LEPING TEHTUD: Esmaspäeval allkirjastati Piip ja Tuut Teatri- ja Mängumajas kolmepoolne leping Albu vallavalitsuse, A. H. Tammsaare majamuuseumi ja Urmas Lennuki vahel. Vasakult Urmas Lennuk, Kalju Kertsmik ja Aune Suve-Kütt. Foto: MARI LUUD
Piret Parik 9. aprill 2014 07:00
«Talvel sai mulle selgeks, et Vargamäe Andreses on veel nii palju huvitavat, mida võiks inimestele vaadata anda,» räägib lavastaja Urmas Lennuk suvel etenduvast «Vargamäe unistajast».

Urmas Lennuki uuslavastus «Vargamäe unistaja» toob sel suvel näitlejad taas teatrilavalt ja teleekraanilt Vargamäele. Kuigi Lennuk on A. H. Tammsaare «Tõest ja õigusest» juba neli lavastust teinud, leidis ta eestlaste tüvitekstis ainest veel viiendakski dramatiseeringuks. Seekord keskendub lugu lihtsatele asjadele.

«Pearu osas on läbirääkimised küll toimunud, aga me ootame veel lõplikku kinnitust ja siis saame selle osatäitja nime ka avaldada,» selgitab Lennuk.
«Vargamäe unistaja» esietendub 18. juulil Albu vallas A. H. Tammsaare muuseumi rehe all. Kokku mängitakse seda juuli lõpul ja augusti algul 12 korda.