November 2013 Foto: AFP/Scanpix
Marion Mänd 10. jaanuar 2014 07:40
2012. aasta sügisel kuulutas Christina Aguilera vastuseks tema täidlaste ihuvormide arvustajatele bravuurikalt: "Olen paks plika. Leppige sellega!" Nüüd on ta taas peenike kui piibuork.

Poolteist aastat tagasi paljastas USA lauljatar ajakirjas Billboard, kuidas plaadifirma bossid teda karjääri algusaastatel end näljutama sundisid. Ta pidi alluma stereotüübile "piitspeenike blondiin", ehkki on Ecuadori päritolu ning oma sõnul kaldub ümarusele. Kui lauljatar oli vahepeal mõne kilo juurde võtnud, kutsuti plaadifirmas kokku erakorraline koosolek.

"Põhimõtteliselt öeldi mulle, et kui ma kaalus juurde võtan, mõjutab see paljusid inimesi – tootjaid, muusikabosse. Kahju saavat ka inimesed, kellega ma ringi tuuritan, sest minu plaadid ja kontserdipiletid ei lähe müügiks."

Tookord alistus Christina ülemuste survele, kuid poja sünd 2008. aastal ning abielu purunemine kaks aastat hiljem avaldasid mõju ka figuurile. Pilkeid varasemast täidlasemate kehavormide kohta talus ta vapralt. "Mulle meeldib, et mul on nüüd taguots, ja mõistagi meeldib mulle mu dekoltee," kuulutas ta 2012. aasta sügisel ning paljastas, et sedapuhku polnud ta plaadifirmapoolsele näljutamissurvele alla andnud. "See on minu keha!"

Restorani asemel tofu ja seller

Ent juba mullu märtsis ilmus Christina seltskonda silmanähtavalt saledamana, toonitades uut siredat figuuri miniseelikuga. Järgmistel kuudel kadus kilo kilo järel. Sügisel kinnitasid lauljatari usaldusisikud ajakirjandusele, et Christina on üle 20 kilo alla võtnud ja kaalub juba alla 50 kilo. Võlunipiks olla restoranis käimisest loobumine.

Äsjasel People’s Choice’i auhindade jagamisel näidati publikule sketši, kus seksikat ettekandjat kehastav 33aastane

Christina demonstreeris range toitumisrežiimi tulemusi – piitspeenikesi jalgu ja sipelgapihta. Viieaastase poja ema paistis olevat saledam kui eales varem.

Novembris rääkis Aguilerale lähedane inimene veebikülje Yahoo kõmu-uudiste rubriigis, et poptäht on menüüst välja jätnud süsivesikud ja piimasaadused. "Tema dieet on rajatud väga väikestele portsjonitele ja väga intensiivsele trennile, mis on lühiajaline, kuid sage," kirjeldas Yahoo allikas popdiiva salenemisnippe.

Aguilera kulistavat ohtralt kookospähklivett ja taimeteed ning söövat tofut, sellerit, rasvast kala ning väikestes kogustes lahjat juustu. "Aga põhiline on see, et iga toidukord koosneb ainult pihusuurusest portsjonist ja päevas on viis väikest toidukorda."

Yahoo informaatori kinnitusel on figuur Christinale ülimalt tähtis. "See on üks allikaid, kust ta enesekindlust ammutab – nii et tal polnud kindlasti plaanis ülekaaluliseks jääda."