Nokia kontserdimajast sai Nordea kontserdimaja 14. mail 2014.Foto: MATI HIIS
Toimetas Kristin Aasma 14. mai 2014 15:35
Täna Tallinnas sõlmitud koostöölepinguga sai Solarise keskuse juures asuva Eesti ja kogu Baltimaade moodsaima kontserdimaja uueks nimeks Nordea Kontserdimaja. Pikaajalise kultuurivaldkonna toetajana soovib Nordea pank kontserdimajale nime andmisega kinnitada oma täielikku ja pikaajalist pühendumist kultuurivaldkonna edendamisele.

Kontserdimaja juhi Aivar Sirelpuu sõnul sai senise nimesponsoriga (Nokia - toim) sõlmitud leping läbi ja Nordea kui suur kultuurivaldkonna toetaja oli uueks koostööpartneriks üsna loomulik valik. "Põhjamaade suurim pank sobib ju igati regiooni moodsaima kontserdimaja nimipartneriks," märkis Sirelpuu ja kinnitas, et uuele nimele üleminek ei too kaasa muudatusi kontserdimaja struktuuris ega programmis.

Nüüdsest Nordea Kontserdimaja nime kandva esindusliku kontserdisaali neljal tasandil on kokku 1829 istekohta, kaasaegseim valgus-, video- ja helitehnika, mis võimaldab korraldada paljusid eritüübilisi üritusi pop-kontsertidest ning ooperi- ja teatrietendustest kuni messide ja rahvusvaheliste konverentsideni.

Kontserdimajas toimub aastas keskmiselt üle 200 ürituse, mida külastab enam kui 200 000 inimest.

Nordea toetatud kultuurialgatuste portfellis Eestis on näiteks PÖFF ja Tallinn Music Week.