VÄLJAKUTSE: Saatejuht Robert Rool, kes mitu viimast aastat harrastanud vaid tugitoolisporti, lubas raadioeetris, et ainus maraton, mille ta kunagi läbib, on rattamaraton. Nüüd seisab tal 1. juunil ees 133kilomeetrine distants.Foto: Henri Kruusel
Katharina Toomemets 24. aprill 2014 07:00
Raadioeetris antud lubadus viib saatejuht Robert Rooli maratonile

"Ma lubasin raadios suure suuga, et kui üldse kunagi mõne maratoni oma suure õllekõhuga läbi peaksin tegema, siis oleks see rattamaraton. Üks tuttav haaras mõttest kinni ja pani mind Tartu rattaralli 133kilomeetrisele distantsile kirja," ütleb Uuno raadio hommikuprogrammi ärataja ja telesaate "Krimi" saatejuht Robert Rool.

Kui juba raadios on lubatud, tuleb ära ka teha – seadnud sõber Robert Rooli fakti ette, et tema nimi on maratonikorraldajatele üles antud ja enam pole muud, kui sadulasse.

"Ütles, et tema poolt on ratas ja varustus, mina pean sõitma hakkama."

Aprilli alguses sai Robert ratta kätte ja tegi esimesed trennid.

"Nüüd ma saan aru, milline piin on olla sportlane. Rattasadul on ju peenike nagu piits ja kannikad olid pärast esimest trenni valusad. Võtan oma sõnad tagasi, ma ikka nii kõva mees pole ja pean ralliks kõvasti trenni tegema."

Suurem asi trennimees Rool enda sõnul igatahes pole.

Ta on küll kunagi rattaga sõitnud ja mõnda aega tantsimisega tegelnud, kuid viimased neli aastat on pigem harrastanud tugitoolisporti.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
1,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaVõida iPhone 12 nutitelefon