Veiko ÕunpuuFoto: Arno Saar
Õhtuleht.ee 16. aprill 2014 14:10
Veiko Õunpuu mängufilm "Free Range/Ballaad maailma heakskiitmisest" võitis kaks auhinda. goEast rahvusvaheliselt filmifestivalilt Saksamaal tõi film koju FIPRESCI filmikriitikute auhinna ja rahvusvahelisel filmifestivalil Pariisis Europe Around Europe pälvis film žürii eripreemia.

Rahvusvaheline filmikriitikute ja -ajakirjanike föderatsioon FIPRESCI andis 15. aprillil goEast festivalil "Free Range'ile" rahvusvahelise filmikriitikute auhinna. Žürii põhjendas oma valikut sõnadega: "Film liigub julgelt reaalsuse ja sürrealismi vahel. Tegemist on biit-põlvkonna radikaalse ja hüpnotiseeriva kinematograafilise portreega, mida see on alati väärinud, aga siiani ei ole saanud."

Paar päeva varem, 13. aprillil, pälvis "Free Range" ka Pariisis toimuval Europe Around Europe filmifestivalil žürii eripreemia.

Praeguseks hetkeks on "Free Range" kutsutud osalema 20 rahvusvahelisele festivalile ühtekokku viiel kontinendil - lisaks ohtratele Euroopa festivalidele on filmi vastu tuntud huvi ka Austraalias, Ameerikas, Iisraelis ja Peruus.

Veiko Õunpuu lavastajakäe all valminud "Free Range/Ballaad maailma heakskiitmisest" on lugu algajast kirjanikust, kes oma tüdruku raseduse tõttu peab väga kiiresti otsustama oma koha üle ühiskonnas.