga sellisest süsteemist ainult madalapalgaline,kel jääb rohkem raha kätte. Väga,väga tark jutt.....Sellise targa inimese jutu peale tuleb lihtsalt ahasus,et millised majanduseksperdid valitsuses istuvad -ainult kärpimine ja kärpimine...Tõesti,siin oleks Eestile uus ,väärikas,tark ja julge peaminister.
k
kilu/ 9. juuni 2014, 14:24
Hea ja asjalik jutt, aga võtmeküsimustes läheb minu meelest Indrek populismi teed. Kodanikupalk võib olla lahendus, aga kuni suurem osa töökohti on palgaga, millest heal juhul elab elamisväärset elu, siis tundub see suure utoopiana. Kui alampalk on 1000 eurot ja keskmine 2500, siis ilmselt ei ole probleemiks kodanikupalk 250 eurot. Aga pole ju nii. Pealegi on niipalju asju ligadi-logadi, miks siis peaks raha lihtsalt niisama jagama. Aga see selleks.
Nõustuma peab tõesti sellega, et kui täna on usin poemüüja ja saab 500 eurot kätte, et kui nüüd temalt võtta 20 eurot maksudena lisaks, et siis tema tarbimine ja elatustase oluliselt ei lange. Ning kui anda see naabrijoodikule, kes selle kohe viinapoodi viib, siis saab majandusele hoogu juurde. Aga just seda Indrek üritab selgeks teha.
Mis solidaarsusest saab rääkida kui see Indreku arust "või sees" olev automaatikaga tegelejad ei saa arvestatavat palka, et nad ei peaks peale rasket tööpäeva veel õhtul tegema paar tundi oma maja peal remonti vaid saaksid palgata meistri. Jah, kindlasti on trend sinnapoole, et töökohti jääb paljudel elualadel vähemaks, aga kas ei tekki nende asemel ka uued.
m
määääää/ 9. juuni 2014, 14:14
tahame küllll ,määäääääääääääääää
m
Mina/ 9. juuni 2014, 13:49
Naerge või nutke, aga mina oleksin juba ammu valinud Neiveldi Riigikokku ja nimetanud ta ministriks.Muidugi kahtlane on ,kas tema sinna nende põmmmpeadega ülse koos töötada tahaks ja teiseks, kas ikka praegused sealistujad sellega nõustuksid. TArk mees, et seda üritanud pole. Aga olen mõelnud, et minu hääl läheks temale
a
Aarnüfflilt jätkuks:/ 9. juuni 2014, 12:58
Ideaalses ühiskonnas poleks mingit riiki ja maksusüsteemi vast vajagi. Ning selle mudeli järgi saaks ühiskonna tervist hinnata just selle järgi, kui palju makse kooritakse. Ehk mida rohkem, seda haigem organism. Samas rahval on täiesti demokraatlik kontroll Mammona nimelise jumala üle, ning see on kergesti teostatav. Kui sinna juurde panna veel silm-silma ja hammashamba vastu seadus, võimalusega ohvril ka teatud määral armu anda, ning võtta kasutusele tingimusteta Maslowi püramiidi alumise astme kõigile liikmetele garanteeriv "tingimusteta põhisissetulek", ehk nn. "kodanikupalk", lisada veel virtuaalraha ning magnetresonantsdomograafil põhinevad valedetektorid, mida ei ole võimalik petta, ning anda rahvaenamusele absoluutne võim põhiseaduse järgi. Ehk et lumpen võib apartheidilikuks fashistiks, sinivereliseks loomaks, väljavalitud rahvaks, übermenciks muutunud pässidelt üle50% rahva nõusoleku korras nagu kommunistid tsaari rikkustega tegid, ehk rikkusi ümber ümber jagada, siis oleks asi ikka päris hea demokraatliku kontrolli all, ning suund vähegi mõtlemisvõimelisemas ühiskonnas hakkaks minema vaba koostöö ja anarhismi suunas. Protsesi kiirendamiseks tõuseks juhiks oma ala spetsialistidest teadlased, ning konkurents ei oleks enam "naabrist parem" või "kaikaid raisale kodarasse" süsteem, vaid masinavärk lihtsalt oleks sunnitud hakkama tööle üldistes huvides. Need, kes oma huvisid üldiste huvidega vastandavad, lihtsalt "häviksid" majanduslikult oma moraalitus suhtumises... Rahvas saaks kõik "saja miljoni", "kümne miljoni" jne ärimehed teha paljaks nagu püksinööbi, ning panna kodanikupalga peale.
s
soooh/ 9. juuni 2014, 12:47
Indrek räägib täpselt minu mõtteid.
ootan ka teistelt Eesti tuntud nägudelt nendele ideedele toetust.
S
???/ 9. juuni 2014, 12:47
Selleks, et ühiskonda demokraatlikult valitseda olen kuulnud sihukesest maksusüsteemist, kus umbes 4% ükskõik mis tehingu pealt läheb riigile. Mingeid muid makse ei ole. Kes on aus, tuleb selle piires toime. Vaesele inimesele võrreldes praeguse 75% maksukoormusega on asi peaaegu märkamatu. Huvitav on see, et praegu ei suuda kuidagi seda süsteemi googlist leida. Ning sellest süsteemist ma vist lugesin mingist paranormaalsete nähtuste ajakirjast siis, kui internettigi veel kasutada ei osanud. Igaljuhul nii ammu, et ma ei suudagi meenutada, kust see mulle pähe hüppas, ning kindlasti ei olnud ma tolel ajal mingist rahandusest absoluutselt huvitunud. Seda süsteemi selle loo järgi kuskil katsetati, ning asi olla nii hästi veerema hakand, et see asi lõpetati seal ruttu ära, et laiem üldsus asjast teada ei saaks. See käibemaksusüsteem vähendaks raha mõtetuid keerutamisi, sest just rikkad on need, kes oma suurt ja räpast raha vajavad pesta. See vähendaks igatsorti vahendajete-vahendajate-vahendajate kaudu toimuvat mõtetut hinnatõusu, ning seda just läbi mõistliku konkurentsi, mitte selle ding-an-sich fashistliku konkurentsi, mida meile kapitalismina esitletakse. Ühesõnaga kõige paremini läheb sel äril, kes otse tootjalt ostab, ning samalajal kõige madalama hinna suudab hoida. Ühtlasi on käibemaks praktiliselt varjamatu maks. Ükski ettevõte ei saaks soetada ühtegi tööriista, ilma, et kontroll ei saaks selle päritolu kohta ja sellelt makstud maksu kohta hiljem raamatupidamisest aru pärida. Ühesõnaga fashistidele paneks see vägevad päitsed pähe. Asja filosoofia on sellest, et kuna raha on ühiskonna vereringe, siis ainus õiglane maksusüsteem, mis kogu ühiskonna kehandidt igas organis võrdselt koormaks, mitte ei asetaks osadele organitele lisakoormust, oleks just vereringe maksustamine. Ning see tähendab seda, et kõigi huvides on, et see maks oleks VÕIMALIKULT väike. Sest kui vereringet liiga segada, lõpeb asi lihtsalt fataalselt. Kõik muud maksusüsteemid annavad võimaluse maksudest kõrvale hilida, asetada teatud ühiskonna gruppidele suuremad koormised. Mängida jaga ja valitse poliitikat erakondade läbi, kellest üks kohe ette lükatakse, kui teine on teatud grupid välja kurnand, et siis surve kuhugi mujale ümber kantida jne.
p
päh/ 9. juuni 2014, 13:57
Mismoodi see "hinnatõusu vältida" aitaks? hinnad tõusevad paratamatult, kui tuleviku arvelt katteta laenuraha turule paisatakse
Ja mismoodi kontroll iga tehingut kontrollib? petja, kes soovib maksud maksmata jätta avastab, et ta on tunduvalt jõukam, kui ta iga liigutuse pealt obrokit ei maksa
Paljud getod maailmas ongi sellised "isereguleeruvad", kuhu politsei enam sõita ei julge, pole seal gängide meelevallas elu parem midagi. Sa soovid riigilt palju teenuseid saada ja selleks on eelarvesse raha vaja, see tuleb maksude kaudu
m
mõtleja/ 9. juuni 2014, 14:46
Küllap lugesid minu 10 a tagust kommi-pakkusin,et Kuningriigis on igalt tehingult 2-5% ja kogu maksusüsteem on paigas......................raha kontrollib Kuninga Pank,mitte Swedpank.................))))).............

a
Aarnüffel Sisakjoonits/ 9. juuni 2014, 12:44
Huvitav, et mu kommentaar kustutati, panen siis veel põhjalikumalt:
Selleks, et ühiskonda demokraatlikult valitseda olen kuulnud sihukesest maksusüsteemist, kus umbes 4% ükskõik mis tehingu pealt läheb riigile. Mingeid muid makse ei ole. Kes on aus, tuleb selle piires toime. Vaesele inimesele võrreldes praeguse 75% maksukoormusega on asi peaaegu märkamatu. Huvitav on see, et praegu ei suuda kuidagi seda süsteemi googlist leida. Ning sellest süsteemist ma vist lugesin mingist paranormaalsete nähtuste ajakirjast siis, kui internettigi veel kasutada ei osanud. Igaljuhul nii ammu, et ma ei suudagi meenutada, kust see mulle pähe hüppas, ning kindlasti ei olnud ma tolel ajal mingist rahandusest absoluutselt huvitunud. Seda süsteemi selle loo järgi kuskil katsetati, ning asi olla nii hästi veerema hakand, et see asi lõpetati seal ruttu ära, et laiem üldsus asjast teada ei saaks. See käibemaksusüsteem vähendaks raha mõtetuid keerutamisi, sest just rikkad on need, kes oma suurt ja räpast raha vajavad pesta. See vähendaks igatsorti vahendajete-vahendajate-vahendajate kaudu toimuvat mõtetut hinnatõusu, ning seda just läbi mõistliku konkurentsi, mitte selle ding-an-sich fashistliku konkurentsi, mida meile kapitalismina esitletakse. Ühesõnaga kõige paremini läheb sel äril, kes otse tootjalt ostab, ning samalajal kõige madalama hinna suudab hoida. Ühtlasi on käibemaks praktiliselt varjamatu maks. Ükski ettevõte ei saaks soetada ühtegi tööriista, ilma, et kontroll ei saaks selle päritolu kohta ja sellelt makstud maksu kohta hiljem raamatupidamisest aru pärida. Ühesõnaga fashistidele paneks see vägevad päitsed pähe. Asja filosoofia on sellest, et kuna raha on ühiskonna vereringe, siis ainus õiglane maksusüsteem, mis kogu ühiskonna kehandidt igas organis võrdselt koormaks, mitte ei asetaks osadele organitele lisakoormust, oleks just vereringe maksustamine. Ning see tähendab seda, et kõigi huvides on, et see maks oleks VÕIMALIKULT väike. Sest kui vereringet liiga segada, lõpeb asi lihtsalt fataalselt. Kõik muud maksusüsteemid annavad võimaluse maksudest kõrvale hilida, asetada teatud ühiskonna gruppidele suuremad koormised. Mängida jaga ja valitse poliitikat erakondade läbi, kellest üks kohe ette lükatakse, kui teine on teatud grupid välja kurnand, et siis surve kuhugi mujale ümber kantida jne.
a
Aarnüffel Sisakjoonits/ 9. juuni 2014, 12:44
Huvitav, et mu kommentaar kustutati, panen siis veel põhjalikumalt:
Selleks, et ühiskonda demokraatlikult valitseda olen kuulnud sihukesest maksusüsteemist, kus umbes 4% ükskõik mis tehingu pealt läheb riigile. Mingeid muid makse ei ole. Kes on aus, tuleb selle piires toime. Vaesele inimesele võrreldes praeguse 75% maksukoormusega on asi peaaegu märkamatu. Huvitav on see, et praegu ei suuda kuidagi seda süsteemi googlist leida. Ning sellest süsteemist ma vist lugesin mingist paranormaalsete nähtuste ajakirjast siis, kui internettigi veel kasutada ei osanud. Igaljuhul nii ammu, et ma ei suudagi meenutada, kust see mulle pähe hüppas, ning kindlasti ei olnud ma tolel ajal mingist rahandusest absoluutselt huvitunud. Seda süsteemi selle loo järgi kuskil katsetati, ning asi olla nii hästi veerema hakand, et see asi lõpetati seal ruttu ära, et laiem üldsus asjast teada ei saaks. See käibemaksusüsteem vähendaks raha mõtetuid keerutamisi, sest just rikkad on need, kes oma suurt ja räpast raha vajavad pesta. See vähendaks igatsorti vahendajete-vahendajate-vahendajate kaudu toimuvat mõtetut hinnatõusu, ning seda just läbi mõistliku konkurentsi, mitte selle ding-an-sich fashistliku konkurentsi, mida meile kapitalismina esitletakse. Ühesõnaga kõige paremini läheb sel äril, kes otse tootjalt ostab, ning samalajal kõige madalama hinna suudab hoida. Ühtlasi on käibemaks praktiliselt varjamatu maks. Ükski ettevõte ei saaks soetada ühtegi tööriista, ilma, et kontroll ei saaks selle päritolu kohta ja sellelt makstud maksu kohta hiljem raamatupidamisest aru pärida. Ühesõnaga fashistidele paneks see vägevad päitsed pähe. Asja filosoofia on sellest, et kuna raha on ühiskonna vereringe, siis ainus õiglane maksusüsteem, mis kogu ühiskonna kehandidt igas organis võrdselt koormaks, mitte ei asetaks osadele organitele lisakoormust, oleks just vereringe maksustamine. Ning see tähendab seda, et kõigi huvides on, et see maks oleks VÕIMALIKULT väike. Sest kui vereringet liiga segada, lõpeb asi lihtsalt fataalselt. Kõik muud maksusüsteemid annavad võimaluse maksudest kõrvale hilida, asetada teatud ühiskonna gruppidele suuremad koormised. Mängida jaga ja valitse poliitikat erakondade läbi, kellest üks kohe ette lükatakse, kui teine on teatud grupid välja kurnand, et siis surve kuhugi mujale ümber kantida jne.
o
OMETI/ 9. juuni 2014, 12:32
....üks tõsiseltvõetava loogikaga majandusinimese sõnavõtt! eriti selle Rail Balticu koha pealt. Kui see "projekt! läbi viiakse on see tegelikult kuritegu eesti rahva suhtes mingist grupihuvidest lähtudes! Kuidas ometi arukad inimesed, keda mõned peaks ikka ka riigitüüri juures olema, pole pidurit tõmmanud??? Ja see endine partsu meeskond on oma karistamatuses nii kindel , et tuure aina tõstetakse? Keegi ei vaevugi paberil näitama....kustkohast need täituvused...ehk kauba/inimeste vood tulevad, mis selle ettevõtmise ligilähedaseltki tasuvaks muudaks! Täielik sigadus!
v
VOLLI/ 9. juuni 2014, 11:38
ORJARIIK EESTIS PEAB (MIINIMUM PALKA) TÕSTMA:1000-EUR....!!!!!:)
s
9. juuni 2014, 11:28
Seni jah kui valitsusse jäävad samad ajudeta tegelased,kes ainult endale mõtlevad,hävitavad meie tööandjate töö,lasevad välisfirmadel kasumi ära viia.
o
9. juuni 2014, 11:22
Olen nõus 1000 euroga. Kuid ka mul on häbi, et tänasel päeval olen sunnitud töötajatele vähem palka maksma kui 1000 eurot. Olen väsinud nendest hinnatõusudest, millega enam võistelda ei suuda. Mida on teinud kütuse ja elektrihinnad? Need ju ongi hävitanud kogu sissetuleku. Kas tänasel päeval on normaalne, et elektri võrguteenus on kallim kui elektrihind? Aga nii see on. Kas on see normaalne, et riigiettevõtete juhtidel on 3000 eurosed ja veel suuremad töötasud? Kas on normaalne, et riigitöötajad saavad preemiaid küll jaanipäevadeks ja jõuludeks? Mul pole selle vastu midagi, kui see ei toimuks minu kui maksumaksja arvel? Ja milline täiendav koormus tegelikult pannakse oma käibemaksuseaduse 1000 euroga ? Selle asemel et töötajate palku hakata tõstma, pean hakkama investeerima uude programmi lõiku, mis mulle läheb maksma 5000 eurot+ raamatupidaja töötasu .Just selline maksusüsteem hävitabki Eesti. Enda noored mul igatahes ettevõtlust üle võtma ei hakka siin Eestis, sest nad ei taha olla vanemate moodi 24/7 rakkes ja ja saada vastu ainult probleeme. Eestlane olla on uhke ja hää.
v
väikeettevõtja/ 9. juuni 2014, 13:03
olen täitsa nõus eelneva kommentaariga,oma firmas tõstaks ka kohe palku,kuidtänu riigile ei saa.Nagu ühe euronõude oled täitnud otsitakse järgmine.Kogu aeg ja raha ja energia läheb nende täitmisele,enam ei viitsi,Oleme kaalunud lõpetada ,või vähemalt töötajad lahti lasta ja ise teeks kuni surmani vaikselt edasi,sest siis kui ühel hommikul ikka üldse ei taha,siis lihtsalt paneks ukse kinni ja kõnniks koju.
h
H/ 9. juuni 2014, 14:07
Põhimõtteliselt Sinuga nõus, aga .... Olen ka riigitöötaja, aga pole jõuluks preemiat saanud aastaid ning jaanipäevaks mitte kunagi. Kuskohast küll võetakse, et riigitöötajad saavad preemiaid? Võib-olla mingid niingi ülemakstud ametnikud kuskil. Mina ei näe sentigi rohkem kui mul kuupalk. Ja nii kuust kuusse, aastast aastasse ...
u
Urmas/ 12. juuni 2014, 15:20
Olen Teiega täiesti nõus! Ise olen toitlustusäris, sama on siin, nagu kirjeldasite! Kogu asi on muutunud nii naeruväärseks!
a
ain/ 9. juuni 2014, 11:22
Just need paberid, mis on omandatud kolme viie aastaga, kuid millel sisu pole, on asja metsa Eestis keeranud. Paber ei tõesta meest, vaid mees tõestab paberit, lisaks ka need parteipräänikud, kellel puudub reaalne elukogemus. Mida teha? Ei tea! Erakorralised valimised, aga tingimusel, et see lambakari sinna enam lähe.
w
wal/ 9. juuni 2014, 13:16
Selle lambakarja oleme ise sinna valinud. Ja kes pole valimas käinud, saavad süüdistada ainult iseennast. Kui see 40-50% käiks ka valimas, kes pärast vinguvad, siis võib-olla ei oleks meil seda lambakarja.
n
No/ 9. juuni 2014, 14:46
pole ju võimalik teisi valida, sest nimekirjade eesotsas pidevalt samad persoonid!

a
ain/ 9. juuni 2014, 11:07
Mitte ainult astunud ämbrisse, vaid kukkunud kaevu!
n
Neivelt on tark ja aus mees/ 9. juuni 2014, 10:43
...kes on hakanud aru saama, et oleme oma riigijuhtimise ja EL-liitumisega astunud ämbrisse!
v
väike ettevõtja/ 9. juuni 2014, 10:33
artikli kirjutanud inimene ei tea midagi ettevõtlusest: Tsitaat: Kui inimene alustab ettevõtlusega, tahab ta ju juba järgmisel kuul elada nagu narkoparun mängufilmis. Mis huvi on tal maksta töötajale kõrgemat palka, kui selle raha saab kulutada mõnusasti endale? ... tegelikult, järgmisel 1-2 aastal peale ettevõtlusega alustamist ettevõtja rabeleb 12 tundi ööpäevas ja teeb tasuta tööd, et äri käima panna. See ei ole nii lihtne, et täna avan ja homme suplen rahas (töötajate madala palga arvelt), see on täielik absurd. Pealegi, võtame ette uued euronõuded- iga kuu peavad ettevõtjad pooled asjad algusest peale ümber tegema, uusi sertifikaate, tõendeid jne tegema- sest euroametnikud mõtlesid mingi uue idee välja ( a´la toote siltidel ei tohi olla sõna "desinfitseeriv", ei tohi olla kirjas mis vitamiinid on näiteks oliiviõlis kui selle kohta ei ole labori teste ette näidata jne, enne registreerisime kõik tooted ravimiametis- nüüd tuli uus seadus, kõik tuleb algusest peale registreerida EU mingis registris jne). See on ju ka kõik töö ja aeg, mis selle ümber tegemiseks kulub !! Väike ettevõtja ei jõua niipalju töötajaid palgata, teebki ise une-ajast.
j
jajah/ 9. juuni 2014, 11:08
edu su ettevötmisel,aga see ei ole öigustus ,et väikest(yliväikest)palka maksta.Kui ei jöua maksta,siis tee ise vöi pane äri kinni.Nii lihtne see ongi
t
to jajah/ 9. juuni 2014, 20:14
kuni sinusugused on nõus miinimumpalga eest tööd tegema, seni ei pane keegi oma äri kinni. nii lihtne see ongi.
j
jõuluvana/ 1. detsember 2015, 02:46
riik jookseb rahvast tühjaks tasapisi.nii lihtne see ongi...või ei jõua artikli mõte kohale?
l
loe uuesti/ 9. juuni 2014, 11:31
Seda narkoparuni asja ütles ajakirjanik mitte Neivelt
o
ohhooo/ 9. juuni 2014, 12:07
Loe see lõik uuesti läbi ja püüa aru saada, mida taheti öelda!
u
Urki/ 12. juuni 2014, 15:32
Pagan võtaks, ma olen toitlustusäris olnud üle 20-e aasta. Algul sai orjatud panku 25% aastaintressiga, et oma koht välja osta. Nüüd on hinnad ja teenused tõusnud sellisteks, et oma käes olev koht väikelinnas 15 töötajaga toob mulle sisse ca 1500 euri kuus. Ja see pole veel kõik- selle 1500 euri saamiseks pean ma Eesti riiki huiama mingi ümbrikupalgaga!!! No andke nõu, kas minna prokuratuuri üles tunnistama, või jätkama samamoodi?
v
Väikeettevõtted/ 9. juuni 2014, 10:19
Veel üks kokkuhoiukoht on see, kui vähendada kontrollivaid ja ebanormaalseid tingimusi seadvate ametnike hulka. Paljud väikeettevõtted maadlevad järjekordse vet. jne ametnikuga, kes nõuab isegi Euroopast palju kamimaid tingimus ning lõppeks on siis väikeettevõtjal kergem ikkagi Norra ehitama minna, mitte investeerida mingitesse "kastide pesemise ruumide" ehitamisse. Kui väikeettevõttelt nõutakse samu tingimusi, kui suurettevõttelt, siis see ei ole meie väikese riigis lihtsalt rahaliselt võimalik.
k
Kokkuhoidu/ 9. juuni 2014, 10:16
võiks saada kasvõi sellest, kui ei hoia kauplusi 23-ni lahti. Skandinaaviamaades on poes nädalavahetuseti kinni ja nädalas on üks pikendatud "ostlemispäev". Poed saaks tohutu kokkuhoiu, saaks müüjatele maksta kõrgemat palka ja ehk isegi hinnad langeksid. Konkurentsitingimustes aga ei julge ükski poekett esimesena seda sammu ette võtta. Ainus võimalus oleks valitsuse tasandil neid regulatsioone ette võtta.
t
9. juuni 2014, 11:34
Tööinimene tahab ka poes käia,puhkepäeval või siis õhtul peale tööd on ainuke võimalus.Müüjate palk on nii väike,ei päästa poodide kinnipanek midagi,läbimüük ju väheneb.
a
aa/ 9. juuni 2014, 17:16
ega inimesed vähem tarbi, kui poed vähem lahti! Myyk jääks ikka samaks!
s
9. juuni 2014, 17:50
Seda on ju Eestis proovitud,Tallinnas olid poed laupäeviti kella kolmeni lahti,millegipärast lõpetati see ära.
p
9. juuni 2014, 11:43
Poed hoiavad niigi kokku,küll siis leiavad põhjuse,et läbimüük väike.Müüjad võivad ainult unistada palgatõusust.
s
Soomes/ 13. juuni 2016, 10:17
on nüüdsest poed nädalavahetustel lahti, osad isegi 7- 24-ni.
j
JJJ/ 9. juuni 2014, 10:03
Et, siis kergetööstuse suretame Eestis välja? Töölised saavad meil hetkel 400-500 EUR palka ja meie toodete hinnad on viimase piiri peal. Kui pisut hinda tõsta, siis peab uksed kinni panema. Kui ettevõtte kasum jagada töötajate vahel ära (et need kapitalistiraiskadest omanikud kopikatki ei teeniks), siis saaks kõik töötajad 10% palgatõusu. Tuhandest jääb ikkagi kuradima palju puudu. Kas 30 aastat lihttöölisena töötanud Maali (ja tema 200 saatusekaaslast samas ettevõttes) peab nüüd USA ülikooli minema ja juristiks õppima?
w
wal/ 9. juuni 2014, 13:44
Tootjad võiksid ise rohkem jaemüügiga tegeleda ja teeniksid rohkem. Loomulikult teie asja ei osteta kui edasimüüja lisab oma kasumi. Omast käest tean kuidas suur kaubakett (nimesid ei nimeta) lisab 30-100% hindadele... või vähemalt on selline mängumaa hinda alandada ning alati jääb ju veel kasumi protsent peale. Ning kui sama asja vaatan ühes teises ketipoes, siis seal on hind tavalist veel suurem. Rumal jutt et vaevalt tuleme ots-otsaga kokku ja müüjatele maksta ei saa.
a
al kapone/ 9. juuni 2014, 09:56
Vanasti olid kolonialistid...nyyd kutsutakse neid investoriteks.....need tegelased on huvitatud omakasust ,mitte põlisrahva heaolust...röövivad odava hinnaga kallit resurssi.
EL riikides on juba kyllalt ehitatud linnaosasid, kus keegi ei ela, raudteesid ,kus rongid ei liigu, lennurajad ja lennujaamad, kus haigutab tyhjus....see Rail Baltica on suur rahade kantimine ja väljalyps....Ka Eesti on täis tegelasi, kes elavadki ulmeprojektide loomisega, et rahasid kohale meelitada-rahvas näeb seda, nagu oma körvu...resursid liiguvad ainult yhelt panga-arvelt teisele....värske näide arreteeritud Veneetsia linnapea ja Co...kes lubasid ehitada merele tõkked hoidmaks ära tulvad Veneetsias....raha eraldati, 12 astat möödas....midagi pole veel ehitatudki...
a
alf/ 9. juuni 2014, 08:49
Ühe pangaduses vegeteerinud Neivelt,i arusaama tasand on piiratud ,mistõttu ümbritsevatest protsessidest ei saadagi aru. Peamine põhjus on ,et eestis puuduvad majandust jagavad inimesed. Kui juristid,luuletajad ja kirjatsurad juhivad majandust ,siis lähebki asi põhja.

t
toetan/ 9. juuni 2014, 08:49
s
Siilike/ 9. juuni 2014, 08:41
Tõsta miinimumpalk 1000 euroni on ilus küll, kuid paraku tõstavad ülemused OMA palka ja töötajate koondamise arvelt, saagides oksa, millel ise istuvad. Sellise mentaliteedi likvideerimisest tuleks alustada!
s
Siisike/ 27. november 2015, 08:42
Ma natuke kõigutaks su arvamust tööandjatest. Nimelt ei ole tööandjad ka päris kuu pealt kukkunud ullikesed. Töötajaid koondatakse siiski vaid suur häda sunnil. Ja mis puutub tööandja palkasid... oled sa isiklikult näinud neid palkasid, mida tööandjad väidetavalt suurendavad? Et muudkui teeme töötajad lahti ja siis suurendame endi palku? Enda näitel võin öelda, et jah, nö ülemuse palk on üldiselt suurem kui tavatöötaja palk ( aga ka mitte kosmiliste suuruste võrra, minul näiteks netopalgana 1300, tööliste palk sõltuvalt ametikohast 600-1300) aga seda töötajad ei näe, et kui on firmal raskusi, siis ülemused ei maksa endile enne palkasid, kui tavatöötajatele on palgad makstud. Ülemuste demoniseerimine ei tee elu töötajatele paremaks. Ise plaanin oma töö maha panna nii varsti kui võimalik, sest ei taha enam kulutada oma närve ja ponnistada müügivõimaluste otsimiseks maailmas ja samas kuulda kuidas töötajad kelle tööks on liinitöö, nurisevad kuidas müük nii väike on ja miks mõni osakond kinni pannakse. Nägemata, et selle kinnipandud osakonna abil saavad nemad võimaluse palgatõusuks turuolukorras, kus pakkumine on suurem kui nõudlus.
n
Nii rumalat juttu pole ammu kuulnud / 9. juuni 2014, 08:05
pole ammu kuulnud. Tõrjume ettevõtjad riigist välja ja siis hakkavad kõik palju palka saama. Ettevõtlus ongi kõige alus ja see kellel on palju kapitali saab teisi "orjastada" (pangad näiteks)
Pankadel pole vaja võtta hiigelkasumeid inimestelt ja ettevõtetelt siis saakski palka tõsta. Pangad on tohutu suure kasuahnusega hävingu taga aga seda pangainimene muidugi ei tunnista.
Raudteed on vaja selleks, et kaoksid tuhanded kaubaautod (rekkad) teedelt mis saastavad ja on ohtlikud ning väga aeglased võrreldes kiirrongiga.
w
wal/ 9. juuni 2014, 13:52
nii rumalat kommentaari pole ka ammu lugenud... kui kaoksid need tuhanded rekkad, kaoksid 10 tuhanded töökohad ja mõtle nüüd ise edasi kui on millega mõelda...
o
oled/ 9. juuni 2014, 17:13
j
jajah/ 31. oktoober 2014, 09:17
Loe uuesti artiklit. Sellel raudteel ei hakka sõitma kauba-, vaid reisirongid. Mis need rekkad siia puutuvad?
m
mari/ 9. juuni 2014, 08:04
Jah, toetan tema mõtteid. Muidugi on suhteliselt lõbus kuulata, vaadata, mida tööandjad palgatõusust arvavad. Selline mõmm-mõmm jutt. Midagi nagu ei saagi öelda, eks.
m
mis ehitamisse puutub/ 9. juuni 2014, 07:54
Ehitusbuumist. Alates 2009. a pidi kõigil valminud ehitistel olemas olema energiamärgis. 2006. a kirjutati kolme aastane ooteaeg ehitusseadusesse, ja siis läks lahti hirmus ehitamine, et odavalt ja kasumlikult majad püsti lüüa.
uuringu
r
Riho/ 9. juuni 2014, 05:45
Üks inimenegi kes ajab õiget juttu.
k
Kõiges on süüdi öravad/ 9. juuni 2014, 05:39
Kes Eestlastele zitta elu garanteerivad
M
?/ 9. juuni 2014, 05:07
MILLAL PANGAD MAKSE HAKKAVAD MAKSMA ??????????
s
siis/ 9. juuni 2014, 17:16
...kui valijad valivad võimu teostama ERKE/Helme partei/ ja Keskerakonna koalisatsiooni! Muidu pole lootustki....isamaa ja reform on ju 20 aastat seda raha eestimaalt väljakantimist soosinud...nüüd siis sotsid ka jooksid selle liiniga kaasa!
c
cuberius ) / 2. november 2014, 22:57
pangad ei hakka kunagi makse maksma sest sa ei kujuta ettegi kellele nad kuuluvad ))

s
Signe/ 9. juuni 2014, 04:50
Tark mees. Teistest hoolivatel inimestel on raske pealt vaadata meie allakäigu redelit. Meil on tibatillukesed alampalk, abirahad, pensionid. Töövõimelised inimesed lahkuvad massiliselt. Kas tõesti on veel mingi allakäik võimalik. Mõni erakond tegeleb vaid laimu ja vihavaenu õhutamisega, valitsus pole osanud midagi teha, et olukorda parandada, ometi valivad neid inimesed, kes ei hooli meie riigi saatusest.
v
Viive/ 9. juuni 2014, 04:35
Eesti ühiskond tegeleb suures enamuses Ukraina küsimustega ja seda ka valest otsast. Kiidetakse heaks snaiprite abiga teostatud ebaseaduslikku ja verist võimuvahetust ja edaspidist kuritegelikku arveteõiendamist teisitimõtlejatega. Venemaalt seal kedagi pole.
k
Kremli käpikud/ 9. juuni 2014, 11:15
ärgu lisagu asjassepuutumatuid kommentaare. Jutt käib Eestist, mitte Ukrainast. Me oleme juba 22 aastat ainult Ukrainaga tegelenud või? Minge Venemaale elama, kui siinne kord teile ei meeldi. Keegi teid tagasi ei hoia.
m
Margus Eimre/ 9. juuni 2014, 00:30
Lugeda tuleks ka Neivelti blogi:
Muuseas Rail Baltiku kohta kirjutatuga nõus.
http://www.indrekneivelt.eu/2014/01/23/rongiga-berliini-soitmisel-peab-olema-palju-raha-ja-palju-aeg...
http://www.indrekneivelt.eu/2014/06/08/eesti-2025-mis-viib-ettevotjat-ja-uhiskonda-edasi-4/
„..suure osa Euroopa toetustest anda mitte läbi EAS-i ettevõtjatele vaid otse tarbijatele. Ja nemad ostaks kaupa ja teenuseid, mida nad tegelikult vajaks. Kasvaks majandus ja investeeringud oleks mõttekamad.“
Sellega kindlasti nõus.
„Kui võtta kokku meie areng, siis võib öelda, et oleme tublisti arenenud aga oleks saanud palju paremini kui me oleks 2006 ja 2007 pidurdanud ja 2009 gaasi andnud.“
Vastutsükliline eelarvepoliitika kohaselt tuleks jah pidurdada majandust buumiajal, talupojamõistuse loogika järgi siis koguda raha heal ajal, et seda siis halval ajal kulutades see üleelada. Küsimus on aga selles kas Eestis 2006-2007 mingit erilist buumiaega oligi? Turumajandusele üleminekuga kaasnenud rublainflatsioon muutis olematuks raha väärtuse ja inimeste säästud ning Eesti krooni kasutuselevõtuga tulenes sellest ka esialgu üliväike kroonide hulk, mille tõttu ka reaalvarad ja tööjõud üliodavad. Eestis ajas 1992 aastal peaministriks saanud Mart Laar Margaret Thatcheri õpilasena ranget rahapoliitikat arvestamata suurt erinevust asumaid omanud aastasadu rikkust kogunud Suurbritannia ja puruvaese äsja turumajandusele üleläinud Eesti vahel. Loodeti ju Eestis tootmise odavuse tõttu, et eksport saavutab impordi suhtes suure ülekaalu ja seetõttu ka voolab suur hulk välisraha Eestisse ning Eesti rikkus saavutab peagi naabermaadega sarnase taseme. Tööviljakuse tõstmiseks aga oli tarvis importida seadmeid., üldiselt kujuneski välja olukord kus import oli kogu aeg suuremgi kui eksport, raha hulk aga suurenes Eestis oluliselt sellele vaatamata, oluliseks rahaallikaks investeeringud mille käigus jäi Eesti ka palju vaesemaks reaalvara poolest ja laenamine pankadest. Siiski jäi Eesti suhteliselt vaeseks ka 2007 ndal aastal, rääkida buumist sell ajal ju üldse võimaldabki see, et veidi hiljem järgnes ülemaailmne majanduskriis. Eestis oli majanduslangus üsna suur ja 2009 aastal pidurdamine kindlasti ei olnud õige. Teine oluline küsimus tuleneb raha olemusest. Raha pole ju reaalne kaup ega mingi konkreetse kaubaga enam isegi seotud. Raha seose kullaga lõpetas USA president Nixon juba 1971 aastal. Seega milleks peaks üldse headel aegadel raha reservi koguma ja miks ei võiks valitsuse eelarve olla pikaajaliselt defitsiidis? See ei pea ju tähendama seda, et rahanumbrit võiks tekitada piiramatult ranged kriteeriumid on ju ikka vajalikud, aga nendeks ei tohiks olla mingi suurima valitsuse võlanumber ja valitsuse eelarve tasakaalu nõue.
p
Phd. / 9. juuni 2014, 00:10
Palgatöölise jutt on ikka täiesti eluvõõraks kui raha ei pea ise ikkagi teenima reaalselt.
Inimene peaks ikka endale selgeks tegema mida päris hariduse omandamine Eestis maksab või Eestist maksab. Jutt on reaalselt ikkagi sadadest tuhandetest iga kuiste tuhandeliste kuludega ja seda 10a vähemasti jutti. Et kas sa ikka saad aru millest sa mees räägid või heietad lihtsalt niisama nagu Andres Harrak odavatest Soome laeva piletitest teadmata, et Eestis oma maailma kallimad laevapiletid.
Reaalselt Eestis seda raha ei ole, et oleks võimalik saada päris haridus ja reaalselt Eesti seda raha sinu elu ajal sulle tagasi ei teeni, mis see hariduse ise üksi maksab, töövahenditest siin ei hakka üldse rääkima. See, et ainuüksi mõni arvuti programmi key maksab €15 000 ja programmid ise €50 000 pluss raud jne on alles soojendus ja see Sm.Neivelt on reaalsus. Eesti toodab juba kümnendi ainult rumalust ja vaesust. Et need asjad tuleks ikka endale selgeks teha. Ja soovitaks ka praegu veel käia mõnedel lõpputööde kaitsmistel ja siis vast tekkib arusaam mida tähendab see odav ja tasuta haridus ja kas see ikka on kõrgharidus ning kas sm.Neivelt oleks nõus kedagi sellise haridusega tööle kunagi võtma - rääkimata uus-Eestlaste käitumisest.
Tase tõuseb täna maailmas iga päev ning teadmiste privatiseerimine on sama aktuaalne kui keskajal. Mitte midagi maksvale haridusele on küll teatud ligipääs kui sul on palju raha aga tõsiseltvõetavale haridusele millega midagi ära tehakse on tänaseks liigipääs väga vähestel ja lõhe ülilollide ja suhtelistelt konstantse intelligentide arvu ja massi vahel kasvamas maailma suurimal kiirusel. Ja me räägime suhtarvudest 94-97 / 6-3’ele. Eesti haridust on täna kümnendeid ajast maas, sellega pole mitte midagi teha, see on pearaha äri mida nimetatakse hariduseks. Väga väheseid suudavad sealt saada mingi rebu nii, et sellega suudetakse edasi minna. Neid inimesi on ülimalt vähe ja vähemaks jääb Eesti hyper kiirel genofondi lahjendamisel mida ei ela üks ükski rahvas maailmas sellisel kujul nagu seda on tehtud WWII ajast. Olgem ausad täna pole enam Eestlasel ühtegi lootust, see kõik sai mängitud viimase 10a NLKP stagnatsiooni ja maailmarekordilise väljarändega maha jäädavalt.
Aga soovitan käia „kaitsmistel“ ja „hindamistel“ kus täis idiootidele antakse kätte kõrghariduse diplomeid null teadmiste ja oskuste eest. Jõudu nende palkamisel. Pane oma teod sinna kus on sinu sõnad.
k
kle/ 8. juuni 2014, 21:20
Neivelt, mida sa targutad siin, tee tehas, võta 300 inimest tööle ja maksa neile 1000 euri neto. Sa ei maksa isegi endale palka, et sots maksu pealt kokku hoida. My ass
a
ahaaa/ 9. juuni 2014, 05:23
see neivelt tahab ilmselt poliitikasse ronida aga mis puutub ettevõtlusesse siis see mees ei tea maksude maksmisest suurt midagi.
k
kodanik/ 9. juuni 2014, 06:42
Indrek maksis Hansapangas ju kõrget palka, ilma kliente tüssamata
j
jayfield/ 8. juuni 2014, 20:23
Indrek Neivelt - Eesti Nokia
e
eino/ 8. juuni 2014, 19:20
Kaevake too kullakaevandus või mis kaevandus iganes ära ja Eesti riik on kohe majanduslikult Maailmas kõrgemal tasemel, näiteks Rootsi, kuna Eestis naftat ei ole seega me kõige rikkamaks saada ei saa!
k
8. juuni 2014, 15:19
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
"
8. juuni 2014, 21:14
"Samas olen täiesti kindel, et enamus nendest, keda ma liinidelt koondada aitan, et leia endal uues majandusruumis rakendust"
Põllumajanduses ilmselt sama lugu:
Statistika näitab, et aastatel 2001–2010 kahanes siinsete väiketootjate hulk pöörase kiirusega. Teraviljakasvatus vähenes rohkem kui neli korda, lehmakasvatus rohkem kui kuus korda, kartulikasvatus üle 11 korra. Kanakasvatus kahanes ligi viis korda, seakasvatus üle kaheksa korra, lambakasvatus enam kui viis korda. Veel kümmekonna aasta eest oli selliseid talusid, kes suurema osa vajaminevast toidust ise kasvatavad, viis-kuus korda rohkem kui praegu. Nüüdseks pole neid ilmselt alles enam palju üle poole tuhande.
http://arvamus.postimees.ee/2812560/juhtkiri-kas-toesti-on-liiga-hilja

o
oh helde arum/ 8. juuni 2014, 14:45
47 ja hall. ma olen 43 ja ka hall. ei ole majandus ei ole pangandus. geenid on. ajakirjanik võiks ikka midagi teada.
v
vabatmees/ 8. juuni 2014, 12:46
kui võtta kasutusele euro kõrval mitte konventeeritav eesti kroon ja selles maksta kodanikupalka, siis elavdaks see eesti majandust, raha ei pääse vabalt eestist minema, vaid jääks ringlema kohalike tootjate, eriti väiketootjste ja ostjate ahel. sellest ei saaks lõigata kasu välispangandus, vaid kogu tekkiv tulu jaguneks tootjate-ostjate vahel.
m
Margus Eimre/ 8. juuni 2014, 13:21
Hea mõte, kas just eesti kroonis kodanikupalka maksta aga paraalleelse rahana võiks ta kasutusel olla küll. Miks oli üldse tarvis eesti kroon eurole üleminekul ringlusest kõrvaldada? Saksamaal, mis peaks nagu olema euroalale eeskujuks käibib ju ikka kõrvuti euroga ka umbes 200 kohalikku raha, tuntuim neist chiemgauer.
http://en.wikipedia.org/wiki/Chiemgauer
Eestis on ka mitmed Marek Strandberg, Igor Gräzin pooldanud kohalike rahade kasutuselevõttu
Minult ka ettepanek rahvakogul.
https://www.rahvakogu.ee/ideas/1490-paralleelrahade-susteem
Siis veel ettepanek, mis ka sisuliselt tähendab paralleelraha kasutuselevõttu.
https://www.rahvakogu.ee/ideas/654-majanduse-elavdamise-ning-inflatsioonimojude-ja-toopuuduse-vahend...
l
leo/ 8. juuni 2014, 09:08
Midagi nii mõistlikku pole kaua lugenud. Võib-olla Tiina Kangro nö töövõimereformi analüüsivad kirjutised on sama asjalikud. Aitäh!
m
Märt/ 7. juuni 2014, 22:34
Aga mida Indrek arvaks sellest, et maksustada investeeringutelt toodetavat tulu? Globaalselt - kasvõi väikese maksuga?
Reaalses tootmises ja nö reaal-majanduses liigub tänasel päeval oluliselt vähem ressurssi, kui virtuaalsetel turgudel. Töötajate pealt maksukoormuse suurendamine vähendab veelgi pointi tööandjaks olla. Seega võib tööjõukulude tõstmine anda hoopis vastupidise efekti. Sveitsi stiilis elatise maksmine ei ole vist väga mõeldav Eestis... Normaalsete pensionistegagi raskusi.
Olen nõus, et miinimum-palga tõstmine tasemele, millega on võimalik pere ära toita on hädavajalik. Samas suurim probleem on vast ikkagi majutuse hindade väga kiire tõusuga (Tallinnas). Palkade kasv vaid kiirendab eluasemekulude kasvu. Samas peaks tekkima mingi turu poolne reaktsioon - pakkumine peaks hakkama kasvama, kuid millegipärast taolist reaktsiooni ei ole väga hästi näha...
k
9. juuni 2014, 08:56
kodaniku palga puhul kaoksid pensionid ja muud igasugu sots toetused ja jääks vaid ühtne kodanikupalk,sel juhul kaoksid igasugu kõrgelt tasustatud sotsiaal-ametnike tööpostid,millest samuti rahad alles jääksid-seega rahad oleks isegi ju olemas kodanikupalga maksmisteks,rahval oleks raha ja ka tarbimine suureneks
sveitsi näite põhjal oleks kodaniku palgale töölkäival inimesel lisaks ka teenitud kuupalk!!!
n
noh jah/ 7. juuni 2014, 16:19
grüünesse või, kohe lähme!
k
Küsiksin,/ 7. juuni 2014, 15:24
Miks meie riiki juhtivad inimesed nii ei mõtle.? Kust tuleb nii vaenulik maailmavaade? Olen lihtsalt mures nii oma laste saatuse pärast, kui ka terve Eesti pärast.
k
kodanik/ 7. juuni 2014, 20:39
Kogu süü lasub valijatel ja mittevalijatel.
Valijad pole kainelt valinud, valisid lauluhääle või lokkide järgi.
Mittevalijad on kurjategijad, kes lasevad parteidel oma ükskõiksusega Eestimaa mutta ja vaesuse sisse tampida
v
veelüks kodanik/ 8. juuni 2014, 16:30
valimas käia on mõtet siis kui valimistulemustest sõltub, kes saab riigikokku ja kes läheb valitsusse. kui näiteks kultuuriministriks (eelmine, st Lang) saab selline inimene, kes valimistel sai 28 häält, siis mina teen küll sellise järelduse et tegu on illusiooniga et meil on demokraatia ja et tegu on illusiooniga et meil põhiseadus kehtib (põhiseaduses on kirjas et kõrgeim võim kuulub rahvale aga kui seda läbi riigikogu valimiste rahvas realiseerida ei saa siis järelikult on reaalselt võim kaaperdatud) Ainus mis meil kehtib on koalitsioonilepe ja selle lepivad omavahel kokku parteride tagatoad aga mitte kodanikud sina ja mina. Parteide tagatoad aga esindavad nende huve kes nende ukse taga mustade kilekottidega käivad sulli toomas, mitte nende kodanike huve kes näiteks õhtulehe kommentaariumis siiralt meie riigi käekäigu pärast südant valutavad. Meie kodanikena võime üksikkandidaatide poolt tuhandeid ja tuhandeid hääli valimistel anda aga võimu teostama pääsevad need keda parteide tagatoad on määranud. Keeruline poliittehnoloogia on asja nimi.

e
Ettevõtja/ 7. juuni 2014, 14:08
Indrek enamus ettevõtjaid ei mõtle nii. Paljud ettevõtjad elavad peost suhu ,et ära maksta firma ja isklikud laenud. Tohutu kõrged tööjõumaksud ei suurenda ettevõtja optimismi sotsiaalse vastutuse osas (loe: raha lihtsalt ei ole ja ametnike armee nuumamine tekitab viha). Riik investeerib betooni ja ametnike / poliitikute hüvedesse. Hullem seisab Eestil veel ees, lahkuvad mitmed keskmised ettevõtted ja logistika teenused kolivad vaikselt Lätti. Finantsteenused olen ma kolinud Londonisse kuna seal on palju rohkem teenuseid ja palju odavamalt. Keskkonnakaitsja blokeerivad kõike, mida ehitatakse väljaspool Tallinna.... Toome näiteks karuslooma kasvatuse, Soomes väga edukas põllumajanduslik tootmine korralike palkadega. Eestis on ametnikud surunud selle tegevuse varjusurma ja uute farmide ehitamiseks lube ei anta.... Seega Eesti riik oma ülereguleerituse ja kõrgete maksudega hävitab ettevõtluse. Neivelti ei saa pihta ühele asjale ettevõtja ei ole loll ja kapital liigub sinna, kus on parem ettevõtluskliima.
t
Tööline/ 8. juuni 2014, 02:43
Neivelt saab väga hästi pihta. Ka tööjõud liigub sinna, kus on parem töövõtukliima. Ja kui seda ainult pealt vaadata, siis tulebki Eestis varsti tuli ära kustutada. Tööjõumaksud on kõrged - nõus. Aga Londonis, kus on kõik odav, kehtib ettevõtte tulumaks. Lõppkokkuvõttes loeb nii töövõtjale kui tööandjale see, kus jääd plussi ja kus miinusesse.
i
inglane/ 8. juuni 2014, 23:26
Kallikene...Sa mine ja ela Londonis. Odav...irw. 1-toalise korteri saad sa seal alates 1000 eurost kuus. Ja see on pisike korter.
k
Kes liikusid/ 9. juuni 2014, 14:36
on ära liikunud ja liiguvad tagasi juba:)
k
K/ 8. juuni 2014, 11:01
Ettevõtja kes ei suuda maksta oma firma ega ka isiklikke laene pole ju ettevõtja, Tegemist on ehtsa ebaõnnestujaga kes laenatud rahade eest mängib ettevõtjat ja neid peaks lausa karistama. Milleks neile laenaud kui ettevõte toota ei suuda. Sellistele ettevõtjatele tuleks ettevõtlus keelustada kuna läbi nende kannatab oluliselt töötaja kes ettevõtja kallid laenud kinni maksab...
t
..../ 9. juuni 2014, 13:27
tee oma ettevõte ja siis räägime.Riigi poolsete nõuete täitmiseks pead kogu aeg laenu taotlema ja kui juba mõtled,et saab ka endale ja töölistele mõelda,siis tuleb kindlasti riigi poolt mingi nõue,mis maksab jäjje 5 kohalise summa.Ja see nõue on mõttetu.Parema meelega jagaks selle ära töölistele.
l
lartšik/ 7. juuni 2014, 11:01
Isamaliidu seisukoht oli: Eestile tagab edu see, kui palgad on kohaliku aga hinnad maailma tasemega!
Kolme aasta tagune Helsingi ja Tallinna palkade, pensionite ja hindade võrdlus. http://www.kesknadal.ee/g2/uudised?id=16236
Eestis on mõnes valdkonnas kuni 60€ lisa tulnud aga erinevuste suurusjärk võrreldes Soomega jääb kindlalt endiseks, vahe on vähemalt 1 000€.
k
7. juuni 2014, 10:15
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
t
Temasugune / 7. juuni 2014, 14:15
mõtleja ja tark inimene juba praegusesse poliitikasse ei lähe.Ta mõtleb siiski üldisemas plaanis,et kõigil elu parendada selmet ainult oma heaolu nimel toimida.Tema pole kliki liige,kes rahva seljas sõidavad!
r
7. juuni 2014, 10:05
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
t
TO rahausku/ 9. juuni 2014, 05:10
tee üks firma või ettevõte ja maksa siis mulle seda kopsakat palka ja vaata,et sa alt ei vea.
ü
üks mitte alluv inimene / 9. juuni 2014, 17:38
Sinu jutust siis kõlab läbi väide ,et ettevõtlust saab teha ainult töötajaid alt vedades-ausalt öeldes selle suhtumisega ei saa olla ettevõtja-Ettevõtja printsiibid lähevad vasturääkivusse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee