Inimesed

Tanja: mu video on Eesti ajaloos vist kõige kiiremini filmitud! (17)

Katharina Toomemets, 18. märts 2014 07:00
KIIRTÖÖ: Tanja sai maha oma esimese muusikavideoga, mille teostus mõttest viimase lihvini võttis aega viis päeva.Foto: Videopilt
"Ma arvan, et see on Eesti ajaloos kõige kiiremini filmitud video. Olen kuulnud, et tavaliselt tehakse ikka pikalt ettevalmistusi ja filmitakse ka veel paar päeva. Meil läks ideest viimase lihvini kokku vaid viis päeva!" naerab Eestit tänavu Eurovisioni lauluvõistlusel esindav Tanja Mihhailova, kelle laulu "Amazing" nüüd ka muusikavideona näeb.

See on Tanja esimene muusikavideo. "Mul polnud seni tõesti ühtegi videot," tunnistab ta.

Filmimas käidi Viimsis Black Box Studios.

"Me Viimsi inimestega isegi ei teadnud, et seal selline koht olemas on. Tuli välja, et see ongi alles väga värske, aga omanikud olid väga toredad ja seal oli mugav filmida," kiidab Tanja.

Video režissöör on Ergo Kuld ning loovjuht Villiko Kruuse.

"Ergo tuli vastu, oli nõus meid aitama ja saime väga laheda meeskonna kokku, paljud inimesed tulid meile appi. See oli tõeline tiimitöö, kõik andsid oma parima ja ilma nendeda poleks video nii kiiresti valmis saanud. Olen igaühele südamest tänulik," jutustab Tanja.

"Villiko mõtles, otsis ja sebis asju. Ergo tuli meile appi väga lühikese etteteatamisega ja meie mõtted läksid loominguliselt väga kokku. Kõik käis nii kiiresti, et mõttest teostuse ja viimase lihvini läks umbes viis päeva," kiidab Tanja.

"Ka eelarve ei olnud meil nii suur kui muusikavideotel tavaliselt."

Tanja sõnul oli neil algusest peale mõte teha üsna lihtne video. Õues või mõnes väga uhkes paigas grandioosse video peale nad ei mõelnudki.

"Hea video tegemiseks pole vaja sõita välismaale. Tahtsime, et rõhk oleks ikka laulu ja liikumise peal ning sellel oleks ka natuke lugu taga. Video on minimalistlik, tants on väga tähtsal kohal ja läbi tantsu jutustame kahe inimese omavahelise läbisaamise lugu. Seal mingit peidetud sõnumit ei ole," selgitab Tanja ja lisab, et video on korraga nii must-valge ja hämar kui ka hästi helge.

Viimased kaks Eesti eurolaulikut, Birgit Õigemeel ja Ott Lepland, tõlkisid oma eestikeelsed võistluslood ka teistesse keeltesse – näiteks vene, hispaania ja inglise keelde. Tanja ütleb, et tema oma laulu tõlkimist esialgu ei plaani.

"Kui oleksin laulnud eesti keeles, siis oleksime kindlasti ka ingliskeelse variandi teinud. Välismaal oleks siis lihtsam aru saada, millest ma laulan, ja kaasa laulda. Aga kuna lugu on ingliskeelne, siis ei ole küll tekkinud mõtet hispaaniakeelset versiooni teha," seletab ta.

Praegu puhkab Iirimaal

"Eesti laulu" ajal räägiti palju Tanja tervisest – vigastas ta ju roietevahelist lihast, nii et pidi proove tegema ja esinema valuvaigistite toel, ning lõpuks tabas lauljatari äge närvipõletik, mis ei lasknud rääkida ega hingatagi.

"Tervis on nüüd parem. Kui filmimisel terve päeva tantsisime, siis andis natuke tunda, aga vigastus paraneb," usub Tanja.

"See pole ju selline asi, mis ühe päevaga paraneb. Nüüd on õnneks kõige kiirem aeg möödas, video tehtud ja ribidel natuke rahulikum aeg."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee