Saund

Sibyl Vane esineb jaanuaris Soomes ja Inglismaal 

Toimetas Kristin Aasma, 10. jaanuar 2014 09:16
Sibyl VaneFoto: Pressifoto
Eesti alternatiivroki trio alustab uut kontserdiaastat väliskontsertidega.

Eesti alternatiivroki trio Sibyl Vane alustab oma kontserdiaastat Soomes, kus antakse jaanuaris kaks kontserti põhjanaabrite värske eduka kollektiiviga The Lips. Täna astuvad bändid üles Helsingis klubis On The Rocks ja laupäeval Tuusulas Bar Finnegansis.

Samal teemal

Jaanuari teises pooles ehk 21. jaanuaril astub Sibyl Vane üles Londonis legendaarsel Upper Streetil asuvas Buffalo Baris koos Inglismaa kohaliku bändiga Stags. Selle ürituse korraldajaks on üks tõsisemaid sõltumatuid kontserdikorraldajaid Club Fandango.

Bändi laulva kitarristi Helena Randlahe sõnul on neil hea meel, et Sibyl Vane'i muusika Eestist väljaspool jätkuvalt huvi pakub. „Meil on hea meel, et meie muusika vastu jätkuvalt väljaspool Eestit huvi tuntakse. Kahtlemata on kõik välisesinemised ja võimalused oma loomingut piiri taga tutvustada meie jaoks olulised. Selles plaanis oli esinemispakkumine Londonis, Euroopa muusika mekas, meile väga oluline väljakutse, mille juures ei kahelnud me kordagi, kas peaksime minema. Muidugi plaanime kevadel üle pika aja ka Eesti kuulajaid rõõmustada kontsertidega," lubab Randlaht.

Sibyl Vane sai Eestis laiema avalikkuse ees tuntuks pärast Noortebänd 2011 võitu oma singliga „What's My Name".

Bänd avaldas 2012. aasta sügisel koostöös Läti plaadifirmaga I Love You Records kauamängiva „Love, Holy Water and TV", mis ilmus kõigis kolmes Balti riigis ja rahvusvahelistes veebimuusika kanalites. Album pälvis positiivset vastukaja muusikakriitikutelt nii kodumaal kui ka kaugemal, andes sellega tõuke bändi tegemistele väljapool Eestit.

Nii valiti bänd oma debüütalbumi esitlustuuri alguses soojendama legendaarset Garbage'it nende kontserdil Riias. Sealt alates on antud üle saja kontserdi lisaks kodumaale ka Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis kui ka Ukrainas.

Alates möödunud aastast on Sibyl Vane'i laulja Helena Randlaht legendaarse kitarritootja Hagström esindusartist Baltikumis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee