Inimesed

Tanja «Eesti laulu» võidust: «Mulle ei ole veel kohale jõudnud, mis juhtus.» (27)

Nataly Koppel, 3. märts 2014, 07:00
UNISTUSED TÄITUVAD: Tanja Mihhailova on Eurovisioni jälginud üle kahekümne aasta ja unistanud seal esineda. Lugu «Amazing» ehk «Uskumatu» tegi uskumatu teoks ja unistus täitus! Foto: MATI HIIS
«Lootsin võita, aga ei arvestanud sellega! Mulle ei ole veel kohale jõudnud, mis juhtus,» tunnistas Tanja pärast «Eesti laulu» võitu. «Olen 23 aastat Eurovisioni fännanud ja nüüd on mul võimalus seal esineda – minu elu unistus täitus!» ei varja lauljatar, et tema eesmärk oligi jõuda Eurovisionile.

«Birgit Õigemeel rääkis mulle, et esinemine Eurovisionil on elu vingeim saavutus, ja nüüd on mul see võimalus,» rääkis Tanja Nokia Kontserdimaja fuajees, paljajalu külmal kivipõrandal seistes. «Ma arvan, et paar päeva peab mööduma, enne kui see võit mulle kohale jõuab,» tunnistas ta, et emotsioonid on laes.

Samal teemal

Küsimusele, kuidas tal võib Eurovisioni finaalvõistlusel Kopenhaagenis minna, vastas Tanja, et ei mõista esialgu midagi ennustada. «Praegu ei oska midagi öelda, ma loodan, et ma leian vähemalt oma garderoobi üles,» naeris ta ja tunnistas, et pea on igasuguseid mõtteid täis ja süda peksab rinnus. «Adrenaliin niimoodi lööb praegu, hästi veider tunne on: hetkel see on kõik, mida saab soovida!» ütles Tanja, rõõmupisaraid tagasi hoides.

«Täna tahaks lihtsalt tähistada ja šampanjapudeli avada!»

Tanja pihtis, et närveeris enne esinemist kõvasti. «Eks ma pabistasin täna lavale minnes, olin endiselt valuvaigistite peal ega teadnud, kas närv roiete vahel vastu peab,» viitas ta mõni nädal tagasi saadud traumale. «Täna hommikul (üleeile – toim) ärkasin mõttega, et võiks parema jalaga voodist välja astuda,» viskab Tanja nalja. «Õnneks midagi pooleks ei läinud, maha ei kukkunud, mikker püsis käes ja miski ei läinud puruks,» jäi ta oma esinemisega rahule, kuid lisas, et perfektsionistina soovinuks ta, et etteaste läinuks veel paremini.

Tanja tunnistas, et on püüdnud «Eesti laulu» võistlusele pääseda viis aastat. «Võib-olla ei olnud varasematel aastatel tegemist ikkagi selle õige looga ning ma pidin edasi tööd tegema, et sünniks «Amazing»,» on ta õnnelik, et seekord pingutused tühja ei läinud. Ja nüüd tuleb Kopenhaagenisse minekuks koos tiimiga kõvasti tööd teha. «Praegu on pingelangus, kuid juba paari päeva pärast hakkame Taani sõiduks valmistuma ja proove tegema. Kas me muudame midagi ka oma esinemiskavas või mitte, ei ole veel jõudnud mõelda,» seletas Tanja. «Ma tahan väga sinna lavale saada, näha hiigelürituse köögipoolt, kohtuda erinevate artistidega ja tutvustada ennast ja Eesti muusikat välismaal,» tunnistab Tanja, et Eurovisioni lauluvõistlus, mida tihti kritiseeritakse, on üks tema lemmikuid. «Täna (laupäeval – toim) tahaks lihtsalt tähistada ja šampanjapudeli avada! Tänast õhtut tuleb nautida, et hiljem keskenduda ja anda endast Kopenhaagenis parim!»

Tanja arvates aitas teda võidule ka see, et ta pärast traumat 2,5 nädalat kodus pidi olema. «Vigastuse pärast istusin kodus, ei teinud ühtegi proovi, ei esinenud, ei rääkinud inimestega, kuna ma ei saanud väljas käia,» räägib lauljatar. «Närvid läksid kodus istumisest täiesti krussi, kuid samas see aitas mul hoida häält ning seda maksimaalselt tööle rakendada.»

Super Hot Cosmos Blues Bandi kohta, kellega Tanjal lõppvoorus rinda tuli pista, jätkub tal vaid häid sõnu. «Mulle nad meeldivad ja nende lugu «Maybe-Maybe» kummitas mul pikalt peas. See on väga hästi tehtud, hästi lauldud ja tšillilt esitatud!» kiidab Tanja ammust tuttavat Janno Reimi ning soovib poistele jaksu uute lugude kirjutamisel. «Nad olid tõelised üllatajad ja mul on hea meel, et neil nii hästi läks!»

Mikk murdis kallima juurde saamiseks reporteriteringist läbi

«Kaua võib? Ei jaksa enam oodata!» ei hoolinud «Eesti laulu» võitnud Tanja Mihhailova elukaaslane Mikk Saar reporteritest ja tõttas Tanjat õnnitlema. Ta hoidis Tanjat tugevas embuses, suudles, sosistas talle õnnitlussõnu kõrva ega suutnud teda ligi minut aega lahti lasta.

Mikk ütles, et elas Tanjale kõvasti kaasa. «Ma olin väga närvis, sest nägin, kui närvis oli Tanja, aga temal on tavaliselt raudsed närvid,» sõnas Mikk. «Näen kohe tema näost ära, kas ta pabistab või mitte, tavaliselt olen mina see, kes enne lavaleminekut endast välja läheb. Tanja jaoks on see üritus väga tähtis ja ta andis endast parima, et Eurovisionile pääseda.»

Mikk ei tee saladust, et Tanja võit oli ka temale ülitundeline hetk. «Tegelikult tõmbas ikka korraks silma märjaks küll, ma ei ole selline ekstravert ega näita oma tundeid välja, olen selline tavaline Eesti mühakas,» naerab Mikk. «Lasen Tanjal täna (laupäeval – toim) ohjad enda kätte võtta, lipendan vaikselt järele ja vaatan, mis saama hakkab.» Mikk lisas, et kavatseb Tanjat ka Taanis toetada: «Jah, kindlasti sõidan temaga Kopenhaagenisse kaasa. Kuna ma meeskonda ei kuulu, siis lähen sinna oma kulu ja kirjadega.»

Mitu aastat tagasi püüdis ka Mikk Eurovisionile saada, kuid poolfinaalist edasi ei jõudnud. Nüüd ei välista ta, et võib ennast veel proovile panna: «Kui tuleb see õige lugu, miks siis mitte! Kui sellist lugu ei tule, siis ei ole mõtet «Eesti laulu» konkursile trügida ainult selleks, et pildile jääda.»

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee