Inimesed

Jüri Mõis: "Ansipi klann on Eesti riikluse suurim probleem!" (44)

Katrin Lust, 1. aprill 2014 07:00
LUGEJAD JA AUTORID: Ärimehed Jüri Mõis ning Hillar Teder õnnitlevad Andrus Ansipi elulooraamatu autoreid Kadri Paasi ja Katariina Krjutškovat. Foto: Arno Saar
"Tallinna inimestele tunduvad pealinnast väljaspool asuvad kohad maakohtadena ja eks mullegi tundus kunagi Ansip liialt Tartu-keskse vaatega mehena," rääkis Jüri Mõis eilsel raamatuesitlusel.

Tunnistades, et Andrus Ansipi tõus peaministriks tuli talle mõningase üllatusena: "Ma olen nende hulgas, kes arvavad, et see Ansipi klann on Eesti riikluse suurim probleem ja kuidagi tuleks sellest lahti saada!"

Eile võis esimest korda käes hoida kolm aastat kirjutatud elulooraamatut "Andrus Ansip – halva iseloomuga tark poiss".

Sel ajal, kui ajakirjanikest autorid Kadri Paas ja Katariina Krjutškova autogramme jagasid, valgustas viimase ekselukaaslane Ignar Fjuk teose kirjutamise köögipoolt, mida ta üksjagu kõrvalt nägi.

"Sellest, kui keeruline oli valmimisprotsess, võiks teha eraldi raamatu," muigas Fjuk ja meenutas, kuidas Krjutškova oli kohati üsna masenduses, sest paljud allikad keeldusid koostööst, ähvardasid kohtuga ning võtsid juba antud intervjuusid tagasi.

"Huvitav on see, et sageli ei kuulunud koostööst keeldujad ise Reformierakonda. Tundub, et seal taga on terve seltskond inimesi, kes on nii-öelda äriniite pidi omavahel seotud," ütles Fjuk.

Samal teemal

"Kui mul on midagi seoses selle tööga südamel, siis tahaksin tuua välja selle, et meie riigis võiksid ajakirjanikud pääseda ligi kõigile avalikkust huvitavatele dokumentidele, mis ei pea olema salajased," märkis Krjutškova.

Miks peaks Ansipi elulooraamat pärast tema peaministriametist loobumist inimesi üldse huvitama? "Ansip ei ole oma poliitikukarjääri ju lõpetanud, tal on üsna suured plaanid. Tegu on mehega, kes on legend oma elu ajal," selgitas Paas.

Reklaamiguru Marek Reinaas lisas esitlusel omalt poolt, et poliitikute elulugusid on Eestis ilmunud vaid ühe käe sõrmede jagu. "On raamatuid näitlejatest ja lauljatest, aga poliitikuid lahatakse vähe. Ometi on see žanr, mida võiks olla kõige rohkem, et inimesed teaksid, keda nad valivad ning kellega on tegu," rääkis Reinaas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee