Inimesed

Uno Loop: "Aastakümnete pikkused kontserdid on jätnud oma jälje. Istun õhtul lauas, kui korraga tunnen, et peaks justkui kuskile tormama." (27)

Jaanus Kulli, 15. veebruar 2014 08:00
«Elan normaalset elu. Lähen õhtul magama ja hommikul tõusen üles. Mitte ümber­pöördult, kui ma aastaid kell kuus hommikul esinemistelt koju saabusin.»Foto: Tairo Lutter

"On ikka piinlik küll, et meie suusatajad jäävad nüüd olümpial neljandasse ja viiendasse kümnesse ning kaugemalegi! Midagi on ikka väga mäda!" tõdeb Eesti estraadilaulu elav legend ja Eesti kitarrimuusika grand old man Uno Loop, kellele sport on elu aeg olnud muusika kõrval teine suur armastus. Rääkimata abikaasast Ainost, kellega ta on nüüd lõplikult kolinud kunagisse suvekodusse Laulasmaale looduse ja rahu keskele.

Nii, nagu on jäänud seljataha triatlon, on jäänud ka avalikud esinemised, mis küll ei tähenda, et ta kodus mõnikord kitarri kätte ei võtaks. Ujumine, jalgrattasõit ja jooksmine on nüüd küll asendunud lihtsalt liikumisega.

Uno, te saate tuleval kevadel 85. Kuidas tervis on?

Nii ja naa. Tervise pärast me nüüd naisega siin Laulasmaal elamegi. Suurt ringi ei sõida, rääkimata avalikest esinemistest. Kuigi jah, mõni aeg tagasi oli tervis palju kehvem. Olen üha enam veendunud, et kõik need tervisehädad said alguse ühest puugihammustusest umbes kaheksa aastat tagasi, mida ma aga algul kahjuks tähelegi ei pannud. Tundsin lihtsalt, kuidas tervis pidevalt hullemaks läheb. Näitajad läksid allamäge – pikkamööda, aga kindlalt. Kuni piir oli käes. Kõnelemisega oli mul kehvasti, lisaks veel põlvelõikus. Aga noh, mis siin hädaldada.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

29.03.2017
Päeval tukkudes riskid tõsiste tõbedega
27.11.2014
MATSITEGU EESTI VIDEOAJALOOS? Laulab Heidy Tamme, kuid ekraanil on tundmatu näitsik!
17.02.2014
Eri Klas: «Mul on hea meel, et ma juba oma elutee algul joondusin Uno Loobi järele.»
27.11.2013
Rakvere teater toob publiku ette Uno Loobi elamata jäänud elu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee