Inimesed

Figuurisõprade kuldmentor Ülle Põld: kaalusaate meetod oli liiga karm! (2)

Nataly Koppel, 3. mai 2014, 14:00
TOETADA JA JULGUSTADA: «Igasuguse toitumis- ja treeninguprogrammiga peaks kaasnema järjepidev psühholoogile toetamine, mis peab olema rõõmus, julgustav, innustav − siis on ka tulemused suurepärased,» usub Figuurisõprade nõustaja Ülle Põld.Foto: Erakogu

"Olen üksteist aastat juhendanud inimesi, kes soovivad kaalu langetada ja leian, et nii ekstreemne langetamine sobib vaid vähestele ja mõjub liigestele laastavalt. Olen elus paar korda üle saja kilo kaalunud ja tean, mida need inimesed tunnevad," arvab Figuurisõprade kuldmentor Ülle Põld, et telesaate "Kaalul on rohkem kui elu" treeninguplaan on liiga ekstreemne.

"Need eesmärgid võivad olla reaalsed nendele, kes saadet juhivad, kuid mitte inimestele tänavalt," usub kümneid inimesi nõustanud spetsialist.

"Loomulikult on erandeid, kellele selline karm lähenemine sobib, kuid üldjuhul on selline lähenemine üliraske. Seesugust tahtejõudu me näeme vaid sportlastel," ütleb Põld.

"Selle saate puhul tekkis küsimus, kui palju ja mis ulatuses ning kas üldse toetati neid inimesi psühholoogiliselt?

Minu jaoks ei tähenda psühholoogiline toetamine sõna "peab", mis saates läbiv oli. Juba sõna "peab" tekitab inimestes stressi.

See on juba teine suhtumine, mis inimest alateadvuse tasemel alavääristab. Tekivad hirmud, et äkki ma siiski ei saa hakkama ning selle tulemusena motivatsioon vaibub," arvab Põld.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

8. juuni 2014, 13:00
Viis mineraali, mis aitavad sul kaalus alla võtta
11. mai 2014, 09:00
Ohtlikud inimkatsed: järjekordsed tabletid lubavad imelist salenemist
10. mai 2014, 15:00
Üheksa tüüpviga, mis ei lase kaalul langeda
3. mai 2014, 12:00
Andrus Põldre kaalusaadetest: "Loodame, et keegi tulevastes saadetes ära ei sure!"

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee