Inimesed

Maria suutis kaalusaates kaotada vaid mõne kilo (70)

Nataly Koppel, 19. märts 2014, 07:00
MARIA JA ALEKSANDRA: «Ma ei ole Mariat iialgi nii ilusana näinud kui täna. Soeng, meik, seelik, kingad. Ta võiks alati nii hea välja näha ja mugavad trenniriided unustada!» kiitis õde.Foto: Mati Hiis

"See oli üks minu elu paremaid päevi, kui mulle helistati ja teatati, et olen saatesse valitud. Mul oli soov, tahe ja motivatsioon. Alguses andsingi endast sada protsenti, kuid siis hakkasin ära vajuma. Olin füüsiliselt valmis, kuid vaimselt mitte," tunnistab kaalusaates aastaga vaid mõne kilo kaotanud Maria (25).

Ehkki Marial on kaaluprobleemid olnud lapsepõlvest saadik, ei teadvustanud ta neid pikka aega ja tundis end oma kehas ülihästi. Ligi kaks aastat tagasi rääkis õde ta pehmeks ja nad läksid koos jõusaali. "Sain personaaltreenerilt trenni- ja toitumiskava, kuid isegi see ei pannud mind tõsiselt oma elustiili ja toitumise üle mõtlema ega mõistma, et tulemuste nimel tuleb tõsiselt jõusaalis rassida," tunnistab Maria.

Trenni tegemine läks kord ülesmäge, kord allamäge, oli ka päris tugevaid tagasilööke. "Näiteks suvel tekkis paus ja vahel oli ka raha vähe, et trennis käia. Hiljem vahetasin spordiklubi ja sain treeneri, kes suutis mind motiveerida: ta oskas soovitada, juhendada ja rääkis minuga. Siis hakkaski mulle kohale jõudma, et võiks end kätte võtta ja oma kaal kontrolli alla saada," meenutab Maria.

Kuigi Maria andis saate "Kaalul on rohkem kui elu" algul endast sada protsenti, hakkas ta enda sõnul siiski mõne aja pärast ära vajuma. Tüdruk arvab, et talle mõjus halvasti otsus vahetada Selveris osakonda ja minna öötööle.

"Vahetus algab kell kaheksa õhtul ja lõpeb kell kaheksa hommikul. Algul arvasin, et tänu öistele vahetustele, kus ma pean kaupa välja panema, saab mul olema rohkem aega iseendale ja trenni tegemiseks. Paraku selgus, et väsimus, mis tekib öötööst, on palju raskem kui tavaline väsimus pärast tööpäeva. Nüüd kulgebki minu elu nii, et lähen tööle, tulen töölt, pärast seda olen rampväsinud ja tahan ainult magada." Tagasilöögi teiseks põhjuseks peab ta toitumist. "Mul on suur nõrkus – šokolaad. Ahvatlus on tööl olles mitu korda suurem, sest kaup on käeulatuses. Öösel tööl olles näksisingi näljatunde ja väsimuse peletamiseks šokolaadi. Pole raske arvata, kuidas see kaalule mõjus."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

12. märts 2014, 15:36
VAPUSTAV ELUMUUTUS: tuttavad ei tunne kaalusaates osalenud Rihot ära!
8. märts 2014, 16:00
Ideaalne naine on sale, hea isuga ja vaatab mõnuga jalgpalli
5. märts 2014, 16:19
TV3: Jüri pääses tänu kaalusaatele operatsioonist
4. märts 2014, 11:15
10 tavalist kaalulõksu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee