Inimesed

Helgi Sallo: "Hakka või uskuma, et 70aastaselt tulebki tõus ja liigud ülespoole!" (31)

Aigi Viira, 21. mai 2014 07:00
Helgi SalloFoto: Teet Malsroos

"See on mu eluroll! Hämmastav, et nüüd, üle seitsmekümnesena, on mulle järjest tulnud huvitavaid draamarolle. Mulle, kes ma olen eluaeg vaid operetis kaasa teinud! Mul on nii hea meel, et Anne Veesaar seda rolli mulle pakkus," naeratab Helgi Sallo vastu lavastuse "Head ööd, ema" neljandat mängusuve. Sallo kehastab ses loos Veesaare tegelaskuju Jessie ema Thelmat.

Helgi Sallo (72) möönab, et ehk on draamarollide riburada-tulekul osa selleski, et ta ise pole end toanurka pensionipõlve veetma pagendanud. "Midagi ei sünni siin ilmas niisama – peaasi et oled ise avatud."

Nii mängibki ta alates 1993. aastast telesarjas "Õnne 13", teeb lavastaja assistendi tööd rahvusooper Estonia lavastuste juures, mängib praegu suure hooga kaasa Komöödiateatri lavaloos "Kvartett" ja valmistub juunikuus grande finale'ks suvetükiga "Head ööd, ema".

Näitlejanna jutustab muigelsui, et aastaid tagasi, kui numeroloogiad alles populaarsust kogusid, arvutas tema elu- ja saatusenumbreid kokku teatrikunstnik Aime Unt. "Aime siis ütles, et huvitav, sul, Helgi, läheb 70aastaselt elujoon üles," lausub Sallo.

"Mina naersin, et siis on küll vaid kaks võimalust – kas lähen mehele või otse taevasse Peetruse juurde. Muid variante ei ole. Nüüd hakka või uskuma, et 70aastaselt tulebki tõus ning liigud ülespoole."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

01.10.2015
Helgi Sallo: öelge ausalt: kes tahab, et "Õnne" jätkub? Publik: oi jeeeeee!
20.09.2014
Helgi Sallo: "Kui ma olen midagi pähe võtnud, siis on väga raske mind ümber rääkida."
09.04.2014
GALERII: esitleti "Õnne 13" Almale pühendatud luulekogu
09.09.2013
Helgi Sallo: olen mänginud ka prostituuti. Kuid ega ma siis päriselus selline pole!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee