Inimesed

Marko Matvere: "Tegelikult armastan ma muusikat, teatrit ma armastan palju vähem." (5)

Aigi Viira, 28. veebruar 2014 07:00
NIMIOSAS: «Ooperit ei ole ma kunagi varem laulnud. Olen küll mitmes muusikalis kaasa teinud, aga see on hoopis midagi muud,» tunnistas Matvere enne esimest korda, kui tal tuli Sandri rolli ise lauldaFoto: Aldo Luud

"Ma lihtsalt armastan ooperit, aga pean ütlema, et armastan mitte üksnes ooperit," ütleb Marko Matvere, kes tõi mullu lavale oma neljanda ooperilavastuse.

"Tegelikult on nii, et ma armastan muusikat, teatrit ma armastan palju vähem. Mulle meeldivad suured hääled ja ausalt öeldes kuulan parema meelega inetut ooperiaariat inetu inimese inetus esituses, kui popmuusikat, mis on hästi esitatud. Kui on valida."

Möödunud aasta oktoobris tõi Marko Vanemuise teatri lavale Tauno Aintsi ooperi "Rehepapp", mille nimiosa on ta nüüdseks laulnud kaks korda. "Ooperit ei ole ma kunagi varem laulnud, olen küll mitmes muusikalis kaasa teinud, aga see on hoopis midagi muud," lausus ta enne esimest korda, kui tal tuli Sandri rolli ise laulda, teatrikohtumisele kogunenud publikule.

Nüüd tunnistab ta, et lootis pärast "Rehepapi" esietendust, et töö on lõppenud. Läks teisiti. "Õppisin sellesse rolli sisse teatri palvel," lausub Marko, kel tuli mõneks ajaks Tõnis Mägilt osa üle võtta.

"See, kas Tõnis veel mängib või mitte, on tema otsustada. Mina ise arvan, et mina sellesse osasse hästi ei sobi, olen liiga noor ja liiga kilu vend."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

25.07.2014
Marko Matvere: "Olen täiesti veendunud, et Väikeste Lõõtspillide Ühing on tänini elus tänu alkoholisõpradele."
02.02.2014
"Rehepapi" lavastaja Marko Matvere teeb täna debüüdi rehepapp Sandrina
26.11.2013
Tõnis Mägi asemel astub Rehepapina lavale Marko Matvere
17.10.2013
Ooperi «Rehepapp» lavakujunduseks on 75 euroalust

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee