Film

GALERII: vaata, kes olid kutsutud filmi "Risttuules" esilinastusele! (4)

Õhtuleht.ee, 27. märts 2014 13:44
Foto: Laura Lants
26. märtsil toimus Tallinnas Coca-Cola Plazas režissöör Martti Helde mängufilmi "Risttuules" pidulik esilinastus.

Poeetilises filmikeeles jutustatud loo sõlmib harmooniliseks tervikuks helilooja Pärt Uusbergi originaalteos. Uue kinopõlvkonna linateos teeb kummarduse eestlaste minevikule.

Samal teemal

14. juuni 1941. Eestit, Lätit ja Leedut šokina tabanud küüditamisööl tuleb oma kodu jätta kümnetel tuhandetel süüta inimestel. Ilma kohtuotsuseta ootab mehi vangilaager, naisi ja lapsi Siberi asustamata alad. Stalini käsul korraldatud salaoperatsiooni eesmärgiks on Balti riigid põliselanikest puhastada.

Siberisse saadetakse ka õnnelikus abielus ja väikse tütre ema Erna, kelle jaoks aeg saab teise mõõtme. Ebainimlikes tingimustes nälga ja alandust trotsides leiab naise hing vabaduse kirjades, mida ta oma vangilaagrisse mõistetud mehele läkitab. Ometi röövivad Siberi-aastad Ernalt midagi märksa hinnalisemat kui vaid nooruse.

Film põhineb tõsielulistel sündmustel ning jutustab erakordses filmikeeles, nn tableu vivant-stiilis tuhandete eestlaste saatusest.

Osades Laura Peterson, Tarmo Song, Mirt Preegel, Ingrid Isotamm, Einar Hillep. Filmile on originaalmuusika loonud Pärt Uusberg, operaator Erik Põllumaa, kunstnik Reet Brandt, kostüümikunstnik Anna-Liisa Liiver. Produtsendid on Piret Tibbo-Hudgins ja Pille Rünk, tootja Allfilm.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee