Foto: MATI HIIS
Katharina Toomemets 1. veebruar 2014 16:00
"Ausalt öeldes ei osanud me auhindu oodata. Ma küll korra mõtlesin rahvaliku albumi auhinna peale, selline uitmõte, aga aasta ansambli tiitlit me ei kaalunud isegi," tunnistab ansambli Kõrsikud liige Bonzo.

Kõrsikud viisid muusikaauhindade jagamiselt koju aasta ansambli ja aasta rahvaliku albumi tiitli. Televaatajad ja kohalolijad nägid, et kui Kõrsikute nimi teist korda välja hõigati, jõudsid mehed lavale hilinemisega ja kõvasti hingeldades. "Istusime rahulikult garderoobis ja vaatasime sealt saadet. Järsku, kui meie nimi välja öeldi, tegime elu kiireimad liigutused, et lavale jõuda," muigab mees. Bonzo tunnistab, et tegelikult mõtlesid nad hetkeks isegi kontserdimajast äramineku peale.

"Täitsa mõnus tunne on. Selline tunnustus on muusiku jaoks väga tähtis, rõõmus ja oluline, eriti kui ta on pärit sellisest väikesest linnast nagu Rakvere," muljetab Bonzo. Mees ütleb, et kuigi mõlemad auhinnad on bändile olulised, siis aasta ansambli tiitel, mis pälviti plaadi "Heli jälgedes" eest, on temale olulisem. "Heli Läätse laulude plaat on mul meeles mõlkunud viis aastat. See võttis kaua aega ja minu ammune unistus ja plaan said nüüd uhke auhinnaga pärjatud."

Loomulikult astus bänd muusikaauhindade jagamisel ka ise lavale ning mehed ronisid ülisuurte toolide otsa, millel istudes ja jalgu kõlgutades oma lugu esitati. Bonzo räägib, et suurte toolide idee tuli korraldajatelt. "Mõtlesime, et laseme tisleril oma kontsertide tarvis ka sellised toolid teha, hakkame neid kaasas kandma. Selleks peame muretsema kolm korda suurema bussi ja võib-olla hakkavad need toolid ka kokku käima," viksab mees nalja.

Kõrsikud ei jää aga loorberitele puhkama – nüüd hakatakse valmistuma "Eesti laulu konkursiks", kevadel osaletakse ühes Rakvere teatri lavastuses ja aprillis põrutavad Bonzo ja Jaan Pehk Pariisi mõtteid mõlgutama ja uut muusikat tegema. "Tahame kevadel uue plaadi välja anda, kus me ei kaverda ühtegi lugu, vaid mängime ainult Bonzo ja Pehki uut loomingut."