Assar Järvekülje sõnul loodavad bändi liikmed väga, et neil õnnestub vajalik rahasumma kokku saada. Rootsis esinemine oleks Allikabändi esimene väliskontsert, pooltele selle liikmetele koguni esimene sõit väljapoole Eestit. Foto: Erakogu
Silja Paavle 31. märts 2014 07:00
Tartu puuetega noorte ansambel Allikabänd valiti Eestit esindama Rootsis mai alguses peetavale erivajadustega inimeste lauluvõistlusele, mis on võrreldav suure Eurovisioniga. Praegu tegutsevad noored usinalt sõiduks vajaliku raha kogumisega.

Neli aastat tegutsenud Allikabänd koosneb puuetega noortest, kes armastavad Eesti rahva- ja folkmuusikat. 1.–3. maini Stockholmi-lähedases linnakeses Upplands-Väsbys peetaval lauluvõistlusel esindab Allikabänd Eestit bändi ühe liikme, pimeda naise Veronika Sõstra kirjutatud palaga "Ränduri laul".

"Veronika käis möödunud aastal Hispaanias vabatahtlikku tööd tegemas. Ta õpetas sealsetele inimestele käsitööd. Sellest reisist see lugu sündiski," sõnab bändi eestvedaja Assar Järvekülg.

Lugu räägib rändurist, kelle saatjaks on päike ja kes ei teagi täpselt, kuhu tee teda viib, kuid usub, et jõuab lõpuks ikka unistuste maale. Hispaania oli Veronika unistuste sihtpaigaks aastaid.

Omamoodi rändurid on kõik Allikabändi liikmed. Peale Veronika kuuluvad sinna Maarja-Maria Känd, Margus Kosarev, Hermo Hodanjonok, Vartan Arutjunov, Renee Logberg ja Aile Bergmann. Oma loomingut tehes ei tea nad kunagi, kuhu välja jõuavad, sest kuigi õhin võib olla suur, kipub raha nappima.

Nagu praegugi: kuigi Allikabändil on täidetud kõik tingimused, et rahvusvahelisel lauluvõistlusel osaleda, tuleb noortel selle nimel veel kõvasti pingutada. Kuigi oma õla on sõidule alla pannud Tartu linnavalitsus ja Tartu Kultuurkapital, on üle poole vajaminevast summast veel puudu.

Allikabändi Rootsis esinemist saab toetada portaali Hooandja vahendusel või osaledes 16. aprillil kontserdil Tallinna Mustpeade Majas. Peale Allikabändi saab seal kuulata ka Kulno Malvat, Maarja Haamerit ja Trio Comodod.