Eestlane tegi maailma esimese dokumentaalfilmi Eurovisioni fännidest (1)

Õhtuleht.ee 17. veebruar 2014 15:37

Kinos Artis esilinastub 2013. aastal Rootsis Malmös toimunud Eurovisionil filmitud täispikk dokumentaalfilm "EuroEufooria", mis on maailma esimene film Eurovisioni fännidest.

"EuroEufooria" on täispikk dokumentaalfilm Eurovisioni lauluvõistluse fännidest, kes hoolimata riigist, kus lauluvõistlus toimub, igal aastal kohale sõidavad ja üritusest viimast võtavad.

Filmis astuvad üles fännid Eestist, Soomest, Rootsist, Norrast, Portugalist, Suurbritanniast, USAst ja isegi Austraaliast. Filmis arutlevad fänluse fenomeni üle ka pika staažiga Eurovisiooni lauluvõistluse kommentaator Marko Reikop, 2012. ja 2013. aastal Eestit esindanud lauljad Ott Lepland ja Birgit Õigemeel, Eesti delegatsiooni juht Mart Normet jpt.

Koos eesti noormehe Jarmo Siimuga liigub kaamera Malmö Arena lavatagustes, tuues vaatajani eksklusiivset materjali. Jarmo Siim alustas Eurovisioni fännina ning on nüüdseks Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) koosseisuline töötaja ja lauluvõistluse kõrgeima akrediteeringuga korraldaja.

Filmi autor on Ermo Säks, kes on lõpetanud Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakooli magistriõppe dokumentaalfilmi erialal. Ermo Säks on omandanud mitmekülgseid kogemusi nii režissööri, produtsendi, operaatori kui ka monteerijana erinevatel tele- ja filmiprojektidel töötades.

Film "EuroEufooria" hakkab alates 21. veebruarist linastuma kinos Artis.