Saund

Väliseestlasest filmimees Brad Jurjens hakkas taas muusikat tegema (5)

Toimetas Kaspar Käänik, 26. detsember 2013 22:37
Brad JurjensFoto: facebook.com/Brad-Jurjens
Viimasel ajal eelkõige filmimehena tuntud eesti päritolu Ameerikas elav muusik Brad Jurjens esitles 25. detsembril YouTube'is oma värsket muusikavideot "Speed Dragon".

Jurjensi eesmärgiks on kokku saada plaadi jagu materjali ja vaadata siis, mis edasi saab. "Sellest on üle kümne aasta, kui ma viimati tõsisemalt kitarri mängisin, võibolla viis korda võtsin selle aja jooksul pilli kätte," räägib mees, keda enne Eestist lahkumist 1990ndatel aastatel peeti väga paljulubavaks nooreks kitarristiks.

2012. aasta teisel poolel hakkas Jurjens – sünnipärase nimega Priit Jürjens – taas rohkem oma vana armastuse, kitarrimänguga tegelema ning usub, et on nüüd paremas vormis kui kunagi varem.

"Peale selle hakkasin jälle oma vana sõbra Monte Pittmaniga läbi käima. Me polnud eriti suhelnud, sest Madonna bändi kitarristina on ta pidevalt tuuri peal ära, kuid nüüd oleme minu lugude kallal palju koostööd teinud," rääkis Jurjens.

Ka värske singel "Speed Dragon" on Pittmani kokku miksitud. Ehkki esimene singel on instrumentaalne, kavatseb Jurjens teha koostööd ka erinevate lauljatega.

"Teen täpselt sellist musa, mida ise tahan, sellepärast pole ma ka üheski bändis ka. Tahan kõik endast välja lasta, mis selle kümne aastaga sisse kogunenud on," rääkis Jurjens.

Varem on Brad Jurjens mänginud USAs paaris kohalikus bändis, millest ühega on soojendatud isegi selliseid suuri bände nagu INXS jt. Eestis mäletatakse Jurjensit ehk eelkõige ansamblist Fire, mille tuntumad lood olid Yngwie Malmsteeni kaver "Saatus" ja "Saekaatrimees".

Samal teemal

19.10.2017
Brad Jurjens: Megadethi bassimees pakkus end ise mu plaadile mängima
12.10.2016
HÄÄLETA: Meie kitarrist Brad Jurjens lööb kaasa Guitar Idoli konkursil!
31.03.2015
KUULA JA VAATA! Brad Jurjensi ja Nikki Stringfieldi "Nyctophiliac"
28.11.2014
Nicolas Cage rokkis Las Vegases Eestis muusiku Brad Jurjensi kontserdil!