Inimesed

Helen Lokuta: ostsin tütrele lennupileti juba enne tema sündi (31)

Katharina Toomemets, 5. jaanuar 2014 14:00
JUURDEKASV: Heleni ja Madise perre sündis 11aastasele poeg Stefanile nüüd ka pisiõde, kes sai nimeks Elisabeth.Foto: Peeter Langovits / Postimees
"Kui laps sündis, tegi ta nii kõva häält, et haiglapersonal muigas – kohe näha, et metsosopran on sünnitamas ja järgmine laulja tulekul," naerab ooperilaulja Helen Lokuta, kelle perre sündis 29. detsembril pisitütar Elisabeth.

Elisabeth sündis siia ilma 50 sentimeetrit pika ja 3402 grammi raskena. "Väga põnev oli see, et sünnikellaaeg oli 00.01, ta justkui valis ise sünniaja – ei sündinud eelmisel päeval, vaid läks ühe minutiga järgmisesse," räägib Helen (38), kes tõi lapse ilmale Pelgulinna sünnitusmajas.

Seda, et laps juba nii väiksena emasse on, kinnitab ka viis, kuidas tita tühjast kõhust teada annab. "Kui muidu teevad lapsed süüa tahtes sellist kägisevat häält, siis Elisabeth piuksub hästi kõrgelt, nagu linnuke. Ma ei ole kunagi kuulnud, et laps sellist häält teeb! Haiglatöötajad naersid ka, et kuna laps oli minuga ooperilaval pidevalt kaasas, siis on emalt õppinud, kuidas kõrgemaid helisid teha," seletab Helen.

Nimi Elisabeth on Heleni kindel valik olnud juba aastaid - veel enne, kui ta oma ettevõtjast abikaasa Madisega abiellus. Ametlikult sai tütar nime kirja aga juba kaks kuud tagasi. "Mul oli vaja ära osta lennukipiletid Iisraeli, mul on Jeruusalemmas kontsert juba ammu kokku lepitud. Võtame lapse kaasa ja seega sai nimi ära pandud juba enne, kui laps sündinudki oli."

Elisabethi nime juures meeldib Helenile kõik – alates tähendusest ja lõpetades nime iluga. "Nime tähenduseks on "jumal on tõotanud", see nimi on ilus ja kuninglik.

Ma vaatan alati nime tähendust, see on mulle väga oluline, suvalist nime ei pane."

Uus aasta tuli juba kodus

Olgugi, et nimi oli Heleni peas juba ammu välja mõeldud, kaalusid nad abikaasaga ka teisi variante ja panid neid kirja veel terve hulga. "Mõtlesime, kas panna topeltnimi või ainult üks. Valikus oli veel ka Saskia, aga mulle tundub, et see sobiks teistsuguse karakteriga tüdrukule ? Saskia peaks justkui natuke kratt olema. Aga ma arvasin, et äkki tuleb ikka Elisabeth ja praegu tundub küll, et tütar ongi täitsa Elisabethi nägu," naerab ta.

Veel meeldis Helenile ja Madisele nimi Simone. "Mõtlesime, otsisime, vaatasime, kaalusime ja proovisime, kuidas see perekonnanimega kokku sobib," räägib Helen, et nimevalik oli kõigest hoolimata ikka päris pikk protsess.

Vana-aastaõhtuks sai Helen pisitütrega haiglast koju ja kuigi neid kutsuti külla ning sõbrad tahtsid beebit näha, võeti uus aasta vastu kodus pere keskel. "Suur vend Stefan (11) ütles ka, et tema tahaks sel aastal pidada aastavahetust ainult oma pere keskel. Olimegi rahulikult perega ja nautisime uut ilmakodanikku, see oli imeline," õhkab Helen.

"Sündimise ime on ikka uskumatu! Ja kui sa esimest korda oma last näed ? see on nagu armumise tunne. Sellised hetked on elus kõige olulisemad ja imelisemad."

Poeg Stefan on Heleni sõnul ikka väga uhke suur vend. "Ta keeldus haiglastki ära minemast, magas meil perepalatis õndsalt põrandal madratsil," ütleb Helen ja lisab, et Stefan on õekesest väga vaimustuses.

"Eks tema jaoks oli see üheksa kuud ootust ka väga pikk aeg. Kuna Elisabeth sündis natuke hiljem, siis tundus viimane nädal Stefanile ikka eriti pikk. Ma nägin, et ta on natuke ärevuses ja küsis ikka, et kuupäev on juba läbi ja millal beebi tuleb." Helen muigab, et pisitütar lasi end oodata ikka tõelise printsessi kombel.

Tüdruku sünniks varus Helen ohtralt ilusaid riideid. "Mõned beebiasjad olid mul alles – turvahäll ja sellised asjad. Olin need välja jaganud ja sain nüüd tagasi. Aga kui tüdruk sünnib, siis mõtled ikka ilu peale veidi rohkem. Saan selliseid väikeseid rõõme nautida nagu ilusate kleidikeste ostmine. Need on muidugi välised ja pisiasjad ? oluline, et laps on terve ning ma tahan talle armastust ja aega pühendada."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee