Inimesed

Genka: suur osa rahvast arvab, et ma olen kuri ja tige inimene! (19)

Juhan Mellik, 22. mai 2014 08:50
GenkaFoto: Mihkel Maripuu / Postimees
"Mind on varemgi igasugu tõsielusarjadesse kutsutud, aga 90 protsendil juhtudest olen ma ära öelnud," ütleb saate "Laula mu laulu" üks osalisi räppar Genka ehk Henry Kõrvits. "Tavaliselt küsin ma sellistel puhkudel endalt alati kõigepealt: miks ma midagi teen?" Saatesarjas "Laula mu laulu" nõustus ta osalema selleks, et harida üldsust hiphop-kultuuri vallas, ning et purustada mõni müüt iseenda kohta.

Tõukavaks jõuks osaleda teleprojektis "Laula mu laulu" osutus siiski vajadus tõestada publikule: ka räppmuusika on muusika.

"Selle mõttega ma saatesse läksingi, et äkki rahvas vaatab: oh, hiphop ei olegi mingi õudne asi," seletab Genka ehk Henry Kõrvits.

Ta on oma otsusega rahul: "Ma olen inimestelt päris palju kuulnud: enne arvasin, et räpp on rõve, aga tegelikult hoopis hullult lahe!"

Tõbisena saatesse

Võtteplatsile laekudes oli Genka kaks esimest päeva haige ja palavikus. Nosis tablette ja lebas horisontaalis. Natukese aja pärast järgisid ta eeskuju Lenna Kuurmaa ja Getter Jaani.

"Ega ma tea, kas nad said pisiku minult või kusagilt mujalt," ei söanda Genka end süüdi tunnistada. Ekraanil osaliste võitlus patsilutikatega õnneks välja ei paistnud.

Kuidas siis lauljate omavaheline koostöö – laulda üksteise laule – sujus?

Eesti on väike ja suurema osa kaassaatelistega oli Genka juba varem tuttav. Isegi Marju Länikuga.

"Aga Hardi Volmeriga polnud ma varem elu sees juttu teinud!" meenub räpparile.

Mõnevõrra rohkem on ta kokku puutunud Jaan Pehki ja Tanel Padariga, kellega sai kiiremini sina peale.

Samas ütleb Genka, et saate võtteperioodil vaba aega niisama lobisemiseks ja vennastumiseks peaaegu polnudki:

"Kaheksast kümneni olid kogu aeg võtted ja proovid."

Naised läksid harilikult varem magama – et olla hommikul selle võrra värskemad ja jumekamad.

Mitukümmend paari ketse

Tähelepanelikum televaataja märkas, kuidas Genka demonstreeris kaamerasilma ees oma jalanõude kollektsiooni.

"Noh, paar paari mul neid botaseid ikka on," ajab räppar tagasihoidlikku joont.

Lahtiseletatult tähendab paar paari oma 30–40 komplekti jalavarje.

Genka selgitab: tal on selline kiiks, et kohe kuidagi ei istu, kui jalanõud on kulunud või ilmutavad vananemise märke.

"Aga ma pole mingi jalanõuesteet. Tean mehi, kes käivad iga päev beebipepulappidega oma botased üle, kui väiksemgi plekk peal on," võrdleb riimimeister.

Kui saates läks Genka enda loomingu esitamiseks, oli tüüpiline reaktsioon järgmine: ta vangutas muiates pead ja peitis pea kätesse. Kuid mitte piinlikkusest.

"See on lihtsalt täiesti harjumatu ja uskumatu kogemus, kui keegi su laulu ette võtab ja omamoodi tõlgendab," otsib Genka sõnu.

Seda enam, et räpiriimid on midagi sellist, mida niisama lihtsalt ümber töödelda ei anna – rütm ja minek lähevad segamini.

"Suured nimed eesti muusikast teevad su lugusid ümber, see on väga kihvt!" kiidab ta saatest saadud kogemust.

Kelle töötlus tema loomingust kõige enam hinge läks, jätab Genka diplomaatiliselt enda teada. Tema jaoks peitub saate iva hoopis mujal.

"Suur osa Eesti rahvast arvab, et ma olen kuri ja paha inimene. Aga ma ei ole ja kunagi ega saa ka selleks!" deklareerib Genka. Lootes, et seda sõnumit õnnestus ka levitada.

Genka soojendab kuulsat koomikut

24. mail soojendab Genka Salme kultuurikeskuses Hollywoodi koomikut ja filmistaari Aries Spears’i.

"Tegelikult esitan ma mõned oma lood ja räägin natuke juttu vahele," täpsustab ta, et päris tõupuhta koomiku osas teda siiski näha ei saa.

Genka oli üllatunud, et korraldajad teda just naljategija kastmes serveerisid.

"Ma ei pea ennast kindlasti mingiks koomikuks. Ja tegelikult ei saa midagi hullemat üldse ette kujutadagi kui seda, et lähed suurel laval publiku ette, teed nalja ning mitte keegi ei hakka naerma," analüüsib Genka.

Genka läheb Õllesummerile

10. juulil saab Genkat näha Õllesummeri vabaõhulaval, kus saates "Laulu mu laulu" osalenud seltskond esitab paremiku teleekraanil kõlanud lauludest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee