Saund

Eesti muusikaauhindadele lisandub taas aasta albumikujunduse kategooria (1)

Toimetas Kaspar Käänik, 7. jaanuar 2014 11:56
Foto: facebook.com/muusikaauhinnad
Kunsti-, reklaami- ja muusikavaldkonna spetsialistidest koosnev žürii valis välja parima albumikujunduse, mille laureaat avalikustatakse Eesti Muusikaauhinnad 2014 tseremoonial. 

Viimati 2007. aastal välja jagatud kategooria žürii tööd juhib reklaamispetsialist Olav Osolin, teatavad ürituse korraldajad.

Samal teemal

"Mul on hea meel, et albumikujundus on taas ellu äratatud ja olen rõõmuga kaasa löömas," ütles žürii kokku pannud Olav Osolin. "Žürii liikmed on eri valdkondadest, puutunud kokku nii muusika kui ka disainiga – mitmed õpetavad oma eriala Eestis ja välisriikides," lisas ta.

"Saak ise on kirju ja peegeldabki meie kirjut praegust muusikapilti. Reklaamiinimesena usun, et hea ümbris tõstab kindlasti plaadi vastu huvi ja on seega oluline ka plaadi sisu reklaamimisel. Tundub, et vahepealsete aastatega on muusika kujunduspilt rikkalikumaks muutunud ning tööd väga eripalgelised," mainis Osolin.

Aasta albumikujunduse kategoorias kandideeris üle 150 muusikaalbumi. Eesti rahvusraamatukogu muusikasaalis eile õhtul toimunud žürii töös osales üheksa spetsialisti: Herkki-Erich Merila, Marko Mäetamm, Siim Nestor, Rainer Olbri, Olav Osolin, Jan Tomson, Kalle Toompere, Ivar Sakk ja Helene Vetik.

Eesti muusikaauhindade võitjad pärjatakse 30. jaanuaril Nokia kontserdimajas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee